شرایط اقامت و مهاجرت به قبرس شمالی با خرید ملک

مهاجرت به بسیاری از کشورهای خارجی خصوصا کشورهای اروپایی و دیگر کشورهای تاپ دنیا روز به روز در حال سخت‌تر شدن است تا جایی که بسیاری از افراد رویای مهاجرت خود را از دست داده‌اند.

شرایط اقامت و مهاجرت به قبرس شمالی با خرید ملک

پروسه‌های طولانی مدت اخذ ویزا، روال اداری پیچیده، شرایط قانونی سخت، هزینه‌های هنگفت و… همگی باعث شده‌اند که اخذ ویزای مهاجرت و کسب اقامت بسیاری از کشورهای هدف برای اکثر افراد در شرایط کنونی مقدور نباشد.

یکی از معدود کشورهایی که در حال حاضر می‌توان به مهاجرت و اخذ اقامت آن امیدوار بود قبرس شمالی است به همین دلیل در چند سال اخیر شاهد تقاضای روز افزون مهاجرت به این کشور خصوصا در بی هموطنان هستیم.

قبرس شمالی یا به عبارت صحیح‌تر جمهوری ترک قبرس شمالی جزیره‌ای بسیار زیبا در حوزه مدیترانه است که در سال 1983 از قبرس یونانی (قبرس جنوبی) اعلام استقلال کرد و اکنون این کشور دولت و تقسیمات کشوری خاص خود را دارد.

زیبایی‌ کشور قبرس شمالی، جاذبه‌های گردشگری، امکانات تفریحی، امنیت و آرامش، توسعه و پیشرفت مداوم و… ازجمله دلایلی هستند که باعث تمایل بسیاری از افراد برای مهاجرت و کسب اقامت قبرس شمالی شده است.

اقامت و مهاجرت به قبرس شمالی با خرید ملک

سرمایه‌گذاری یکی از متداول‌ترین روش‌های اخذ ویزا، مهاجرت و کسب اقامت بسیاری از کشورها است و کشور قبرس شمالی نیز از این قاعده مستثنا نیست و امکان اخذ اقامت با سرمایه‌گذاری در حوزه خرید ملک را برای مهاجرین خود ایجاد کرده است.

خرید ملک و سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی اگرچه روش مهاجرتی مشابهی با بسیاری از دیگر کشورها به نظر می‌رسد اما در واقع این کشور شرایط خرید ملک و کسب اقامت از این طریق را به راحت‌ترین شکل ممکن اتخاذ کرده و وجه تمایز خرید ملک در قبرس شمالی با سایر کشورها در همین مسئله است.

اگرچه روش‌های دیگری مانند ویزای تحصیلی، اشتغال و… برای کسب اقامت در قبرس شمالی وجود دارد اما برای بسیاری از افراد امکان طی کردن این روش‌ها جهت کسب اقامت به دلایل مختلف وجود ندارد اما اقامت قبرس شمالی با خرید ملک یک روش ممکن برای اکثر افراد است.

اگر شما هم به فکر مهاجرت به قبرس شمالی و اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه‌گذاری در حوزه خرید ملک هستید بهتر است تا پایان این مطلب با ما همراه باشید چراکه قصد داریم بطور مفصل به این موضوع بپردازیم.

شرایط اقامت و مهاجرت به قبرس شمالی با خرید ملک

شرایط اقامت و مهاجرت به قبرس شمالی با خرید ملک

همانطور که پیش از این اشاره شد قبرس شمالی راحت‌ترین شرایط خرید ملک و کسب اقامت از این طریق را برای مهاجرین بین‌المللی خود در نظر گرفته است به شکلی که حتی نسبت به سایر روش‌های موجود بسیار سریع‌تر به نتیجه مورد نظر خود خواهید رسید.

جهت کسب اقامت دائم این کشور از طریق ملک ارزش ملک مورد نظر شما حداقل باید معادل 125000 یورو باشد و در ضمن شما حق خرید چند ملک در قبرس شمالی را نداشته و تنها می‌توانید یک خانه آن هم با نهایت متراژ 1338 را در قبرس شمالی خریداری کنید.

برای مشاهده کامل شرایط دریافت اقامت قبرس شمالی روی این لینک کلیک کنید.

باید توجه داشته باشید ملک در قبرس شمالی انواع مختلفی ازجمله ملک آزاد، ملک ترکی، ملک قبرسی، ملک خارجی، ملک TDM، ملک اجاره‌ای و ملک آزاد است و بنابراین شرایط و روش خرید املاک ذکر شده با یکدیگر متفاوت است و شما باید پیش اقدام خودسرانه برای خرید ملک در قبرس شمالی با وکیل حقوقی خود مشورت کاملی داشته باشید.

البته روش دیگری که در مورد خرید ملک در قبرس شمالی و اخذ اقامت آن وجود دارد اقامت موقت قبرس شمالی از طریق خرید ملک است که در این شرایط حداقل ارزش مادی ملک خریداری شده شما باید معادل 80000 یورو باشد و با پرداخت یک سوم کل مبلغ می‌توانید اقامت موقت این کشور را کسب و آن را تمدید کنید.

شرایط اقامت و مهاجرت به قبرس شمالی با خرید ملک

روش کسب اقامت قبرس شمالی با خرید ملک

خرید ملک در قبرس شمالی پروسه بسیار راحتی داشته و البته بسیار مهم است که در این مسیر یک نماینده قانونی مجرب شما را همراهی کند تا از ایجاد مشکلات احتمالی جلوگیری کند بنابراین روش کسب اقامت قبرس شمالی از طریق خرید ملک را به شکل کلی می‌توان به صورت زیر شرح داد.

برای مشاهده شرایط خرید ملک در قبرس شمالی اینجا کلیک کنید.
  • در قدم اول باید یک وکیل مجرب در حوزه خرید ملک و آشنا با پروسه اقامت کشور قبرس به عنوان نماینده قانونی خود در نظر بگیرید.
  • پس از انتخاب ملک مورد نظر وکیل شما باید با طرف معامله (بنگاه یا صاحب اصلی ملک) وارد مذاکره شده و صحت معامله و سلامت مدارک ملک مورد نظر را بررسی کند.
  • در صورت توافق بیانه‌ای را باید پرداخت کرده و قرارداد خرید را به کمک وکیل خود با جزئیات کامل تنظیم کرده که باید به امضای طرفین معامله برسد.
  • پس از برآورد تمام هزینه‌ها توسط وکیل، خریدار باید علاوه بر هزینه کامل ملک، هزینه‌های جانبی دیگر مانند مالیات، تمبر و… را پرداخت کند.
  • در قدم بعدی وکیل باید قرار داد موردنظر را در اداره مالیات تمبر و قرار داد را به شکل رسمی در اداره ثبت املاک و اراضی قبرس شمالی ثبت کند.
  • پس از ثبت رسمی قرارداد خرید وکیل شما مدارک شما ازجمله گواهی عدم سوء پیشینه را یه همراه قرارداد رسمی خرید به هیئت ویزران دولت قبرس ارائه داده تا مجوز انتقال سند خرید به نام شما صادر شود.
  • صدور مجوز انتقال سند شما بین 6 تا 12 ماه طول می‌کشد و پس از صدور این مجوز مراحل انتقال سند به کمک وکیل شما انجام شده و مالیات‌های مربوطه را پرداخت کنید.
  • در این مسیر می‌توانید پروسه کسب اقامت قبرس شما را طی و با در دست داشتن سند ملکی به نام خود اقامت این کشور را کسب کنید.

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی برای کسب اقامت

در کنار روش‌های دیگری که جهت کسب اقامت کشور قبرس شمالی وجود دار خرید ملک از مزایای خاص خود بهره‌مند است و یکی از مهم‌ترین مزایای این روش عدم نیاز به حضور دائم در این کشور است و شما می‌توانید در طول اقامت خود دد قبرس شمالی به خارج از این کشور سفر کنید این در حالی است که در بسیاری از کشورها به مدت چند سال باید در آن کشور حضور دائمی داشته باشید.

البته لازم است که شما ملک خریداری شده خود را طی اقامت خود حفظ کنید و از دیگر مزایای خرید خانه در قبرس شمالی قیمت مناسب ملک در این کشور و ثبات قیمت است به صورتی که با داشتن یک بودجه متوسط به پول ایران می‌توانید در قبرس شمالی به خرید ملک بپردازید.

از طرفی قیمت ملک در قبرس شمالی از رشد سالانه خود بهره‌مند است و شما یک سرمایه‌گذاری رو به رشد خواهید داشت و درضمن در صورت توافق قبرس شمالی و جنوبی می‌توانید انتظار رشد قیمتی قابل توجهی در مورد ملک خود داشته باشید و از طرفی اقامت از طریق ملک برای کلیه اعضای خانواده شخص خریدار خواهد بود.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه