پرواز تفریحی خاطره ای هیجان انگیز و به یاد ماندنی

یکی از تفریحات بسیار به یاد ماندنی که در اکثر شهر های ایران یافت می شود پرواز تفریحی است ، سالانه مردم زیادی برای تفریح به سایت هایی هواپیمایی مراجعه می کنند پس این نشان می دهد پرواز به دلیل اینکه از کودکی آرزوی خیلی از ما بوده  طرفداران زیادی دارد،برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پروازهای تفریحی مختلف شما را به خواندن ادامه ی این مطلب دعوت می کنیم.

 پرواز تفریحی با هواپیمای فوق سبک

پرواز تفریحی خاطره ای هیجان انگیز و به یاد ماندنی

یکی از پرواز های پر طرفدار در سطح دنیا، پرواز تفریحی با هواپیمای فوق سبک است. اگر به هر دلیلی نیاز به تفریح دارید یا در حال آماده شدن برای یک مسافرت هستید حتما پرواز تفریحی در آن مناطق را در اولویت کارتان قرار دهید

در پرواز با هواپیمای فوق سبک به دلیل ارتفاع گرفتن و دیدن مناظر، شور و هیجان خاصی را تجربه خواهید کرد همچنین باعث می شود هورمون های شادی بدنتان شروع به ترشح کنند و یک تفریح ماندگار برای شما رقم بزنند.

در پرواز تفریحی با هواپیمای فوق سبک شما صفر تا صد پرواز را مشاهده می کنید و گاهی هم با اجازه خلبان می توانید در فرایند های کنترلی هواپیما با او همراهی کنید یا حتی آموزش ببینید.

همچنین برای کسانی که می خواهند در حین پرواز از خود عکس و تصویر داشته باشند، دوربین های فیلم برداری در کابین هواپیما قرار داده شده و به شما این امکان را می دهند که در تمام زمان پرواز از لحظات خود عکس و تصویر داشته باشید.

حتی در برخی سایت های پرواز تفریحی به شما لباس خلبانی ارائه میدهند تا کاملا حس خلبانی را تجربه کنید و تصاویر زیبایی از خود ثبت کنید.

شرایط پرواز تفریحی با هواپیمای فوق سبک

هر هواپیمای فوق سبک فقط می تواند دو نفر را با خود حمل کند که یک نفر آن خلبان است.

پرواز تفریحی با هواپیمای فوق سبک از 15 دقیقه شروع می شود و بر اساس سفارش شما می تواند تا 1 ساعت یا بیشتر ادامه داشته باشد.

پرواز تفریحی با پاراگلایدر

پاراگلایدر وسیله ای است شامل یک چتر، تعدادی ریسمان و یک صندلی که ترکیب آنها یک هواگرد بسیار جذاب را تشکیل داده است که می تواند دو نفر را حمل کند.به جرات می شود گفت که پر هیجان ترین تفریحی که در زندگیتان تجربه می کنید پرواز تفریحی با پاراگلایدر است.شما زمانی که تجهیزات پاراگلایدر را می پوشید با دویدن در یک محل مرتفع چتر ها را باز می کنید و آماده ی بلند شدن از زمین (تیک آف) می شوید بعد از آن شما میتوانید با استفاده از جریانات حرارتی ارتفاع خودتون رو کنترل کنید

 – در پرواز با پاراگلایدر چون حس امنیت کمتری در ارتفاع دارید ترشح هورمون آدرنالین را تجربه میکنید و این باعث می شود علاقه زیادی به این رشته پیدا کنید، هوانوردی با پاراگلایدر یک رشته جذاب و هیجان انگیز ورزشی هستش.

اگر پرواز کردن با پاراگلایدر را بلد نیستید نگران نباشید  چون که حتما یک مربی به همراه شما خواهد آمد و کنترل پرواز را بدست میگیرد اما ممکن است در جاهایی که مربی از ایمنی پرواز مطمئن بود  کنترل را برای لحظاتی به شما بسپارد پس از پروازتان نهایت لذت را ببرید.

ضمنا در پاراگلایدر دوربینی قرار داده شده که در تمام مراحل این پرواز تفریحی از شما فیلمبرداری می کند تا شما هیچ نگرانی از بابت ثبت خاطرات خود نداشته باشید.

شرایط پرواز تفریحی با پاراگلایدر

 • پرواز تفریحی با پاراگلایدر همراه با یک مربی با تجربه انجام می شود که از 15 دقیقه شروع می شود و تا 1 ساعت ادامه دارد.
 • در هر پرواز تفریحی با پاراگلایدر فقط 2 نفر میتواند شرکت داشته باشند .

سقوط آزاد

 • سقوط آزاد میتواند به صورت فردی یا گروهی باشد که هر کدام شیرینی خودش را دارد برای اینکه بیشتر حس سقوط آزاد را بشناسید در ابتدا تجهیزات آن را برای تان توضیح می دهیم
 • – وسیله مورد نیاز سقوط آزاد یک کوله است که شامل تعدادی طناب که متصل به یک چتر است و یک اهرم برای باز کردن چتر دارد و نحوه سقوط آزاد به این شکل است که ابتدا شما باید با هواپیما به ارتفاعات پرواز کنید ،پس از رسیدن  به ارتفاع مورد نظر میتوانید سقوط آزاد را شروع کنید ، موقعی که آماده بودید در های هواپیما باز میشود.
 • – پس از این که درهای هواپیما باز میشود و در ارتفاع بالا باد صورتتان را لمس میکند کمی احساس ترس می کنید حالا وقت پریدن و لذت بردن است اما یک سوال آیا برای بار اول به تنهایی و بدون هیچ دانشی این کار ممکن است؟
 • – ما میدانیم که سقوط آزاد را بلد نیستید ولی نگران نباشید یک مربی خوب همراه تان هست که همه چیز را کنترل میکند و شما فقط باید از سقوطتان لذت ببرید، حتما دلتان می خواهد درباره احساستان در زمان سقوط آزاد بدانید
 • – موقع سقوط آزاد که باد با بدن شما برخورد میکند ، احساس حیرت انگیزی دارید که نمیشود کامل گفت ممکن است لحظاتی کمی ترس داشته باشید اما در لحظات بعد حس قدرت و اعتماد به نفس شما بسیار بالا میرود که از ترس شما می کاهد وقتی ارتفاع تان در حال کم شدن است دستانتان را مٍثله یک پرنده باز میکنید
 • اما به ارتفاعی نزدیک میشوید که مربی تصمیم میگیرد چتر را باز کند تا سرعت تان کمتر شود و با تعادل بیشتر کنترل را به دست بگیرد، حتی زمانیکه چتر باز میشود هنوز هم هیجان دارید و احساس خالی شدن از انرژی میکنید حالا با چتر در هوا پرواز می کنید و آرام فرود می آیید
 • – حس عجیب سقوط آزاد یک تفریح خیلی جالب و به یاد ماندنی است که هرگز آن را تجربه نکرده اید و ما حتما آن را به شما پیشنهاد میکنیم

پرواز تفریحی با جایروکوپتر

جایروکوپتر از سری وسایل هوایی جالب است که ظاهری مشابه هلیکوپتر دارد و  دو نفر را با خود حمل می کند، پرواز تفریحی با جایروکوپتر به دلیل اینکه ارتفاع زیادی از سطح زمین می گیرد بسیار زیبا است و خاطره ای به یاد ماندنی برای شما رقم می زند، در خدمات پرواز تفریحی با جایروکوپتر کابین مجهز به یک دوربین می باشد که در تمام طول پرواز از شما فیلمبرداری می کند و شما نیاز نیست زمان تفریح و لذت بردن خود را صرف فیلم برداری کنید. 

شرایط پرواز تفریحی با جایروکوپتر

 • هر جایروکوپتر فقط می تواند 2 نفر را حمل کند
 • پرواز تفریحی با جایروکوپتر از 15 دقیقه آغاز میشود و تا 1 ساعت ادامه دارد

منبع: گروه هوانوردی اسکایتو https://skyto.org

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه