نحوه روشن كردن و خاموش کردن رادياتور پكيج

تاريخ : 7 آبان

به‌دلیل جلوگیری از مصرف بی‌رویه انرژی در تابستان پکیج‌ها را خاموش می‌کنیم. با شروع فصل پاییز و برای گرم کردن خانه نیز حالت زمستانه پکیج‌ها را باید فعال کرد. گاهی اوقات افراد برای تنظیمات پکیج‌ها با مشکلاتی مانند نحوه روشن کردن رادیاتور و خاموش کردن آن، مواجه می‌شوند. معمولا نحوه روشن و خاموش کردن رادیاتورهای دیجیتال، شبیه به هم است و فقط در برخی از دکمه‌ها و پنل‌های کنترلی با هم تفاوت دارند. اگر شما هم نمی‌دانید که چگونه باید پکیج‌های خود را روشن کنید، در ادامه این مقاله مراحل روشن کردن رادیاتور و پکیج، خاموش کردن آن و نکات لازم قبل از انجام این مراحل را بررسی می‌کنیم. برای آشنایی کامل با این موارد مطالعه این مقاله را از دست ندهید. 

 

نحوه روشن كردن و خاموش کردن رادياتور پكيج, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

نحوه روشن کردن رادیاتور پکیج در حالت زمستانه

حالت زمستانه وضعیتی است که پکیج علاوه‌بر گرم کردن آب مصرفی، رادیاتور و شوفاژها را نیز گرم می‌کند. در ابتدا باید تنظیمات پنلی را انجام دهید. در ادامه به مراحل راه‌اندازی رادیاتور پکیج در حالت زمستانه اشاره خواهیم کرد:

 • دستگاه را به برق وصل کنید و دکمه A را فشار دهید تا صفحه نمایشگر روشن شود.
 • شیرهای رفت و برگشت زیر دستگاه و رادیاتورها را باز کنید.
 • ولوم شماره A را بچرخانید تا روی علامت خورشید برسد.
 • دوباره کلید A را بزنید تا علامت برف پکیج نمایان شود.
 • فشار پکیج را با استفاده از شیر پرکن زیر دستگاه روی ۱.۵ (یک و نیم) بار قرار دهید.
 • برای افزایش دمای آب شوفاژ پکیج کلید A را بچرخانید تا شماره ۸ یا نشانه دمای رادیاتورها به‌حالت چشمک زن در بیاید.
 • کلید A را بزنید تا دمای سیستم روی دمای دلخواه‌تان تنظیم شود.

معمولا مراحل روشن کردن رادیاتور در همه پکیج‌ها یکسان است. فقط در برخی از دکمه‌ها و گزینه‌ها با‌هم تفاوت دارند. با گرم‌تر شدن هوا باید وضعیت پکیج‌ها را به حالت تابستانه تغییر دهید. هنگام خرید رادیاتور دنبال گزینه‌هایی بروید که با انواع پکیج‌ها سازگاری داشته باشند. برای مثال هنگام بررسی قیمت رادیاتور آی پن به این نکته نیز توجه داشته باشید که کلیه محصولات این برند با انواع پکیج‌ها سازگار هستند.

نحوه روشن كردن و خاموش کردن رادياتور پكيج, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

روشن کردن بخش رادیاتور پکیج در حالت تابستانه

حالت تابستانه به وضعیتی اشاره دارد که آب مصرفی رادیاتورها را گرم می‌کند. این حالت در فصل‌های گرم سال، بهار و تابستان، فعال می‌شود. برای روشن کردن این حالت بهتر است مراحل زیر را با دقت دنبال کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

 • دستگاه را به برق بزنید و ورودی گاز را چک کنید.
 • شیرهای رفت و برگشت دستگاه و رادیاتورها را ببندید.
 • دکمه A را فشار دهید تا صفحه نمایشگر پکیج روشن شود.
 • کلید شماره A را بچرخانید تا روی علامت برف (شماره ۶) ثابت بماند.
 • با یک بار فشردن کلید A علامت خورشید (شماره ۵) فعال می‌شود. در‌نتیجه دستگاه از حالت زمستانه به تابستانه تغییر وضعیت داده است.
 • با استفاده از شیر پرکن زیر دستگاه فشار پکیج را روی ۵/۱ بار قرار دهید.
 • برای افزایش دمای آب‌گرم پکیج باید کلید A را بچرخانید تا به حالت چشمک زن درآید. سپس با یک بار فشردن کلید A دمای دلخواه‌تان را تنظیم کنید.

یک وضعیت دیگر برای پکیج‌ها وجود دارد و آن، حالت خاموش است. در این حالت، هر رادیاتوری از جمله رادیاتور دیما برای مدتی خاموش می‌شود و با انرژی ذخیره شده محیط را گرم می‌کند. همچنین در حالت خاموش پکیج به‌طورکامل خاموش و فقط آب مصرفی گرم می‌شود.

نحوه خاموش کردن رادیاتور از روی پکیج

پکیج‌ها معمولا به دو حالت آنالوگ و دیجیتال تولید می‌شوند و طریقه خاموش کردن انواع پکیج‌ها با یکدیگر متفاوت خواهد بود. برای مثال برای خاموش کردن پکیج در مدل آنالوگ کافی است ولوم کوچک در سمت راست پنل را بچرخانید و از روی “۱” به روی “۰” تغییر دهید.

در رادیاتورهای دیجیتالی در فصل تابستان و زمستان باید ولوم را روی علامت خورشید یا آب مصرفی قرار دهید. برای اطمینان از خاموش شدن پکیج، شیرهای رفت‌و‌برگشت زیر دستگاه را ببندید. برای خاموش کردن پکیج حتما باید شیرهای انواع رادیاتور لورچ یا هر برند دیگری از رادیاتور بسته شود.

مراحل روشن کردن رادیاتور به‌شکل دستی

پس از این‌که حالت رادیاتور را روی پکیج فعال کردید، باید به‌صورت دستی هر کدام از شوفاژها را روشن کنید. مراحل زیر نحوه روشن کردن رادیاتور را به‌طورکامل توضیح می‌دهد:

 • برای روشن کردن رادیاتور ابتدا شیرهای ورودی و خروجی را باز کنید. با چرخاندن شیر بالای شوفاژ که برای ورود جریان آب است رادیاتور روشن می‌شود.
 • شیر پایین برای خروج آب سرد از رادیاتور است. برای باز کردن این شیرها باید آن را خلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید.
 • شیرهای ترموستات از یخ زدن آب رادیاتور جلوگیری می‌کنند. بعد از باز کردن این شیرها آن‌ها را در وضعیت ضد یخ قرار دهید. برای این‌کار شیر را میان عدد ۰ و ۱ فعال کنید.
 • پس از باز کردن شیر و کنترل نکات ایمنی پکیج را در حالت زمستانه قرار دهید. شیرهای ورود و خروج را تا انتها باز کنید.
 • معمولا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد تا رادیاتور گرم شود. بالا بردن درجه شیر تاثیری در مدت زمان گرم شدن ندارد.

با طی کردن مراحل بالا اگر شوفاژها گرم شوند یعنی کار را به‌درستی انجام داده‌اید. در غیراین‌صورت باید دوباره مراحل را بررسی کنید یا با یک سرویس‌کار تماس بگیرید.

نحوه خاموش کردن رادیاتور؛ تنظیمات را به‌صورت دستی وارد کنید

برای بستن رادیاتور ابتدا باید پکیج را در حالت تابستانه قرار دهید. برای این‌کار از دکمه‌های روی پنل استفاده کنید. خاموش کردن رادیاتورها تک به تک انجام می‌شود. اگر رادیاتوری بسته نشود فشار پکیج تغییر خواهد کرد و در نهایت دستگاه آسیب می‌بیند.

مراحل زیر برای بستن رادیاتور باید دنبال شوند:

 • در سمت چپ رادیاتور شیر ترموستات قرار دارد. این شیر برای تنظیم دمای هوا استفاده می‌شود.
 • اگر روی عدد صفر باشد رادیاتور خاموش است و آب گرمی به لوله‌ها وارد نمی‌شود. برای خاموش کردن آن را در جهت عقربه ساعت بچرخانید و روی عدد صفر قرار دهید.
 • در سمت راست در نزدیکی انتها و کف رادیاتور یک دریچه وجود مشاهده می‌شود. روی این دریچه یک درپوش پلاستیکی قرار دارد. اگر شیر ترموستات ندارید، کافی است این دریچه پلاستیکی را بچرخانید. شیر را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا جایی که دیگر امکان چرخاندن وجود نداشته باشد. با بستن دریچه و شیر ترموستات رادیاتور خاموش می‌شود.
 • اگر درپوش روی شیر ترموستات باشد، باید آن را خلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید تا شل شود و آن را جدا کنید. با کمک انبردست می‌توانید این کار را انجام دهید.

با انجام مراحل بالا رادیاتور خاموش می‌شود و این کار را باید روی همه رادیاتورها انجام دهید.

نحوه روشن كردن و خاموش کردن رادياتور پكيج, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

ثبت سفارش و استفاده از خدمات پکیج رادیاتور در فروشگاه اینترنتی اپسیلون کالا

در این مقاله با مراحل روشن کردن رادیاتور و خاموش کردن آن آشنا شدیم. اولین قدم روشن کردن رادیاتور از روی پکیج است. سپس به‌صورت دستی هر کدام از شوفاژها را راه‌اندازی کنید. در رادیاتورهای دیجیتالی خاموش و روشن کردن پکیج‌ها به یک شکل است و فقط در پنل و دکمه‌ها با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند.

اپسیلون کالا یک مرجع تخصصی برای خرید سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی به‌شمار می‌رود. یکی از مزایای این فروشگاه ضمانت مرجوع کالا تا ۷ روز پس از خرید و تحویل است. در صورت هرگونه اشتباه توسط فروشگاه مانند ارسال محصول اشتباه یا ایراد و نقص در محصول، سفارش شما به‌صورت رایگان مرجوع می‌شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر و صحبت با کارشناسان به وبسایت رسمی فروشگاه مراجعه کنید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي