هزینه ارتودنسی با بیمه تامین اجتماعی

تاريخ : 16 آذر

با توجه به قیمت سرسام آور خدمات دندانپزشکی و ارتودنسی دندان، این سوال پیش می آید که آیا هزینه ارتودنسی با بیمه تامین اجتماعی پرداخت می شود یا خیر؟ اگر پرداخت می شود چند درصد تحت پوشش بیمه قرار میگیرد. ما در این بخش از گهر به این سوال پاسخ خواهیم داد.

هزینه ارتودنسی با بیمه تامین اجتماعی

 

هزینه ارتودنسی با بیمه تامین اجتماعی, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

قبل از هر چیز باید بدانید، خدمات ارتودنسی در اکثر موارد، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار نمی گیرد. مگر در موارد خاصی که بیمار حتما نیاز به انجام آن داشته باشد. یا در مراکز درمانی تحت پوشش تامین اجتماعی، ممکن است درصدی از هزینه های آن پرداخت می شود. بیمه شده محترم، مهم است بدانید از بین هزاران مرکز درمانی تحت پوشش این بیمه در سراسر کشور، تعداد محدودی درمان ارتودنسی دندان را ارائه می دهند.

تامین اجتماعی تنها ۵ تا ۱۰ درصد از هزینه ارتودنسی را در فقط در مراکز دندانپزشکی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی تقبل می کند. به عنوان مثال اگر هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین در سال ۱۴۰۲، ۶۵ میلیون تومان باشد، ممکن است تا سقف ۵ تا ۱۵میلیون تومان از این هزینه ها پرداخت شود. البته برای اطلاعات بیشتر باید با مراکز بیمه تامین اجتماعی شهر خود تماس بگیرید.

آدرس مراکز تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی برای انجام ارتودنسی

 تهران: برای انجام ارتودنسی دندان با بیمه تامین اجتماعی در تهران باید به بیمارستان میلاد مراجعه کنید. گذشته از میزان پوشش هزینه ارتودنسی توسط این بیمه، یکی از مزایای درمان در این مرکز، حضور متخصصین باتجربه و برجسته برای درمان در این بیمارستان است. همچنین بیمارستان میلاد تهران از تمامی تجهیزات لازم جهت درمان ارتودنسی برخوردار است.

کدام بیمه ها هزینه ارتودنسی را پرداخت می کنند؟

در حال حاضر تنها بیمه های درمانی نیروهای مسلح و بیمه های درمانی برخی از بانک ها تنها بخشی از هزینه ارتودنسی را (آن هم بعد از تایید دندانپزشک معتمد مرکز) پرداخت می کنند. متاسفانه درمان ارتودنسی در اکثر بیمه ها پوشش داده نمی شود و شما باید برای پرداخت هزینه های آن شخصا برنامه ریزی کنید.

برای اطلاع دقیق از پوشش بیمه خود در درمان ارتودنسی قبل از اینکه اقدام به انتخاب مرکز درمانی خود کنید، با مرکز بیمه و یا کلینیک های مدنظرتان تماس بگیرید.
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي