چگونگی پرورش گوسفند زنده

دسته بندي : معرفی بازار
تاريخ : 10 خرداد

با توجه به رشد جمعیت و نیاز افراد به مواد غذایی ، یکی از راههای تامین نیاز غذایی جمعیت ، پرورش دامهای گاوی و گوسفندی خواهد بود. با توجه به خصوصیات بارز در گوشت گوسفند و همچنین قیمت گوسفند زنده ، خرید آن بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

دامداران برای اینکه بتوانند گوسفند زنده‌ای را پرورش دهند ، باید ابتدا جزییات آن را بررسی نموده و سپس اقدام به پرورش گوسفند زنده نمایند. یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در این پرورش ، قیمت و نحوه خرید گوسفند زنده خواهد بود. باید این قیمت گذاری به نحوی صورت پذیرد که ، سود مناسبی را برای دامدار به همراه داشته باشد. اما این پرورش گوسفند زنده به چه صورت می باشد.

چگونگی پرورش گوسفند زنده 

چگونگی پرورش گوسفند زنده, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

روشهای مختلف برای پرورش گوسفند با توجه به قیمت گوسفند زنده :

روشهای مختلفی برای پرورش گوسفندان وجود دارد. دامدار می تواند با توجه به روشهای پرورش گوسفندان و همچنین قیمت فروش گوسفند زنده در آن روش پرورش، هدف خود را انتخاب نموده و برای رسیدن به آن نهایت تلاش را در پی گیرد. از جمله روشهای پرورش می توان به متدهای زیر اشاره نمود :

روش پرورش گوسفند های اصلاح شده :

همواره برخی از ژنتیک های گوسفندان بسیار ایده‌آل و مناسب می باشند. ژنتیک های مرغوب عبارتند از دام هایی که از گوشت بسیار مرغوبی برخوردار هستند. همچنین شیر ، پشم مناسبی خواهند داشت. خصوصا نژادهای مرغوب دو قلوزا و یا چند قلوزا خواهند بود.

با تکیه به این علوم ، بهره گیری از این نژادها بسیار سودمند و مفید خواهد بود. قیمت گوسفند زنده در دام هایی که از نژادهای برتر برخوردار هستند، بسیار قابل توجه تر خواهد بود. با توجه به این مقوله برخی از دامداران با روشهای اصلاح شده ، اقدام به پرورش این دام های با ژنتیک مرغوب خواهند شد. راه مناسب در این روش ، اینگونه می باشد که دامدار ، قوچی از میان دامهای مرغوب و با ژنتیک ایده آل خریداری نموده و سپس آن را وارد گله خواهد نمود.

سپس با استفاده از متدهای نوین میش را باردار می نمایند. از این راه می توانند بره هایی را در بر داشته باشند که از صفات ژنتیکی منحصر بفردی برخوردار باشد. قیمت گوسفند زنده در روش پرورش گوسفندهای اصلاح شده بسیار چشمگیر خواهد بود. زیرا دامدار می تواند با سود بسیار مناسبی دام اصلاح شده ی خود را به فروش برساند.

چگونگی پرورش گوسفند زنده, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

روش پرواربندی در پرورش گوسفندان :

پرواربندی دام به معنی رشد بیشتر دام و دستیابی به میزان بیشتر وزن در زمان بسیار کم خواهد بود. قیمت گوسفند زنده که از وزن بالایی برخوردار باشد در بازار بسیار قابل توجه خواهد بود. از این رو با افزایش وزن دام در زمان کوتاه ، دامدار می تواند به سود چشمگیری دست یابد.

برای پرواربندی دام باید به طرق مختلفی روی آورد. دامداران با توجه به شرایط خود و همچنین شرایط دام ، اقدام به استفاده از انواع روش های پرواربندی خواهند نمود. برای پرواربندی از روشهای متعددی می توان استفاده نمود. در این روش نگهداری دامدار می تواند به سه طریق اقدام به فروش گوسفند با توجه به قیمت گوسفند زنده نماید.

بره پرواری ۳ ماهه : فروش این بره ها برای دامدار سود مناسبی نخواهد داشت. در این سن بره از وزن بسیار پایینی برخوردار خواهد بود.

بره پرواری ۶ الی ۹ ماهه : وزن این بره ها اغلب زیر ۲۰ کیلوگرم خواهد بود. بهترین زمان فروش برای دامداران این دوره خواهد بود. در این زمان بره از وزن مناسب و قیمت گوسفند زنده ایده آلی برخوردار می باشد. برخی از دامداران از فروش دام در این برهه ی زمانی استفاده می نمایند.

بره پرواری پس از ۶ ماهگی : یکی از سخت ترین دوران برای دامداران این برهه ی زمانی خواهد بود. در این سن ، دام نیاز به پرورش و همچنین استفاده از مواد غذایی مرغوب و مناسبی خواهد داشت. در این دوره ، هزینه ی زیادی صرف خرید مواد غذایی و همچنین پرواربندی دام خواهد شد. وزن متعادل در این سن حدود ۲۵ الی ۳۰ کیلو گرم خواهد بود. دامداران از فروش دام در این سن ، سود مناسبی را کسب نخواهند نمود.

انتخاب دام از نظر ژنتیک در روش پرواربندی بسیار تاثیرگذار خواهد بود. بهتر است از دامی برای پرواربندی استفاده نمود که سرعت رشد چشمگیر و افزایش وزن قابل قبولی داشته باشد. پرواربندی در زمانی که گله ها بتوانند از مراتع نیاز غذایی خود را برطرف نمایند، بسیار مناسب و مقرون به صرفه خواهد بود.

چگونگی پرورش گوسفند زنده, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

روش گله های داشتی در پرورش گوسفند:

بسیاری از دامداران از این روش پرورش استفاده خواهند نمود. در این روش نگهداری ، دامداران تعداد بسیار بالایی میش در گله ی خود نگهداری می نمایند. به ازای هر تعداد ( برای مثال هر ۵۰ راس) میش ، از قوچ مناسب استفاده می نمایند.

این روش صرفا جهت افزایش میزان زاد و ولد در دام بسیار مورد توجه خواهد بود. در این روش می توان از قوچ ها و میش ها با نژادهای مختلفی استفاده نمود. در این روش نوسانات قیمت گوسفند زنده در این نوع از پرورش گوسفند بسیار قابل توجه خواهد بود. در این روش تنوع نژادی بسیار زیاد می باشد. به گونه ای که برخی از میش ها دارای خصوصیت چند قلوزایی و برخی دیگر قدرت کمتری خواهند داشت.

فروش گوسفند زنده از طریق فروشگاه اینترنتی

یکی از راههای خریداری نمودن و نیز فروش گوسفند زنده ، از طریق فروشگاه های اینترنتی خواهد بود. damkala برای رفاه مشتریان خود، اقدام به ایجاد سایت اینترنتی نموده است. از این رو افراد می توانند با اعتماد کامل و همچنین دسترسی به اطلاعات جامع و دریافت مشاوره از متخصصان ما در زمینه ی دام مناسب ،گوسفند مورد نظر خود را انتخاب و برای دریافت آن اقدامات لازم را انجام دهند. باید توجه داشت که ارسال دام به بهترین نحو توسط دامکالا صورت می گیرد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي