بهترین روش ساخت پاورپوینت در گوشی موبایل

برای بسیاری از افراد از جمله دانشجویان، دانش آموزان، کارمندان، معلمان، مدرسان و سایر افراد، حداقل یکبار پیش آمده که نیاز به ساخت پاورپوینت داشته اما در آن زمان دسترسی به کامیپوتر نداشته اند. بنابراین ساخت پاورپوینت در گوشی می تواند راه حلی عالی و کاربردی در این مواقع باشد. اما کار با این برنامه در موبایل با چالش هایی نیز همراه است؛ از جمله سخت تر بودن کار با پاورپوینت در گوشی نسبت به کامپیوتر، و یا امکانات محدود تر آن. بنابراین ما در اینجا یک روش عالی، آسان و سریع برای درست کردن پاورپوینت با گوشی به شما معرفی می کنیم.

بهترین روش ساخت پاورپوینت در گوشی موبایل

با ورود گوشی های هوشمند و گسترش کاربرد آن ها در تمامی حوزه ها، و همچنین با توجه به امکان دسترسی بسیار راحت به آن ها نسبت به کامپیوترهای شخصی، بسیاری از افراد تمایل دارند تا جای ممکن کارهای خود را با گوشی همراهشان انجام دهند. به همین دلیل است که امروزه اپلیکیشن های زیادی ساخته شده تا کار ما را آسان تر کنند. برای کار با پاورپوینت نیز به علت اهمیت و کاربرد های فراوانی که در زندگی تحصیلی و کاری ما دارد، اپلیکیشن های زیادی ساخته شده است.

اپلیکیشن پاورپوینت

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، اپلیکیشن های مختلفی برای نمایش، ساخت یا ویرایش پاورپوینت در گوشی و تبلت وجود دارد. اما بیشتر این برنامه ها ممکن است در ظاهر و یا فونت ها تغییراتی ایجاد نمایند یا حتی باعث به هم ریختگی فونت ها شوند. بنابراین انتخاب اپلیکیشن موضوعی بسیار مهم است.

یکی از بهترین برنامه ها برای ساخت پاورپوینت در گوشی، برنامه microsoft powerpoint است که می توانید آن را از طریق گوگل پلی، اپ استور یا بازار به صورت رایگان دانلود کنید.

بهترین روش ساخت پاورپوینت در گوشی موبایل

البته ذکر این نکته لازم است که برای طراحی پاورپوینت با موبایل، بهتر است از یک موبایل اندرویدی استفاده کنید.

ویرایش یا ساخت پاورپوینت در گوشی

بعد از نصب برنامه داخل موبایل تان، برای ساخت یک پاورپوینت از ابتدا، و یا ویرایش یک پاورپوینت آماده در گوشی، می توانید از این آموزش کامل و تصویری و ویدئویی ساخت پاورپوینت با گوشی استفاده نمایید.

همانطور که میدانید، ساخت پاورپوینت معمولا کاری زمان بر و دشوار است. به خصوص اگر قصد ساخت پاورپوینتی حرفه ای و خاص را داشته باشید. در این حالت علاوه بر صرف زمان زیاد و داشتن مهارت کامل و پیشرفته کار با پاورپوینت، نیاز به کمی خلاقیت و حوصله طراحی نیز خواهید داشت.

درست کردن پاورپوینت با گوشی نیز از این قاعده مثتثنی نیست. چه بسا به علت محدودیت هایی که در اپلیکیشن پاورپوینت وجود دارد، و همچنین عدم عادت بسیار از کاربران به نحوه کار با آن، این کار را برای شما بسیار سخت تر و حتی در مواردی غیر ممکن سازد.

درست است که کارایی پاورپوینت در گوشی همراه مانند نسخه کامپیوتر آن نخواهد بود؛ اما روشی وجود دارد تا ساخت پاورپوینت با موبایل را بسیار راحت تر کند.

بنابراین برای رفع این مشکل می خواهیم در ادامه روشی بسیار عالی و کارآمد را به شما معرفی کنیم.

تکنیک ساخت بسیار آسان و سریع پاورپوینت با موبایل

بهترین و ساده ترین راه برای ساخت یک پاورپوینت حرفه ای، استفاده از قالب و تم آماده پاورپوینت و ویرایش آن است.

قالب پاورپوینت چیست؟

قالب های پاورپوینت، فایل های آماده و از قبل طراحی شده ای هستند که شامل مجموعه ای از متن های نمایشی و همچنین تصاویر، اشکال، و در بعضی موارد اینفوگرافی ها و دیاگرام های مختلف می باشند.

روش استفاده

برای ساخت یک پاورپوینت آسان و سریع با این قالب های آماده، فرقی نمی کند از کامپیوتر استفاده می کنید و یا از گوشی همراهتان! کافیست فایل پاورپوینت دانلود شده را باز کرده و شروع به ویرایش اسلاید ها کنید. یعنی متن ها و محتوای خود را درون آن جایگذاری کرده و هر قسمت را که می خواهید با توجه به سلیقه و نیازتان تغییر دهید.

با این کار دیگر نیازی به صرف زمان برای طراحی و نظم دهی به اسلاید ها نخواهید داشت و در نتیجه می توانید یک پاورپوینت بسیار حرفه ای و جذاب را تنها در چند دقیقه و حتی فقط با استفاده از همان گوشی همراه در دستتان آماده سازی کنید!

به طور کلی برای ساخت یک پاورپوینت حرفه ای با گوشی همراه به دو مورد نیاز خواهید داشت:

  1. 1- اپلیکیشن مناسب برای درست کردن پاورپوینت با گوشی
  2. 2- قالب آماده پاورپوینت

بهترین روش ساخت پاورپوینت در گوشی موبایل

معرفی سایت دانلود قالب پاورپوینت

یکی از حرفه ای ترین و تخصصی ترین وبسایت ها برای دانلود قالب پاورپوینت  وبسایت راشاسایت است. شما می توانید در این سایت برای هر موضوع و سلیقه ای، تم و قالب مورد نیازتان را پیدا کنید.

انواع قالب پاورپوینت رایگان و یا پولی (اما با قیمت های بسیار مناسب) در دسته بندی های جداگانه و مشخص قرار گرفته اند تا بتوانید به راحتی قالب مورد نیازتان را پیدا کنید. از جمله قالب پاورپوینت درسی، مهندسی و تکنولوژی، دفاع پایان نامه، پزشکی و روانشناسی، حقوق و وکالت، مذهبی و حتی قالب رزومه.

برای مثال اگر قصد ساخت یک پاورپوینت با موضوع پزشکی دارید، می توانید وارد دسته بندی پزشکی شوید و قالب مورد نیازتان را به صورت رایگان دانلود یا خریداری نمایید.

بهترین روش ساخت پاورپوینت در گوشی موبایل

همچنین در سایت راشاسایت، علاوه بر ارائه قالب پاورپوینت، آموزش هایی بسیار مفید (و البته به روشی آسان) برای ساخت پاورپوینت موجود است که می توانید از آن ها استفاده نمایید.

جمع بندی

گفتیم که طراحی و ساخت یک پاورپوینت حرفه ای کاری سخت و زمان بر است. به خصوص اگر به کامپیوتر شخصی تان دسترسی نداشته و قصدتان ساخت پاورپوینت در گوشی همراهتان باشد. کار با اپلیکیشن پاورپوینت به خصوص اگر بار اولتان باشد، ممکن است کمی دشوار و یا گیج کننده باشد. اما در مواقعی که دسترسی به کامپیوتر یا لپ تاپ نداشته باشید، می تواند بسیار کار راه انداز و مفید باشد. بنابراین به شما یک روش بسیار آسان معرفی کردیم و آن استفاده از قالب آماده پاورپوینت است.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه