دانلود فیلم خارجی رایگان

روش درست کردن رب انار خانگی

تاريخ : 1 دسامبر
رب انار جزو پرطرفدارترین و محبوب ترین چاشنی های غذاهای سنتی ایرانی است که برای پخت انواع غذاها از آن استفاده می کنند. در ادامه مطلب می توانید آموزش کامل و گام به گام روش درست کردن رب انار خانگی را مطالعه کنید.

روش درست کردن رب انار خانگی

روش درست کردن رب انار خانگی, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

مواد لازم برای ۱ کیلو رب انار

انار آب دار: ۸ کیلوگرم

نمک: ۱ قاشق چایخوری

شکر (اختیاری):  ۲ قاشق چایخوری

طرز تهیه رب انار خانگی

گام اول

برای تهیه رب انار خونگی خوشمزه، اولین کار انتخاب انار مناسب است. برای این منظور باید از انارهای قرمز، پر آب و با هسته ضعیف استفاده کنیم. برای شروع  انار ها را برش می زنیم سپس با قاشق پشت انار ها می کوبیم تا دانه های انار خارج شود.

گام دوم

حالا دانه های انار را درون تشت می ریزیم، سپس روی حرارت قرار می دهیم. در ادامه ۲ لیوان آب به دانه ها انار اضافه می کنیم و گاهی با گوشتکوب یا پشت ملاقه دانه های انار را فشار می دهیم تا دانه های انار نرم شود.

گام سوم

در این مرحله دانه های انار را پس از نرم شدن درون آبکش می ریزیم تا آب انار خارج شود. در ادامه بلافاصله تا دانه های انار داغ است با گوشتکوب یا با دست آنها را  فشار می دهیم تا آب انار خارج شود و هسته ی آن باقی بماند.

گام چهارم

در این مرحله برای داشتن یک رب انار درجه یک، آب انار را درون یک کیسه نخی می ریزیم، سپس با دست فشار می دهیم تا آب انار از صافی رد شود و تفاله های آن بماند. در ادامه آب انار را روی حرارت می گذاریم.

گام پنجم

در این مرحله بسته به سلیقه خود اگر رب انار رنگ روشن می خواهیم، باید حرارت را زیاد کنیم و اگر رب انار تیره می خواهیم باید حرارت زیر تست را کم کنیم. در ادامه اجازه می دهیم آب انار به نقطه جوش برسد.

گام ششم

حالا کف حاصل از آب انار را با کمک کفگیر می گیریم، سپس مدام و بدون مکث هم می زنیم تا آب انار نسوزد و ته نگیرد چون آب انار تلخ می شود. در ادامه با استفاده از یک پارچه تمیز مرتب کناره های تشت را تمیز می کنیم.

گام هفتم

در این مرحله وقتی رب انار کمی غلیظ شد، به آن نمک اضافه می کنیم. توجه داشته باشید رب انار روی حرارت زیاد غلیظ نشود، چون رب انار درون یخچال غلیظ تر می شود. اگر رب انار ملس می خواهیم مقداری شکر به آن اضافه می کنیم.

گام هشتم

حالا وقتی رب انار کمی سنگین شد و به رنگ قهوه ای تیره درآمد، حرارت را خاموش می کنیم. در ادامه اجازه می دهیم رب انار سرد شود. باید رب انار به غلظت شهد زولبیا بامیه برسد و حالت کش دار داشته باشد.

گام نهم

در این مرحله رب انار را درون شیشه های درب دار یا شیشه های ورشو می ریزیم، سپس درب آن را محکم می بندیم. در ادامه درون یخچال می گذاریم تا سفت شود. هر چه زمان بیشتری بگذرد، رنگ رب انار تیره تر می شود.

روش درست کردن رب انار خانگی, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

گام دهم

رب انار را درون یخچال می توانیم به مدت ۲ سال درون یخچال نگهداری کنیم. از این رب انار خوشمزه می توانید در تهیه غذاهایی مثل اکبر جوجه، خورشت فسنجان، خورشت داوود پاشا و … استفاده کنید. نوش جان.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي