انواع کارهای زیبایی پوست و هزینه آنها

می توان لیست طولانی ای از انواع کارهای زیبایی پوست که امروزه در بیمارستان ها، کلینیک ها و حتی آرایشگاه ها انجام می شود نام برد. اما ما قصد داریم ۲ مورد از پرطرفدارترین و در عین حال موثرترین خدمات جوانسازی پوست را برای شما توضیح دهیم که هرکدام چه کاربرد و فوایدی دارند و از همه مهم تر، هزینه انجام آنها چقدر است؟ آیا ماندگاری خوبی دارند؟

 محبوب ترین انواع کارهای زیبایی پوست کدام اند؟

انواع کارهای زیبایی پوست و هزینه آنها

انواع کارهای زیبایی پوست که برای پیشگیری از پیری پوست، کمرنگ کردن چین و چروک، خطوط خط اخم و خنده خنده و به طور کل جوانساز پوست انجام می شود ۲ مدل هستند.

 • 1- روش‌های تهاجمی زیبایی همانند: جراحی پلاستیک و زیبایی مانند کشیدن پوست.
 • 2- روش‌های کم تهاجمی زیبایی: همانند هایفوتراپی یا روش‌های تزریقی مانند تزریق بوتاکس، چربی یا ژل(فیلر) و حتی اندولیفت.

با این وجود که راه‌های جوانسازی پوست در نوع غیر تهاجمی، ساده و کم خطر بنظر می آیند و هزینه و نقاهت زیادی ندارند اما از روش‌های تهاجمی ارزان تر و راحت تر هستند و تاثیرات چشمگیری برای شما دارند.
از محبوب ترین انواع کارهای زیبایی پوست (از نوع غیرتهاجمی) که طبق بررسی ها بسیار مورد استقبال زیباجویان قرار گرفته و همواره بیشترین درصد رضایت را دارند، می توان:

 1. 1- تزریق بوتاکس
 2. 2- هایفوتراپی صورت

 را نام برد که در ادامه به توضیح هزینه، ماندگاری و کاربرد آنها می پردازیم.

اگر شما هم اخیرا در اطرافیان خود یا شبکات اجتماعی بازخورد مثبت و رضایت راجع به یکی از این سه خدمات دیده اید و کنجاو شده اید بدانید که آیا مناسب شما هستند یا خیر؟ هزینه آنها زیاد است؟ آیا بعد از آنجام این خدمات چهره ام جوانتر یا جذاب تر می شود؟ با ما همراه باشید.

بوتاکس چیست و چه کاربردهایی دارد؟

بوتاکس دارویی است که از نوعی سم بنام بوتولونیوم گرفته می شود، خاصیت این سم این است که عضلات را ضعیف یا فلج می کند و در مقادیر مجاز می تواند به جوانسازی پوست زیباجویان بسیار کمک کند. تزریق بوتاکس یکی از محبوب ترین روش‌های جوانسازی پوست در سرتاسر دنیا می باشد.

همانطور که اشاره کردیم در واقع بوتاکس نوعی سم فلج کننده است اما متخصصین پوست با استفاده صحیح و مقادیر مجاز از آن، می‌توانند برای زیباسازی و جوانسازی پوست افراد از آن بهره ببرند.
در واقع بوتاکس باعث کاهش چین و چروک های پوستی می شود و اینگونه چهره را جوانتر نشان می دهد.

بوتاکس کاربردهای زیادی دارد و در نقاط مختلفی از بدن تزریق می شود که در ادامه آنها را نام می بریم.

کابردهای بوتاکس چیست؟

 • از بین بردن چین و چرک های پیشانی و بین ابروها (خط اخم).
 • از بین بردن چین و چروک های اطراف چشم زیباجویان.
 • از بین بردن خط لبخند و لبخند لثه ای.
 • لیفت شقیقه با بوتاکس
 • بوتاکس لب برای فرم لب
 • بوتاکس زیر بغل برای درمان تعریق زیاد
 • بوتاکس کف دست برای درمان تعریق دست ها

هزینه تزریق بوتاکس صورت چقدر است؟

میانگین هزینه بوتاکس صورت در شهر تهران البته بدون احتساب دستمزد ۶۰۰.۰۰۰ تومان می‌باشد که با اضافه شدن دستمزد دکتر، هزینه نهایی بدست خواهد آمد. بهتر است توجه داشته باشید که هرچقدر تخصص پزشک بیشتر باشد و از برند گرانتری استفاده کند، این دستمز بیشتر خواهدشد.

برای شما یک نمونه کلینیک موفق برای خدمات زیبایی پیدا کرده ایم که در عین باسابقه بودن و استفاده از متریال عالی، هزینه بسیار مناسب و معقولی برای خدمات خود در بین کلینیک های زیبایی معتبر تهران دارد.

برای مثال کلینیک گلشید، کلینیک شکیبا و کلینیک بهارین و خانه سفید و کلینیک ایرانیان نیز همین رنج قیمت مشابه کلینیک فیروزه را دارند.

در کلینیک پوست، مو فیروزه https://firoozehgroup.com از دو برند بوتاکس زئومین و بوتاکس مصپورت، استفاده می‌شود که تعرفه آنها عبارت اند از:

انواع کارهای زیبایی پوست و هزینه آنها

خدمات تزریق بوتاکستعرفه آنها در کلینیک فیروزه
هزینه تزریق بوتاکس مصپورت برای سه ناحیه روی پیشانی۷۵۰.۰۰۰ هزار تومان
هزینه تزریق بوتاکس مصپورت برای ناحیه زیربغل۱.۳۰۰.۰۰۰ هزار تومان
هزینه بوتاکس زئومین آلمان۲.۷۰۰.۰۰۰ هزار تومان
هزینه تزریق بوتاکس لبخند لثه ای۴۵۰.۰۰۰ هزار تومان

ماندگاری بوتاکس چقدر است؟ 

بهتر است بدانید که ماندگاری روش های زیبایی غیرتهاجمی برای جوانسازی، در افراد مختلف کاملا متفاوت است و به متابولیسم و نحوه زندگی فرد بستگی دارد.
ماندگاری بوتاکس نیز در بدن هر زیباجو متفاوت است اما به هرحال روشی غیر دائمی و موقتی محسوب می شود؛ اما به طور متوسط بین 4 الی 6 ماه تاثیر بوتاکس ماندگار خواهد ماند و پس از آن نیاز به تمدید مجدد تزریق وجود دارد.

انواع کارهای زیبایی پوست و هزینه آنها

هایفو تراپی صورت چیست و هزینه آن چقدر است؟

از سن ۳۰ سالگی به بعد کلاژن سازی کاهش یافته و روند شل شدن و پیری پوست آغاز می شود که یکی از بهترین روش ها برای پیشگیری و یا کند کردن روند پیری پوست، هایفوتراپی صورت است.
خانم‌ها و آقایان با سنین ۳۰ تا ۷۵ سال که از شل شدگی خفیف تا متوسط پوست رنج می‌برند، بهترین کاندیدا برای هایفوتراپی صورت می باشند زیرا طبق تاییدیه انجمن جراحی پلاستیک زیبایی ایالات متحده، هایفوتراپی صورت می‌تواند جایگزینی برای لیفت صورت بدون جراحی باشد.
دستگاه هایفو دابلو گلد هایفو که در کلینیک فیروزه استفاده می شود، با استفاده از امواج متمرکز فراصوت لایه‌ای از پوست که در زیر لایه‌ی سطحی قرار دارد را مورد هدف قرار داده و به آن انرژی وارد می‌کند. انرژی امواج فراصوت باعث می‌شود که دمای این لایه به سرعت افزایش یابد و هنگامی که سلول‌های لایه‌ی هدف به دمای خاصی برسند، دچار آسیب سلولی خواهند شد!!
شاید عجیب به نظر برسد اما آسیب به سلول‌ها منجر به تحریک تولید کلاژن ها می‌شود و روند جوانسازی پوست (سفت و لیفت شدن) اتفاق می افتد.

هزینه هایفوتراپی صورت و غبغب چقدر است؟

 هزینه هایفوتراپی در کشور ایران، معمولا استاندارد تعیین شده یا محدوده‌ی معینی بین کلینیک‌ها ندارد و در شهر تهران، هزینه‌ هایفو صورت در کلینیک‌هایی با اعتبار بیشتر، معمولا بین ۲ میلیون تا ۳ میلیون تومان می‌باشد.
یکی از کلینیک های معتبر، موفق و با رضایت مشتری بالا برای انجام هایفوتراپی، کلینیک فیروزه می باشد که در ادامه قیمت آن هایفو صورت را طبق صفحه تعرفه خدمات آنها برایتان شرح داده ایم.

برای هایفوتراپی نیز کلینیک گلشید، کلینیک شکیبا و کلینیک بهارین و کلینک بلوتاچ و خانه سفید نیز همین رنج قیمت را دارند اما کلینیک فیروزه از تمامی آنها با سابقه تر است.

انواع کارهای زیبایی پوست و هزینه آنها

خدمات هایفوتراپی صورت و غبغبتعرفه آن در کلینیک فیروزه
هزینه هایفو صورت و غبغب باهم۲.۵۰۰.۰۰۰ هزار تومان

کاربردهای هایفوتراپی چیست؟

 • کاهش چین و چروک پوست
 • سفت کردن افتادگی و شل شدگی پوست
 • رفع گردن بوقلمونی (افتادگی غبغب)
 • لیفت گونه‌ها، ابروها و پلک‌ها
 • اصلاح طرح لبخند

ماندگاری هایفوتراپی صورت چقدر است؟

حداقل زمان ماندگاری هایفوتراپی صورت برای برخی زیباجویان ممکن است ۱ سال باشد اما در برخی موارد و با رسیدگی و رعایت مراقبت بعد از هایفوتراپی، این مدت زمان ممکن است به دو سال نیز افزایش یابد.

اما به طور کلی: حداقل تا ۶ ماه و حداکثر تا ۳ سال بعد از هایفوتراپی نتایج ماندگار است.

مزایای هایفوتراپی چیست؟

 • تنها ۱ جلسه درمان برای رسیدن به نتایج دلخواه.
 • ماندگاری طولانی مدت نتایج.
 • جلسات درمانی کوتاه مدت (بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد).
 • درمان آسان و بدون دوره‌ی نقاهت یا ریکاوری.
 • غیر تهاجمی بودن آن (بدون استفاده از تزریق و برش).‌
 • هزینه‌ی بسیار کمتر به نسبت جراحی های لیفت.

سوالات متداول درباره انواع کارهای زیبایی پوست: 

 • آیا بوتاکس صورت رو بی حرکت میکند؟

زیباجویان باید بدانند که بوتاکس باعث جلوگیری از حرکات صورت آنها نمی شود، بلکه صرفا به منظور جلوگیری از ایجاد خطوط اخم و خطوطی در صورت که ناخواسته ایجاد شده اند، استفاده می شود.

 • آیا هزینه انواع کارهای زیبایی پوست غیرتهاجمی شامل بیمه می شود؟

خیر زیرا انجام چنین کارهایی ضروری نیستند.

 •  نتایج بوتاکس چند روز زمان بعد قابل مشاهده است؟

پس از 10 روز از تزریق، نتایج تزریق بوتاکس در آن ناحیه قابل مشاهده می‌باشد.

 • آیا هایفو تراپی صورت درد دارد؟

خیر هایفوتراپی تنها مقداری سوزش و قرمزی به همراه دارد.

 • آیا هایفوتراپی عوارض دارد؟

اگر در انتخاب کلینیک و پزشک متخصص خود دچار اشتباه نشوید، هیچ عارضه ای از هایفو شما را تهدید نخواهد کرد.

 

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه

 1. فاطمه says:

  عالی بود