مطالب پيشنهادي

زمان بازگشایی مدارس اعلام شد

دسته بندي : اجتماعی,اخبار
تاريخ : 9 سپتامبر
بازدید : 264

علیرضا رئیسی : سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ، در خصوص زمان بازگشایی مدارس به شرح ذیل بیان کرد.

رئیسی درباره بازگشایی مدارس اظهار کرد: دیروز مصوب شد تا اهتمام بر بازگشایی مدارس به صورت حضوری باشد و واکسیناسیون معلمان و والدین و سرویس مدارس و کادر مدارس انجام شود.

زمان بازگشایی مدارس

زمان بازگشایی مدارس اعلام شد, جدید 1400 -گهر

وی ادامه داد: ما ١١٢ هزار مدرسه در کشور داریم که ۶٢ هزار مدرسه زیر ١٠٠ نفر جمعیت دارند و اینها می‌توانند در کلاس کمتر از ١٠ تا ١۵ دانش آموز حضور داشته باشند.

سخنگوى ستاد ملى مقابله با کرونا با بیان اینکه امسال ترکیب آموزش مجازی و حضوری در مدارس مدنظر است، گفت: حتی در برخی مدارس دانش آموز ٢ روز به مدرسه برود و دروس اصلی در این روزها تدریس شود و تعداد روزهای حضور در مدرسه بستگی به جمعیت دانش آموزان در مدرسه دارد و اگر بتوانند سقف ١۵ دانش آموز در کلاس را رعایت کنند مدرسه می‌تواند هر روز حضوری برگزار شود.

مهرداد ویس کرمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با در لزوم تاکید آموزش و پرورش و وزارت بهداشت بر از سر گیری آموزش حضوری در مهرماه، گفت: در جلسه‌ای که عصر دیروز با وزرای علوم، آموزش و پرورش وبهداشت داریم در این خصوص بحث و بررسی و نتیجه گیری خواهد شد.

*** آنچه وزا نیز بر آن تاکید کردند امکان آموزش حضوری از ابتدای سال و بدون در نظر گرفتن موازین بهداشتی و واکسیناسیون نبوده است بحثی که بتازگی نیز از سوی وزیر بهداشت  مطرح شد در خصوص بازگشایی و آموزش حضوری بر محور انجام اقداماتی تا اوایل آبان ماه بوده است،چرا که در صورت واکسیناسیون فاصله زمانی بین آن نیز وجود و ایجاد ایمنی با صرف زمانی همراه است.

*** وی افزود: بعید می‌دانم با توجه به شرایط موجود ما تا پایان مهر و اوایل آبان ماه بتوانیم امکان آموزش حضوری و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها را داشته باشیم.

وی گفت:شرایط بیماری امسال با توجه به تیپ‌های جدید بیماری وخیم‌تر است، سال گذشته نیز ما آموزش حضوری را نداشته ایم برای سال جاری نیز تا نتوانیم به مدیریت اوضاع و کاهش شیوع و قطع زنجیره بیماری با انجام واکسیناسیون بپردازیم نمی‌توان از بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها سخن به میان آورد.

زمان بازگشایی مدارس اعلام شد, جدید 1400 -گهر

 مقرر شد در خصوص بازگشایی مدارس دو تیم تشکیل شود، یک تیم وزارت بهداشت و دیگری وزارت آموزش و پرورش است تا شیوه نامه‌ها را درست تبیین و ابلاغ کنند،

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره تامین واکسن دانش آموزان اظهار کرد: امکان تامین واکسن برای دانش آموزان از ٢ کشور کوبا و چین مدنظر قرار گرفته است و وزارت امور خارجه و سفرا در حال رایزنی هستند و در مکالمه رئیس جمهور با رئیس جمهور چین یکی از مذاکرات در زمینه تامین واکسن برای دانش آموزان بوده است.

رئیسی تاکید کرد: موضوع واکسیناسیون دانش آموزان نباید اصل قرار گیرد اگر بخواهیم واکسن به دانش آموزان تزریق کنیم واکسیناسیون صرفا برای دانش آموزان دارای بیماری زمینه‌ای صورت خواهد گرفت و ما باید اطرافیان دانش آموزان را واکسینه کنیم هر چند باید توجه داشت این موضوع هنوز در مراحل ابتدایی است.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي