دانلود فیلم خارجی رایگان

جواب آزمون سردفتری ۱۴۰۱

تاريخ : 31 ژانویه

در پاسخ به سوال نتایج آزمون سردفتری ۱۴۰۱ در چه تاریخی اعلام خواهد شد؟ باید بگوییم که همانطور که اطلاع دارید این آزمون در روز جمعه ۲۵ آذر با شرکت بیش از ۵۲ هزار داوطلب در ۳۱ شهر کشورمان برگزار شد. اما متاسفانه تاکنون اخبار دقیقی از تاریخ دقیق اعلام نتایج آن در سایت سنجش اعلام نشده است. در ادامه این مطلب به بررسی نحوه مشاهده نتایج و سهمیه بندی این آزمون خواهیم پرداخت.

اعلام نتایج آزمون سردفتری ۱۴۰۱

جواب آزمون سردفتری ۱۴۰۱, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

نتایج آزمون سردفتری ۱۴۰۱ پس از برگزاری این آزمون مشخص می شود. داوطلبینی که در مرحله اول یعنی آزمون کتبی شرکت نموده اند، بایستی در زمان های مقرر با مراجعه به سایت ثبت اسناد رسمی و املاک کشور برای مشاهده نتایج و جواب آزمون سردفتری اسناد رسمی اقدام کنند. پذیرفته شدگان این مرحله که برای مصاحبه دعوت شده اند نیز می توانند نتیجه نهایی را در سامانه مذکور دریافت نمایند.

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون سردفتری

نتایج آزمون سردفتری اسناد رسمی ۱۴۰۱ در مرحله اولیه، حدود ۱ الی دو ماه پس از برگزاری آزمون اعلام شده و داوطلبان بایستی پس از انتشار نتایج اولیه به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و در صورت قبولی برای مصاحبه آماده شوند. اسامی پذیرفته شدگان مرحله آزمون کتبی سردفتری ۱۴۰۱ در اوایل بهمن ماه در سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

آزمون سردفتری که به منظور محک زدن و انتخاب افراد مناسب برای این شغل برگزار می شود، به دو مرحله کتبی و شفاهی تقسیم بندی می شود. داوطلبینی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، بایستی پس از انتشار فراخوان، در موعد مقرر مراحل نام نویسی را کامل کرده و ابتدا در آزمون کتبی شرکت کنند. سپس، از پذیرفته گان مرحله اول برای مصاحبه دعوت به عمل می آید. اگر فرد را بتواند نمره حصاب را کسب نماید، به عنوان قبول نهایی محسوب شده و یک دوره کارورزی را خواهد گذارند.

بنابراین، نمی توان در مورد زمان مشاهده نتایج آزمون سردفتری سال جاری تاریخ مشخصی اعلام کرد. اما اگر بخواهیم بر اساس تجربیات قبلی بگوییم، آزمون سال ۹۷ در ۲۹ تیرماه برگزار گردید و نتایج مرحله کتبی در ۱۴ مهر همان سال در اختیار داوطلبان قرار گرفت. از این رو، انتظار می رود که فاصله زمانی تا اعلام نتایج آزمون سردفتری به همین منوال باشد.

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون سردفتری

همانطور که گفته شد، آزمون سردفتری در دو مرحله کتبی و شفاهی اجرا می شود. در مورد زمان جواب آزمون کتبی سردفتری توضیحاتی را ارائه دادیم. حال اگر درباره بازه زمانی احتمالی اعلام نتایج مصاحبه کنجکاو باشید، باید بگوییم که در این خصوص نیز هنوز اطلاع دقیقی در دست نیست.

اما اگر مجددا بخواهیم به روند آزمون ۹۷ رجوع نماییم، بعد از آنکه نتایج آزمون کتبی سردفتری در ۱۴ مهرماه مشخص شد، اسامی افراد مجاز برای شرکت در مرحله مصاحبه، دو روز بعد یعنی ۱۶ مهر منتشر گردید. همچنین، اسامی پذیرفته شدگان این گام نیز حدود یک ماه بعد اطلاع رسانی شد.

البته این نکته را نباید فراموش کرد در حال حاضر ما با شرایطی به نام بیماری کرونا مواجه هستیم و جابجایی ها یا تغییر در فرایندها دور از انتظار نیست. به همین دلیل، همکاران ما  به محض انتشار هر گونه خبری در این باره، اطلاع رسانی های لازم را به دوستان گرامی خواهد رساند.

نحوه مشاهده نتایج اولیه آزمون سردفتری

پس از اینکه زمان اعلام نتایج آزمون سردفتری فرا رسید، سازمان ثیت اسناد و املاک کشور، اسامی پذیرفته شدگان را منتشر می کند. قابل ذکر است که این نتایج به ترتیب استان ها اطلاع رسانی می شود و به همین دلیل، متقاضیان بایستی با توجه به استان محل سکونت و محلی که در آن آزمون داده اند، کارنامه خود را دریافت کنند.

به طور کلی روند، جهت مشاهده نتایج آزمون سردفتری لازم است که آدرس ssaa.ir یا نام سامانه آنلاین ثبت اسناد رسمی و املاک کشوری را در موتور جستجو گر خود وارد کنید.

سپس با وارد کردن اطلاعاتی همچون کد ملی یا شناسنامه، و کد کاربری که برایتان ارسال می گردد، می توانید به پنل شخصی خود وارد شوید. توجه داشته باشید که جواب آزمون سردفتری اسناد رسمی تنها ۲۰ روز بر روی سامانه قرار داده می شود و بعد از آن حذف می گردد. بدین علت، توصیه می کنیم که به محض انتشار، برای اخذ آن اقدام نمایید. یک دلیل دیگر آن هم به جمع آوری مدارک بر می گردد. چرا که باید فرصت کافی برای انجام اقدامات بعدی را نیز داشته باشید.

نحوه دریافت جواب مصاحبه آزمون سردفتری

متقاضیانی که جواب آزمون اولیه سردفتری آن ها حاکی از کسب نمره مجاز بوده و در مصاحبه نیز شرکت نموده اند، بی صبرانه منتظر دریافت نتایج نهایی هستند. چگونگی این نتیجه تا حد زیادی بستگی به کیفیت پاسخگویی به سوالات شفاهی مصاحبه دارد. اگر مصاحبه کنندگان تشخیص دهند که این فرد صلاحیت کار در این سمت را دارد، به او نمره قبولی می دهند. در غیر این صورت رد شده و می بایست خود را برای فرصت بعدی آماده کند.

نحوه مشاهده نتایج نهایی آزمون سردفتری نیز از طریق سایت ssaa.ir صورت می گیرد. بعلاوه، احتمال دارد که این سازمان از روش های دیگری برای آگاه کردن داوطلب از کارنامه خود استفاده کند. مثلا به وسیله پیام کوتاه، ایمیل و یا تماس تلفنی با آن ها ارتباط گرفته شود.

اما اگر از همان شیوه مراجعه به سایت ثبت اسناد و املاک کشور استفاده می کنید، لازم است که مجددا موارد همچون کد ملی یا شماره شناسنامه و کد کاربری برای ورود به پنل شخصی درج شود.

سهمیه های تاثیر گذار در نتایج آزمون سردفتری 

شیوه پذیرش سردفتری به طور کلی بر اساس نیاز به شهر یا شهرستان می باشد. یعنی دفتر اسناد رسمی هر کدام از مناطق، میزان نیاز واقعی خود را جهت تاسیس دفتر اسناد رسمی  اعلام می دارد و این‌ گونه ظرفیت ها مشخص می شود. علاوه بر این، سهمیه های مشخصی نیز در نظر گرفته شده که بر روی نتایج آزمون سردفتری تاثیر می گذارند. این سهمیه ها هر کدام درصد خاصی از پذیرش را به خود اختصاص می دهد.

برای مثال بر اساس قوانین موجود، بایستی ۳۰% از سهمیه صدور دفاتر خد مات قضایی و الکترونیک، سردفتری، صدور پروانه وکالت، مجوز کارشناسان رسمی دادگستری خانواده‌های شهدا و جانبازان یا ایثارگران  اختصاص داده شود.  البته این بدر وصورتی است که متقاضی شرایطی همچون جانبازان با حداقل ده درصد (۱۰%)، آزادگان با داشتن حداقل سه ماه سابقه اسارت و رزمندگان با داشتن حداقل شش ماه حضور در جبهه و همسر و فرزندان جانبازان با بیست و پنج درصد(۲۵%) و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان و فرزندان رزمندگان دارای حداقل دوازده ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه را داشته باشد.

علاوه بر این، دارندگان این سهمیه از رعایت شرط سنی معاف خواهند شد. بدین ترتیب، بعد از آنکه اوراق تصحیح شد، امتیازات حاصل شده و سهمیه های قانونی اعمال شده برای هرکدام از داوطلبان قابل مشاهده خواهد بود و می توان مطابق با روش ذکر شده برای مشاهده جواب آزمون سردفتری اسناد رسمی اقدام نمود.

نحوه اعتراض به جواب آزمون سردفتری

حال که از شیوه اعلام نتایج آزمون سردفتری آگاه شدیم، ممکن است برای شما نیز این سوال مطرح شود که  آیا امکان اعتراض به این نتایج وجود دارد یا خیر. در پاسخ باید بگوییم که خوشبختانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور شرایطی را فراهم آورده تا شرکت کنندگانی که نسبت به نمره مکتسبه خود رضایت ندارند، می توانند در مهلت های مشخصی درخواست بررسی مجدد کارنامه دهند.

در آخرین آزمون سر دفتری از این دسته متقاضیان خواسته شد که در صورت اعتراض، درخواست خود را به شکل کتبی به آدرس پستی مشخصی که اعلام شده بود ارسال نمایند. باید مسئولین مربوطه پس از بررسی این اعتراضات و برگه شرکت کننده رسیدگی های لازم را انجام خواهد داد.

البته با توجه به اینترنتی شدن بسیاری از فرآیندهای شرکت در آزمون احتمال می رود که نه تنها ارسال درخواست بازبینی بلکه مشاهده جواب اعتراض آزمون سردفتری نیز به شکل آنلاین در اختیار فرد قرار گیرد.

مشاوره قبولی در آزمون سردفتری

با توجه به کمبود موقعیت های شغلی و تاخیر زیاد در برگزاری آزمون سردفتری، مسلما قبولی در آن برای بسیاری از افراد دارای اهمیت بسیاری است. از این رو از دست دادن چنین شانسی می تواند نه تنها حس ناامیدی را در شرکت کنندگان ایجاد کند بلکه باعث می شود زمان زیادی را برای آزمون بعدی منتظر بمانند. به همین دلیل بهتر دیدیم که نکاتی را در باب نحوه قبولی در این امتحان کنیم تا در زمان مشاهده جواب آزمون مون سردفتری اسناد رسمی  احساس رضایت داشته باشیم.

  • – حتماً قبل از از شرکت در آزمون این منابع را به خوبی بشناسیم و کتاب های اصلی و کمک آموزشی را مطابق با استانداردهای اعلام شده تهیه نمایید.
  • – یک برنامه مدون داشته باشید و مساله را به روزهای پایانی واگذار نکنید. چرا که به دلیل بالا بودن حجم مطالب ممکن است با کمبود فرصت برای خواندن برخی از آن ها مواجه شویم و همین باعث شود نمره شما پایین بیاید.
  • – تست زنی را به طور منظم انجام دهید. در آزمون کتبی بسیار مهم است که علاوه بر مدیریت زمان، بتوانید تست های اشتباهی کمتری بزنید،  و این به دست نمی آید مگر با تمرین بسیار.
  • – اگر بتوانید نمونه سوالات سال‌های گذشته را تهیه و مرور کنید، می توان گفت که به یک شاهرا دست یافته اید. این کار به شما کمک می کند تا با نحوه طراحی سوالات آشنا شده و در جلسه واقعی غافلگیر نشوید

نکاتی برای قبولی در  مصاحبه آزمون سردفتری

با توجه به آنکه مرحله مصاحبه بسیار مهم است، به محض آنکه نام شما در لیست نتایج پذیرفته شدگان آزمون کتبی سردفتری کتبی قرار داشت، سعی کنید با  استفاده از تجربیات شرکت کنندگان سالهای قبل با محدوده سوالات آشنا شوید تا با آمادگی کامل در روز مقرر پاسخگوی مصاحبه کنندگان باشید. برخی از مهمترین نکات را در زیر ذکر می کنیم.

  • – بسیار مهم است که با اعتماد به نفس بالا در مقابل مصاحبه کنندگان حاضر شوید. چرا که هدف اصلی از برگزاری چنین مصاحبه‌ایی گزینش افراد دارای صلاحیت بالا می باشد.
  • – پیش از آنکه در محل حضور یابید سعی کنید در مورد لباس و نحوه پوشش ظاهری خود تصمیم گیری نمایید. ظاهر شما نشان دهنده شخصیت باطنی دانلود است و این مورد برای شغلی همچون سردفتر یبسیار مهم می باشد.
  • – استرس را از خود دور کنید. داستان استرس تا حد زیادی طبیعی خواهد بود، اما اگر به توانایی های خود ایمان داشته باشید میزان آن بسیار کمتر می شود.
  • – اگر از شما خواسته شد تا سوالی یا موضوعی را در پایان  مصاحبه مطرح کنید، بهتر است  در مورد مسائل پولی و مالی صحبت نکنید.
  • زبان بدن جنبه بسیار مهمی برای هیئت مصاحبه‌کننده است.  آنها به حرکات بدن شما در هنگام ورود صحبت نشستن و یا خروج توجه زیادی می‌کند.
  • – چنانچه پاسخ سوال را بلد نبودید نیازی به طفره رفتن و یا دادن پاسخ های نا مرتبط نیست. بهتر است که با صداقت و محترمانه بگویید که از این مورد اطلاعی ندارید.
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي