مطالب پيشنهادي

تیتر و حاشیه های دومین مناظره کاندیدای ریاست جمهوری

دسته بندي : اخبار,سیاست
تاريخ : 9 ژوئن
بازدید : 199

مناظرات انتخاباتی ریاست جمهوری بیش از این که جنبه ارائه برنامه داشته باشد کاندیدای محترم به انتقاد و تخریب هم می پردازند!! در ادامه تیتر و حاشیه های دومین مناظره انتخاباتی کاندیدای ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ را می خوانید.

حاشیه های دومین مناظره کاندیدای ریاست جمهوری

تیتر و حاشیه های دومین مناظره کاندیدای ریاست جمهوری, جدید 1400 -گهر

محسن مهرعلیزاده کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در دومین مناظره خود خطاب به ابراهیم رئیسی، گفت: آذری زبان نداریم، همه ترک زبان هستند. آقای رئیسی که قاضی است بگوید چرا آنقدر فیلترینگ داریم؟ جناب رئیسی از لحاظ کلاسیک، شش کلاس درس خواندند، بعد هم رفتند در حوزه درس خواندند؛ بعد هم رفته‌اند معادل‌سازی کرده‌اند.
محسن رضایی نطق ابتدایی خود را با انتقاد به دولت روحانی شروع کرد. او ابتدای سخنانش زمانی که می‌خواست به ترک زبانان سلام کند، به جای کلمه «یاشاسین» به اشتباه کلمه «یاساشین» را تلفظ کرد. او اعلام کرد که از انتخابات کنار نمی‌رود و تا آخر رقابت‌‌ها حضور خواهد داشت. من نمی‌دانم چرا من را به خاطر زاگرسی بودن متهم می‌کنند، اما من از همه اقوام استفاده کرده‌ام.
محسن مهرعلیزاده در میان سخنانش به سانسور فیلم تبلیغاتی خود از صداو سیما اشاره کرد و گفت: صداوسیما قبلا «میلی» بوده اکنون «عشقی» شده است. او خطاب به رئیسی گفت که شما «قاضی» هستید ما به چه دلیل در جامعه فیلترینگ راه انداختیم؟
ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی در خصوص فاصله طبقاتی گفت: فاصله طبقاتی محصول بی‌عدالتی است. ارزهای ۴۲۰۰ تومانی به صورت رانتی در اختیار برخی‌ها قرار گفت و شاهد فاصله طبقاتی بودیم. چند برابر شدن حقوق برخی مدیران را به عدالت نزدیک خواهم کرد.
سعید جلیلی دولت روحانی را غیرمستقیم مورد خطاب قرار داد و گفت: می‌گویند فلان توافق کردیم که تحریم‌ها برداشته شود، اما تحریم‌ها برداشته نشد، بعد هم می‌گویند کاپ اخلاق را بردیم.
عبدالناصر همتی: الان انتخاب بین بد و بدتر نیست. الان انتخاب بین فردی است که در‌ها را به روی کنشگران می‌بندد و فردی که در‌ها را به روی کنشگران باز می‌کند. جلیلی می‌گویند نباید کار را آنقد طولانی داد؛ پس شما چرا fatf را دو سال است در مجمع نگه داشته اند؟ جناب اقای رئیسی، شما عضو شورای اقتصادی سران قوا بودید، شما چرا به دلار ۴۲۰۰ اعتراض نکردید؟ من که مخالف بودم.
علیرضا زاکانی که به گفته چند رقیب به عنوان نامزد پوششی در این دور از انتخابات حضور دارد، به جای ارائه برنامه، مدام سعی دارد تا با حمله به همتی و مهرعلیزاده، تمرکز این دو نامزد را برهم بزند. او همتی را نماینده دولت روحانی خواند و رای مردم در سال ۹۲ را به سخره گرفت و گفت: برخی در سال ٩٢ حرف زدند و رای گرفتند، مردم نباید از یک سوراخ دوبار گزیده شویم. می‌گویند دنبال آزادی هستیم. آقایان برای خودشان در جامعه طبقه‌بندی دارند و شرایط را طوری قرار نمی‌دهند که همه منتفع شوند. داخل اندرونی این‌ها (دولت حاضر) سرک بکشید متوجه می‌شوید چگونه با آبروی مردم بازی می‌کنند.
همتی خطاب به زاکانی، رئیسی و سایر کاندیداهای اصولگرا گفت: من در مقابل جریانی قرار دارم که به جای توسعه ایران به دنبال آن اند که کاخ سفید را حسینیه کنند. افرادی که از تحریم سود می برند بر اقتصاد کشور چنبره زده‌اند. آقای رئیسی ۴۰ سال است که در قوه قضاییه است و باید نسبت به مسائلی که در قوه قضاییه بوده پاسخگو باشد.
مهرعلیزاده با توجه به تبعیض در جامعه برای زنان، گفت: اگر انتخاب شوم سه وزیر زن خواهم داشت و اگر مجلس همراهی نکرد، از زنان به عنوان معاون خود انتخاب استفاده خواهم کرد. در هر استان یک معاون استاندار خانم خواهم داشت.
محسن رضایی: در ابتدای بخش دوم مناظره، گفت: من در وقت استراحت در شبکه‌های اجتماعی را دیدم و متوجه شدم که مردم با اشتباه لفظی من شوخی کردند. شوخی مردم سرمایه من است و خوشحالم مردم از من نمی‌ترسند.
علیرضا زاکانی خطاب به همتی: آقای همتی ناظر به مسئولیتشان می‌گویم؛ ذیل مسئولیت آقای همتی مبلغ زیادی از بانک دولتی به یک بانک خصوصی برخلاف قانون منتقل می‌شود.
کنایه رئیسی به روحانی: اگر زبان مذاکره را بلد بودند نمی‌گفتند خزانه خالی است، وظیفه هر دولتی، تلاش برای رفع تحریم‌ها است. در کنار آن باید برای خنثی سازی تحریم هم تلاش کرد و نباید اقتصاد شرطی شود. کسانی در همین سالن مناظرات گفتند که ما زبان صحبت با دنیا را بلدیم، یک دانشجو هم می‌داند کسی که می‌خواهد مذاکره کند نباید بگوید آب خوردن به مذاکرات مربوط است و نباید بگوید خزانه خالی است.
محسن رضایی: ورود زنان به ورزشگاه‌ها را آزاد می کنم. محدودیت‌های زنان را بر می‌دارم.
عبدالناصر همتی: ۶۰درصد گفته‌اند رای نمی‌دهیم؛ در برنامه موسیقی‌شان رپ می‌گذارند، اما موسیقی رپ را ممنوع می‌کنند.
رئیسی: گشت ارشاد خواهیم داشت اما برای مدیران.
مهرعلیزاده: نامزدها را تهدید به ممنوع الخروجی می کنند؛ نامزدها را تهدید به ممنوع الخروجی می کنند، گویی که مردم متهم و این ها قاضی هستند. مه و خورشید و فلک را بسیج کرده‌اند که یک نفر را رئیس جمهور کنند
قاضی زاده هاشمی: زمان انتخابات بازار حمایت از بانوان و کولبران داغ می‌شود. برای جلب توجه کردن نباید هر حرفی زد.من هم به جای یک و دو و پنج نفر می‌گویم که تمام کابینه را به زنان اختصاص می‌دهم تا دستی بالاتر از من نباشد. بحث این است که باید بر اساس شایسته‌سالاری جلو برویم. در مرزها، ما بالاترین نرخ بیکاری در کشور را داریم.
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي