حذف رشته نمایش از هنرستان سوره!

شنیده ها حاکی از آن است رشته نمایش (تئاتر) از هنرستان دخترانه سوره حذف شده است. در ادامه جزییات خبر را بخوانید

حذف رشته نمایش از هنرستان سوره

حذف رشته نمایش از هنرستان سوره!

هنرستان سوره در سال‌های اخیر میزبان دانشجویان دختر فراوانی بوده که فعالیت به در این عرصه را انتخاب کرده بودند.حذف رشته نمایش از هنرستان دخترانه سوره می تواند تبعات زیادی داشته باشد.

همزمان، طوماری اینترنتی برای مقابله با این اقدام مسئولان هنرستان سوره به راه افتاده است.

در همین رابطه مونا احمدی بازیگر فعال تئاتر، بازیگر سریال هایی چون شهرزاد و وضعیت سفید و هنرجوی سابق هنرستان سوره با انتشار تصویری از دوران تحصیل خود نوشته است:

«هنرستان سوره‌ی دختران، در انتهای بن‌بست خوشبختی با دیوارهای بلند و درهای تو در تویی که ساخته بودند تا هرچه بیشتر پنهانمان کنند، با هِدبندهایی که زیر مقنعه‌های بلندمان یک‌ بار دیگر تک تک موهایمان را می‌پوشاند، با تمام توبیخ‌ها و تحقیرهایی که به خاطر چند تار ابرو، عکس‌های رنگی، گوشی موبایل و… متحمل می‌‌شدیم، جایی برای رویابافی ما بود.

حالا با همان برچسب بی‌حیایی می‌خواهند همین چند وجب زمین را هم غصب کنند.  حق تحصیل در رشته‌ای که هر دختری در این سرزمین رویایش را دارد دست شما نیست که بخواهید سلبش کنید. ما نیاز به صیانت نداریم، فقط دستتان را از گلویمان بردارید.»

مونا احمدی این یادداشت تلخ را در پی خبر حذف رشته نمایش از هنرستان های دخترانه سوره منتشر کرده است.

واکنش به توقف ثبت نام دختران در رشته نمایش هنرستان سوره

مسوول روابط ‏عمومی حوزه هنری، سید حسام حسینی، امروز صبح با انتشار متنی در صفحه اینستاگرام خود از این تعطیلی با عنوان ” تنفسی کوتاه” در جهت بالابردن کیفیت آموزش این رشته یاد کرد.

حذف رشته نمایش از هنرستان سوره!

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه