خوراکی های موثر برای پیشگیری از ریزش مو

متاسفانه برخی افراد به دلایل مختلف از ریزش مو رنج می برند ، یکی از دلایل ریزش مو : کمبود ویتامین ها ، تغذیه نامناسب ، دیابت ، استرس و … است . در ادامه این بخش با خوراکی های موثر برای پیشگیری از ریزش مو آشنا می شوید

خوراکی های موثر برای پیشگیری از ریزش مو

خوراکی های موثر برای پیشگیری از ریزش مو

به گزارش prevention، تحقیقات نشان می‌دهد که امکان بازگشت مو‌های ریخته شده از طریق تغییرات در رژیم غذایی میسر است. در اینجا ۷ ماده غذایی موثر در رشد مجدد مو‌ها و جلوگیری از ریزش مو بیشتر معرفی شده است:

1 – ماهی سالمون:

خوراکی های موثر برای پیشگیری از ریزش مو

شما برای تقویت مو‌های موجود رشد رشته‌های جدید نیاز به دریافت پروتئین کافی دارید. پروتئین برای تولید کراتین که جزء کلیدی ساختار مو است، ضروری است. یک انتخاب هوشمندانه می‌تواند مصرف پروتئین‌های دریایی مانند ماهی باشد آنهم به لطف وجود اسید‌های چرب امگا ۳ و ویتامینها.

2 – عسل: 

خوراکی های موثر برای پیشگیری از ریزش مو

مصرف عسل چه به صورت خوراکی و چه به عنوان یک درمان موضعی، می‌تواند نازک شدن مو‌ها را بهبود ببخشد. در مطالعات مشخص شده که بیماران مبتلا به درماتیت سبورئیک که پوسته پوسته شدن، خارش و از دست دادن مو را تجربه می‌کنند، استفاده از مخلوط آب و عس برای ۴ بار در هفته منجر به بهبود ریزش مو خواهد شد.

3 – آجیل و دانه ها:

بادام، پسته و دیگر انواع آجیل برای جلوگیری از ریزش مو‌های شما مفید است. نه تنها حاوی امگا سه هستند بلکه حاوی مقدار زیادی زینک هستند که برای مو‌های شما مفید است.

خوراکی های موثر برای پیشگیری از ریزش مو

علاوه بر این، آجیل باعث درخشندگی و ضخامت بیشتر مو‌ها می‌شود و سرشار از سلنیوم است. (سلنیوم نوعی ماده معدنی مهم برای سلامت پوست سر است).

4 – اسفناج: 

مطالعات نشان داده که زنان مبتلا به ریزش مو، دارای سطوح پایین‌تر آهن و ویتامین D ۲هستند. در این میان غذا‌های غنی از آهن و ویتامین ث مانند اسفناج برای پیشگیری از مو بسیار مفید است.

خوراکی های موثر برای پیشگیری از ریزش مو

اسفناج برای تولید سبوم ضروری است. سبوم یک نوع ماده چرب است که از طریق غده‌های مو ترشح می‌شود و در واقع نوعی نرم کننده طبیعی موی سر محسوب می‌شود.

5 – میوه‌های حاوی ویتامین C:

بهتر است میوه‌ هایی را انتخاب کنید که حاوی ویتامین C باشند چرا که از ریزش مو‌های شما جلوگیری می‌کنند. پرتقال، توت فرنگی، کیوی و طالبی جزء این میوه‌ها هستند.

خوراکی های موثر برای پیشگیری از ریزش مو

ویتامین سی به عنوان آنتی اکسیدان از پوست و مو محافظت می‌کند. این ویتامین همچنین برای جذب آهن، ماده دیگری که برای جلوگیری از ریزش مو‌ها ضروری است، لازم است.

6 – میگو: 

میگو و دیگر مواد غذایی حاوی زینک برای جلوگیری از ریزش مو ضروری است. البته جذب زینک بیش از حد نیز موجب ریزش مو‌ها می‌شود، زیرا میزان تستوسترون تولیدی بدن را افزایش می‌دهد. میزان زینکی میزان نیاز روزانه به زینک ۱۱ میلی گرم است. اگر به این میزان استفاده شود از ریزش مو‌ها جلوگیری می‌شود.

7 – تخم مرغ:

اگر گیاه خوار هستید و به دنبال غذا‌هایی پروتئین دار برای تقویت موهایتان هستید، تخم مرغ و محصولات لبنی حاوی منابع غذایی کافی برای مو‌های شما هستند. به دنبال مواد لبنی کم چرب مانند شیر و ماست کم چرب باشید.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه