مطالب پيشنهادي

سریع ترین روش باز شدن قاعدگی

تاريخ : 8 اکتبر
بازدید : 96

دوره قاعدگی برخی خانم ها می تواند بر اثر استرس ، روش های پیشگیری از بارداری ، تیروئید و … به تاخیر بیافتد . اما چه روش هایی برای باز شدن خونریزی پریود وجود دارد؟ در ادامه سریع ترین روش باز شدن قاعدگی با ۱۲ داروی گیاهی و روشهای طبیعی برای شما کاربران گرامی منتشر کرده ایم .

سریع ترین روش باز شدن قاعدگی

سریع ترین روش باز شدن قاعدگی, جدید 1400 -گهر

دلایل تأخیر افتادن پریود

یک دوره قاعدگی معمولی ۲۱ تا ۳۵ روز در نظر گرفته می شود. فقدان قاعدگی آمنوره (amenorrhea) نامیده می شود. دخترانی که از ۱۵ سالگی قاعدگی خود را شروع نکرده اند و زنانی که سه بار یا بیشتر پریود های متوالی آنها عقب افتاده باشد ، دچار آمنوره می شوند.

چندین دلیل احتمالی برای تاخیر یا از عقب افتادن پریود وجود دارد:

سریع ترین روش باز شدن قاعدگی, جدید 1400 -گهر

عوامل تأخیر افتادن پریود

۱- استرس

۲- وزن کم یا زیاد بدن

۳- سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)

۴- روش های پیشگیری از بارداری هورمونی

۵- بیماری های مزمن مانند دیابت یا بیماری سلیاک

۶- مشکلات تیروئید

۷- یائسگی

۸- بارداری

خطرات تلاش برای پریود شدن در صورت بارداری

داروهایی که می توانند به پیش انداختن پریود کمک کنند، emmenagog می نامند. توجه داشته باشید که برخی از داروهای پیش اندازنده پریود سقط کننده هم هستند. سقط کننده ماده ای است که باعث سقط جنین در بارداری می شود.

هشدار بارداری

اگر احتمال دارد که قاعدگی شما به دلیل حامله بودن به تأخیر بیفتد، با استفاده از داروهای برای پیش انداختن پریود می توانید بارداری خود را خاتمه دهید. این کار می تواند بسیار خطرناک باشد.

اگر احتمال می دهید که باردار باشید، این داروها را مصرف نکنید. اگر داروهای گیاهی را امتحان می کنید، از یک منبع معتبر خریداری کنید. FDA داروهای گیاهی را مانند مواد غذایی و دارو کنترل نمی کند و ممکن است نگرانی در مورد کیفیت یا خلوص آنها وجود داشته باشد ، به خصوص اگر گیاهان در خارج از ایالات متحده تولید شوند.

سریع ترین روش باز شدن قاعدگی

۱- باز شدن قاعدگی با ویتامین C

سریع ترین روش باز شدن قاعدگی, جدید 1400 -گهر

برخی از افراد بر این باورند ویتامین C که اسید اسکوربیک نیز نامیده می شود، می تواند به پریود شدن شما کمک کند. اما هیچ شواهد علمی معتبری برای اثبات این ادعا وجود ندارد.

تصور می شود که ویتامین C می تواند سطح استروژن شما را افزایش داده و سطح پروژسترون را کاهش دهد. این امر باعث انقباض رحم و از بین رفتن لایه داخلی رحم می شود که منجر به شروع قاعدگی می شود.

برای امتحان این روش می توانید از مکمل های ویتامین استفاده کنید یا به سادگی غذاهای حاوی ویتامین C بخورید مرکبات، توت ها، انگور فرنگی سیاه، کلم بروکلی، اسفناج، جوانه بروکسل ، فلفل قرمز و سبز و گوجه فرنگی همه منابع خوبی برای ویتامین C هستند. اگر مکمل مصرف می کنید ، مراقب باشید در حد مجاز توصیه شد باشد –زیرا مصرف بیش از حد ویتامین C زیاد می تواند خطرناک باشد.

۲- باز شدن قاعدگی با آناناس 

آناناس منبع غنی از بروملین است ، آنزیمی که تصور می شود استروژن و سایر هورمون ها را تحت تأثیر قرار می دهد. یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ نشان می دهد که بروملین ممکن است به کاهش التهاب کمک کند.

یعنی اینکه می تواند نامنظم بودن چرخه قاعدگی که به دلیل التهاب در بدن ایجاد شده را برطرف کند. با این حال ، هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نشان دهد مکمل های آناناس یا بروملین باعث پریود شدن می شوند.

۳- باز شدن قاعدگی با زنجبیل

سریع ترین روش باز شدن قاعدگی, جدید 1400 -گهر

زنجبیل یک درمان سنتی برای پریود شدن است و اعتقاد بر این است که باعث انقباضات رحمی می شود. با این حال ، این فرضیه با تحقیقات علمی اثبات نشده است. خوردن زنجبیل به صورت خام ناخوشایند است، بنابراین ساده ترین راه مصرف آن تهیه چای زنجبیل است.

برای استفاده از این روش ، یک قطعه زنجبیل تازه پوست کنده و خرد شده را در ظرف آب به مدت پنج تا هفت دقیقه بجوشانید. چای را صاف کرده و قبل از نوشیدن برای مزه دار کردن به آن عسل یا شکر را اضافه کنید.

۴- باز شدن قاعدگی با جعفری 

جعفری حاوی مقادیر زیادی ویتامین C و همچنین آپیول است که ممکن است به تحریک انقباضات رحمی کمک کند. با این حال، آپیول در مقادیر خاصی نیز سمی است و به خصوص برای زنان باردار خطرناک است.

سریع ترین روش باز شدن قاعدگی, جدید 1400 -گهر

اگر باردار هستید، شیردهی دارید یا مشکلات کلیوی دارید، نباید چای جعفری بنوشید. برای تهیه چای جعفری، کافی است یک فنجان آب جوش را روی دو قاشق غذاخوری جعفری تازه بریزید و اجازه دهید حدود ۵ دقیقه قبل از نوشیدن دم بکشد.

۵- باز شدن قاعدگی با زردچوبه

زردچوبه یکی دیگر از داروهای سنتی است که به اعتقاد برخی باز کننده پریود است. فرض می شود که این ماده با تأثیر بر میزان استروژن و پروژسترون بر پریود شدن عمل می کند، اگرچه تحقیقات علمی برای این ادعا وجود ندارد.

روش های زیادی برای گنجاندن زردچوبه در رژیم غذایی شما وجود دارد. می توانید آن را به خورشت کاری، برنج یا سبزیجات اضافه کنید. یا می توانید آن را به همراه سایر ادویه ها و شیرین کننده ها به نوشیدنی گرم با آب یا شیر اضافه کنید.

۶- باز شدن قاعدگی با گیاه دونگ کوئی

دونگ کوئی گیاهی بومی چین و یک داروی گیاهی معروف است که صدها سال مورداستفاده قرار گرفته است. تصور می شود که این گیاه با بهبود جریان خون در لگن و همچنین تحریک عضلات رحم و تحریک انقباضات رحمی، به پریود شدن کمک می کند. می توانید دونگ کوئی را به صورت کپسول یا پودر از طریق آنلاین خریداری کنید.

۷- باز شدن قاعدگی با کوهوش سیاه

کوهوش سیاه مکمل گیاهی دیگری است که می توانید برای تنظیم چرخه قاعدگی تان خریداری کنید. گفته می شود که این گیاه به تقویت رحم کمک می کند و باعث از بین رفتن پوشش رحم می شود.

کوهوش سیاه به عنوان گیاهی که با بسیاری از داروها تداخل دارد شناخته می شود. مصرف آن برای افرادی که تحت درمان با داروهای فشار خون یا قلب هستند یا سابقه مشکلات کبدی دارند ، توصیه نمی شود. اگر برای مصرف مشکلی ندارید ، می توانید کوهوش سیاه را بصورت آنلاین خریداری کنید.

۸- باز شدن قاعدگی با ریلکسیشن (Relaxation)

سریع ترین روش باز شدن قاعدگی, جدید 1400 -گهر

گاهی اوقات استرس می تواند دلیل تاخیر یا عقب افتادن پریود باشد .وقتی دچار استرس می شویم ، ممکن است هورمون هایی مانند کورتیزول یا آدرنالین تولید کنیم. استرس ها می توانند از تولید هورمون های استروژن و پروژسترون که برای حفظ چرخه قاعدگی منظم ضروری هستند، جلوگیری کنند.

پادزهر استرس ، آرامش است. روش های زیادی برای از بین بردن استرس و تقویت آرامش وجود دارد، و آن روشی که بهترین نتیجه را خواهد داشت در افراد متفاوت خواهد بود.

پیشنهادات ما برای حفظ آرامش عبارتند از:

۱ – کاهش حجم کار

۲ – وقت گذراندن با دوستان و خانواده

۳ – ورزش کردن

۴ – سرگرم شدن با یک فعالیت لذت بخش

۵ – حفظ آرامش با استفاده از روش های مراقبه یا ذهن آگاهی

۹- باز شدن قاعدگی با استفاده از کمپرس گرم یا حمام گرم

یک حمام گرم می تواند شگفتی هایی برای شل شدن عضلات گرفته و از بین بردن استرس احساسی ایجاد کند. شاید انجام این کار به دلیل گزارش های حکایتی باشد که می تواند به شما در پریود شدن شما کمک کند.

سریع ترین روش باز شدن قاعدگی, جدید 1400 -گهر

برای تأثیر بیشتر ، مقداری روغن معطر و آرام بخش به حمام اضافه کنید. همچنین می توانید از کمپرس گرم مانند کیسه آب گرم برای گذاشتن روی شکم تان استفاده کنید. گرما نه تنها آرامش بخش است. همچنین ممکن است باعث افزایش جریان خون در ناحیه شکمی می  شود، بنابراین به آرامی پریود شدن را تسریع می کند.

۱۰- باز شدن قاعدگی با رابطه جنسی

سریع ترین روش باز شدن قاعدگی, جدید 1400 -گهر

فعالیت های جنسی از چند طریق می تواند باعث تحریک پریود شود. ارگاسم باعث گشاد شدن دهانه رحم می شود. این کار خلاء ایجاد می کند که می تواند خون قاعدگی را به سمت پایین بکشد.

این موضوع شامل ارگاسم از طریق فعالیت جنسی دخولی و غیر دخولی است. رابطه جنسی منظم همچنین می تواند اثرات استرس را کاهش داده و به ایجاد تعادل هورمونی سالم کمک کند.

۱۱- باز شدن قاعدگی با کاهش فعالیت ورزشی (اگر ورزشکار هستید)

سریع ترین روش باز شدن قاعدگی, جدید 1400 -گهر

ورزش بیش از حد می تواند باعث ایجاد قاعدگی های نامنظم، تأخیر یا عقب افتادن آن شود. دونده ها، وزنه برداران و سایر ورزشکارانی که روزانه تمرین می کنند ممکن است این مشکل را تجربه کنند. به این دلیل که ورزش می تواند سطح استروژن را کاهش دهد و باعث توقف چرخه پریود شدن شما شود.

۱۲- باز شدن قاعدگی با قرص ضد بارداری 

راه حل طولانی مدت تر برای مشکل قاعدگی های نامنظم ، استفاده از قرص های پیشگیری از بارداری هورمونی است. با کنترل سطح هورمون ها در بدن ، این مواد ضد بارداری می توانند تا حدی اطمینان بدهند که چه زمانی قاعدگی شما فرا می رسد. این قرص ها همچنین می توانند با عوارض جانبی همراه باشند. قبل از تصمیم گیری برای امتحان کردن آنها، با پزشک خود صحبت کنید.

سریع ترین روش باز شدن قاعدگی, جدید 1400 -گهر

زمان مراجعه به پزشک برای باز شدن پریود

مهم است که به یاد داشته باشید که از عقب افتادن یا تأخیر در دوره های قاعدگی ممکن است علائم یک مشکل اساسی باشد.

در صورت داشتن موارد زیر باید به دنبال مشاوره پزشکی باشید:

۱- شک داشته باشید که باردار باشید.

۲- سه دوره پشت سر هم پریودتان عقب افتاده باشد.

۳- پریودهای شما قبل از ۴۵ سالگی قطع شود.

۴- بعد از ۵۵ سالگی هنوز پریود می شوید.

۵- بین پریودها یا بعد از رابطه جنسی خونریزی دارید.

۶- پریود های شما ناگهان تغییر می کند، بسیار سنگین می شود ، یا بی نظم تر می شود.

۷- شما بعد از یائسگی دچار خونریزی می شوید (خونریزی بیش از ۱۲ ماه پس از قطع قاعدگی).

۸- هنگام جایگزینی درمان هورمونی ، خونریزی دارید.

سخن آخر

یک دوره قاعدگی معمولی ۲۱ تا ۳۵ روز در نظر گرفته می شود. فقدان قاعدگی آمنوره (amenorrhea) نامیده می شود. در این مقاله به بررسی سریع ترین روش باز شدن قاعدگی پرداختیم.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي