دانلود فیلم خارجی رایگان

پیگیری سوء پیشینه با کد ملی

تاريخ : 10 ژانویه
از آنجایی که داشتن سوء پیشینه به معنای مرتکب شدن افراد به جرم در گذشته است ما در این مطلب نحوه ی پیگیری سوء پیشینه با کد ملی را برای شما عزیزان قرار داده ایم. گواهی عدم سوء پیشینه یک برگه است که از سمت سازمان قوه قضاییه، صادر شده و در آن وضعیت کیفری فرد مشخص شده است.

پیگیری سوء پیشینه با کد ملی

پیگیری سوء پیشینه با کد ملی, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

استعلام سوء پیشینه با کد ملی

برای پیگیری گواهی سوء پیشینه با کد ملی اصلا راه سختی را در پیش نخواهید داشت. قبل از اینکه با روش پیگیری سوء پیشینه با کد ملی آشنا شویم باید بدانید قبل از پیگیری سوء پیشینه شما باید به لینک سامانه ثبت درخواست سوء پیشینه وارد شوید و درخواست دریافت گواهی عدم سوء پیشینه را ثبت کنید. البته بسیاری از خدمات الکترونیک انتظامی نیز از این روش استفاده می کنند و به صورت الکترونیکی درخواست شما را ثبت می کنند.
 • ۱- برای پیگیری سوء پیشینه با کد ملی می توانید به سایت مورد نظر وارد شوید.
 • ۲- صفحه ای برای شما باز می شود و همانطور که مشاهده می کنید برای ورود و پیگیری گواهی سوء پیشینه از شما رمز شخصی درخواست شده است. این رمزی است که در هنگام ثبت نام در سامانه ثنا وارد کرده اید.
 • ۳- اگر تا به حال در سامانه ثنا ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام ثنا می توانید روی گزینه « من در این سایت ثبت نام نکرده ام » کلیک کنید و مدارک ثبت نام ثنا را
 • آماده نمایید.
 • ۴- در این زمان سامانه ثنا برای شما باز می شود. برای ثبت نام در سامانه ثنا باید ابتدا اطلاعات فردی خود را به صورت الکترونیکی وارد کنید و بعد از ثبت اطلاعات خود، اگر در مراکز استان های سکونت دارید به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس ۱۰+، در غیر این صورت به شعبه های دادگستری شهرستان خود مراجعه کنید.
 • اگر رمز عبوری که در سامانه ثنا وارد کرده اید ( رمز ثنا ) را فراموش کرده اید، نگران نباشید! شما با داشتن یک سری اطلاعات فردی می توانید رمز عبور خود را بازیابی کنید. البته می توانید در سامانه ثنا که توضیحات مربوط به ثبت اطلاعات فردی در آن داده شد، فراموشی رمز را بزنید و رمز عبور خود را بازیابی نمایید.
 • ۶- برای بازیابی رمز عبور، در همان صفحه ورود بر روی رمز عبور خود را فراموش کرده ام، کلیک کنید.
 • ۷- بعد از کلیک کردن روی این گزینه، صفحه ای مانند تصویر زیر برای شما باز خواهد شد. شما باید در دو مرحله اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. ابتدا کد فعال سازی به تلفن همراه شما ارسال خواهد شد، سپس با کمک این کد می توانید رمز شخصی جدیدی را فعال کنید.
 • ۸- حال یکی از انواع شخص ها را در بالای صفحه (حقیقی یا حقوقی) انتخاب کنید. همانطور که مشاهده می کنید در پایین صفحه از شما کد ملی و رمز عبور شخصی خواسته شده است. این دو فیلد را پر کنید و بر روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید.
 • ۹- مرحله بعدی، مرحله ای است که بر روی تلفن همراه شما یک پیامک حاوی کد رمز موقت ۶ رقمی می آید. این کد برای امنیت هر چه بیشتر خدمات غیر حضوری برای شما پیامک شده است که باید آن را در فیلد نارنجی رنگ وارد کنید و ورود را بزنید.
 • ۱۰- به همین راحتی شما وارد سامانه پیگیری گواهی عدم سوء پیشینه شده اید. این سامانه تمام ابلاغیه های موجود در پنل شما را نمایش می دهد. (مطلب مشاهده ابلاغیه الکترونیکی در سامانه ثنا و یا مشاهده ابلاغیه با موبایل را مطالعه نمایید.) کافیست بعد از ثبت درخواست در سامانه استعلام سوء پیشینه ، روی ابلاغیه های جدید کلیک کنید و مشاهده کنید که آیا گواهی عدم سوء پیشینه شما ابلاغ شده است یا خیر!

سامانه پیگیری سوء پیشینه

 • شاید بسیاری از افراد اطلاعاتی از وجود سامانه استعلام سوء پیشینه نداشته باشند، به همین دلیل برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه به یکی از مراکز خدمات الکترونیک یا همان پلیس ۱۰+ مراجعه می کنند و روند دریافت گواهی عدم سوء پیشینه خود را به صورت حضوری انجام می دهند.
  ساده ترین روش برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه، پیگیری سوء پیشینه با کد ملی است. این امکان در سامانه استعلام سوء پیشینه کیفری که از سمت قوه قضاییه اداره می شود، قابل انجام می باشد. شما می توانید تنها با چند کلیک در سامانه استعلام سوء پیشینه ، درخواست دریافت گواهی عدم سوء پیشینه را ثبت کنید و پس از پرداخت هزینه صدور گواهی عدم سوء پیشینه منتظر ابلاغ گواهی خود باشید.

چگونگی پیگیری سوء پیشینه

 • شاید گواهی عدم سوء پیشینه برای بسیاری از افراد بار منفی به همراه داشته باشد؛ چراکه بعضی از جرم ها جنبه کیفری ندارند و در گواهی عدم سوء پیشینه درج نمی شوند؛ اما بعضی از جرم ها تا مدتی یا حتی تا آخر عمر مهر سوء پیشینه داشتن افراد را به یدک می کشد.
  اگر شما هم نگران هستید و نمی دانید که دارای سوء پیشینه هستید یا خیر، می توانید به سامانه پیگیری سوء پیشینه مراجعه کنید و با کد ملی خود وارد این سامانه شوید. البته لازم به ذکر است که قبل از ورود به سامانه استعلام سوء پیشینه ، شما باید حتما در سامانه ثنا ثبت نام کرده باشید. ثبت نام در سامانه ثنا به منزله ثبت هویت شما در قوه قضاییه می باشد و بعد از اینکه ثبت نام شما در سامانه ثنا انجام شد، می توانید از تمام خدمات الکترونیکی قوه قضاییه استفاده کنید.
 • کلام آخر
  همانطور که می دانید استعلام سوء پیشینه برای بسیاری از فعالیت های اقتصادی و استخدامی ها واجب می باشد؛ اما به دلیل مدت اعتبار کم این گواهی، برای بسیاری از افراد دشوار است که زمان زیادی برای دریافت آن بگذارند! خوشبختانه سامانه استعلام سوء پیشینه می تواند مشکل زمان را برای این افراد را حل کند. شما می توانید بدون هیچ مراجعه حضوری گواهی عدم سوء پیشینه خود را با کد ملی دریافت کنید.
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي