هزینه تست پاپ اسمیر ۱۴۰۲ (آزاد و بیمه)

تاريخ : 9 آذر

جهت اطلاع از هزینه تست پاپ اسمیر ۱۴۰۲ با این پست از گهر همراه باشید. اکثر خانم‌ها با آزمون پاپ اسمیر آشنایی دارند و می‌دانند که این تست آزمایشگاهی برای چه منظوری استفاده می‌شود. با این حال، بسیاری از آنان، این موضوع را جدی نمی‌گیرند و از انجام آن غافل می‌شوند. دکترهای زنان معمولاً توصیه می‌کنند که به طور دوره‌ای تست پاپ اسمیر را انجام داده و برای تشخیص وجود سلول‌های سرطانی از انجام آن غفلت نکنید.

هزینه تست پاپ اسمیر ۱۴۰۲

هزینه تست پاپ اسمیر ۱۴۰۲ (آزاد و بیمه), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

هزینه آزمایش پاپ اسمیر ۱۴۰۲ چقدر است؟

هزینه تست پاپ اسمیر در سال ۱۴۰۲ بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان می باشد. هزینه با بیمه هم با توجه به خدمات هر یک از بیمه ها و میزان فرانشیز بیمه های تکمیلی آن ها متفاوت خواهد بود.

هزینه ازمایش پاپ اسمیر ۱۴۰۲ ممکن است در هر مرکز بهداشتی یا آزمایشگاه متفاوت باشد. عواملی که می توانند بر هزینه آزمایش تاثیرگذار باشند، عبارتند از: مکان جغرافیایی، قیمت خدمات در هر منطقه، نوع بیمارستان یا آزمایشگاه، بیماری یا نیازهای خاص بیمار و سایر عوامل. برای اطلاعات دقیق تر، بهتر است با آزمایشگاه آنی آزما ارتباط بگیرید تا از پایین ترین قیمت ازمایش پاپ اسمیر ازاد ۱۴۰۲مطلع شوید. در آنی آزما هزینه ها بسیار کاهش پیدا کرده تا تمام افراد بتوانند از این خدمات بهره ببرند.

عوامل تاثیر گذار در قیمت تست پاپ اسمیر ۱۴۰۲

عوامل تاثیرگذار در قیمت تست پاپ اسمیر ۱۴۰۲ عبارتند از:

• نوع مراکز ارائه دهنده: هزینه تست پاپ اسمیر بدون بیمه ممکن است در مراکز مختلف متفاوت باشد.

• تکنولوژی استفاده شده: استفاده از تجهیزات پیشرفته و تکنولوژی به روز می تواند قیمت تست را افزایش دهد.

• روش پرداخت: استفاده از بیمه به عنوان روش پرداخت، ممکن است قیمت را تحت تأثیر قرار دهد. هزینه های پوشش بیمه با هر بیمارستان یا شرکت بیمه متفاوت هستند.

• تجربه پزشک: میزان مهارت و سابقه پزشکی که کار نمونه برداری را انجام می دهد، بسیار مهم خواهد بود. پزشکان فوق تخصص، قیمت های بالایی را در نظر می گیرند.

چه کسانی باید تست پاپ اسمیر انجام بدهند؟

تست پاپ اسمیر، یک روش آزمایشی است که برای تشخیص تغییرات سلولی در گردن رحم انجام می شود. این آزمون، به منظور شناسایی زودتر و پیشگیری از سرطان رحم و نمونه های غیرسرطانی در این ناحیه استفاده می شود. افرادی که باید این آزمایش را انجام بدهند عبارتند از:

توصیه می شود که زنان بالای ۳۰ سال هر ساله تست پاپ اسمیر را انجام دهند. اگر نتایج آزمون خوب باشد، تست ممکن است هر ۳ سال یک بار تکرار شود.

تست پاپ اسمیر در زنان زیر ۳۰ سال در صورتی که نتایج آزمون قبلی نرمال نبوده یا رفتار جنسی خطرناک داشته باشند، نیاز است.

زنانی که واکسن HPV (هومن پاپیلوماویروس) را دریافت کرده اند، باید بدانند که واکسن HPV نمی تواند به طور کامل از ورود ویروس به بدن جلوگیری کند؛ بنابراین هنوز این افراد نیاز به انجام تست پاپ اسمیر دارند.

در هر صورت، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید، تا بر اساس سابقه پزشکی و وضعیت جسمی شما، تست پاپ اسمیر را انجام دهید. مشاوران مرکز آنی آزما می توانند شما را در انتخاب زمان آزمایش راهنمایی کنند. هر گونه سوال یا نیاز به مشاوره‌ای دارید، با کارشناسان خبره این مرکز در میان بگذارید.

نحوه انجام تست پاپ اسمیر

 

هزینه تست پاپ اسمیر ۱۴۰۲ (آزاد و بیمه), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

تست پاپ اسمیر یکی از روش های معمول تشخیص سرطان رحمی شناخته شده است. برای انجام تست پاپ اسمیر، مراحل زیر انجام می شوند:

۱- آماده سازی بیمار: برای انجام تست، بیمار باید در حالت خوابیده روی تخت قرار بگیرد.

۲- جمع آوری نمونه: یک نمونه از سطح داخلی گردن رحم یا از توده های مختلفی که ممکن است علائم سرطان داشته باشند، جمع آوری می شود. این کار با استفاده از قلموی سیتولوژی یا براش واژینال انجام خواهد شد. در این روش، نمونه برداری از سطح داخلی سرویکس (منطقه مابین گردن رحم و واژن) انجام می گیرد. هزینه نمونه برداری پاپ اسمیر در آنی آزما بسیار مناسب می باشد.

۳- تهیه اسلاید: نمونه های جمع آوری شده بر روی اسلاید هایی قرار می گیرند و با هم فشرده می شوند تا سلول ها به طور یکنواخت گسترده شوند.

۴- رنگ آمیزی: اسلایدهای تهیه شده با استفاده از تکنیک های خاصی رنگ آمیزی می شوند. در این روش اغلب از رنگ های هماتوکسیلین و eosin استفاده می کنند.

۵- ارزیابی زیر میکروسکوپ: اسلایدها زیر میکروسکوپ قرار می گیرند و توسط متخصصان بالینی یا لابراتواری دیده شده و بررسی می شوند. آنها سلول های غیرطبیعی را تشخیص داده و به دنبال تغییرات احتمالی سلولی می گردند.

۶- گزارش دادن نتایج: نتیجه تست پاپ اسمیر به بیمار منتقل می شود تا هرگونه تغییر سلولی مشکوک و یا سرطان را با کمک پزشک تشخیص دهند.

توجه داشته باشید که تست پاپ اسمیر یک تست اولیه است و در صورت شناسایی سلول های غیرطبیعی، بیمار باید بررسی های بیشتری انجام دهد.

آمادگی قبل از انجام تست پاپ اسمیر

 قبل از انجام تست پاپ اسمیر، نیاز است به موارد زیر دقت کرده و برخی از کارها را انجام دهید:

  مصرف دارو های مختلف را به اطلاع پزشک برسانید و در صورت تایید، آن را قبل از تست مصرف کنید.

  قبل از انجام تست حتما باید مثانه خود را در مطب تخلیه نمایید.

  استفاده از شیاف یا دارو های داخلی واژن را به بعد از پاپ اسمیر موکول کنید.

  بهترین زمان تست حدود ۴ روز بعد از پریودی می باشد.

 از صابون، ژل حمام و لوسیون که ممکن است وارد واژن شوند، استفاده نکنید.

  چهل و هشت ساعت قبل از انجام تست از برقراری رابطه جنسی پرهیز نمایید.

  اگر خونریزی واژینال شدید به دلیل دوره عادت ماهیانه داشته باشید، پاپ اسمیر را به تاخیر بیندازید.

  در صورتی که باردار هستید، قبل از انجام تست، این موضوع را با پزشک خود مطرح کنید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي