بیوگرافی مجید اسماعیلی داور عصر جدید

تاريخ : 30 فروردین

مجید اسماعیلی کارگردان و فیلمنامه نویس مطرح کشور و یک از داوران فصل سوم عصر جدید می باشد که جایگزین سید بشیر حسینی در این برنامه حضور یافته است . وی متولد ۱۳۵۹ در تهران ، کار خود را با تئاتر و نمایش آغاز کرده و سپس وارد سینما شده است. در سوابق هنری اش می توان به موارد زیر اشاره کرد.

بیوگرافی مجید اسماعیلی

بیوگرافی مجید اسماعیلی داور عصر جدید, پورتال خبری فرهنگی گهر

تهیه کنندگی ۱۰ فیلم سینمایی همچون «دلشکسته» ساخته علی رویین تن، «چراغ های ناتمام» مصطفی سلطانی و «آفریقا» به کارگردانی هومن سیدی که هر سه تجربه اولین فیلم بلند سازندگانش محسوب می شود به چشم می خورد. «شاهزاده ایرانی» دیگر فیلم این تهیه کننده در جشنواره فیلم فجر موفق به دریافت سیمرغ بلورین شده است.

همچنین مجید اسماعیلی برای تهیه دو فیلم «سینه سرخ» و «ماه جبین» توانسته جوایز جشنواره‌های بین المللی دریافت کند  فیلم «شاهزاده ایرانی» که توسط او تهیه کنندگی شد در جشنواره فیلم فجر توانست سیمرغ بلورین کسب کند.

بیوگرافی مجید اسماعیلی داور عصر جدید

مجید اسماعیلی کارگردان و فیلمنامه‌ نویس شناخته‌ شده و مطرح کشورمان می باشد که سالهای زیادی در عرصه کارگردانی فعالیت می‌ کند.

او متولد ۱۳۵۹ در تهران و کار خود را با تئاتر و نمایش آغاز کرد و سپس وارد سینما شد.

شغل مجید اسماعیلی

مجید اسماعیلی استاد دانشگاه میباشد او علاوه بر مهندسی برق، در رشته علوم سیاسی نیز دارای مدرک کارشناسی ارشد است، در جشنواره‌های فیلم حقیقت، چهل چراغ و مقاومت به عنوان داور حضور داشته و از بنیانگذاران ساخت انیمیشن در ایران محسوب می‌شود و علاوه بر طراحی و تهیه ۱۴ مجموعه انیمیشن، ۲ فیلم در این حوزه کارگردانی کرده که می‌توان به انیمیشن مطرح «فرمانروای آب» اشاره کرد.

همسر مجید اسماعیلی

درباره زندگی شخصی ایشان اطلاعاتی وجود ندارد . اولین تجربه حرفه ای او فیلم کوتاه قرار ملاقات بود که در سال ۱۳۸۳ ساخته شد و نخستین فیلم بلند ایشان به سال ۱۳۸۸ برمیگردد بیشتر فیلمها و کارهای او در زمینه چالش ها و دغدغه های اجتماعی می باشد.

سوابق مجید اسماعیلی

اولین تجربه حرفه ای او در سینما فیلم نزدیک تر بیا بوده که توسط سید روح الله حجازی کارگردانی شد این فیلم در سال ۱۳۸۸ تولید و در آن بازیگرانی همچون محمد کاسبی و سیروس همتی بازی می‌کردند همچنین فیلم کمی دورتر در سال ۱۳۸۹ دومین کار آقای اسماعیلی بود.

این داور عصر جدید : فیلم های خشت بهشت و خدا ، جیرجیرک ها را دوست دارد و رقص روی یخ و جاده را کارگردانی کرده است.

کارگردانی سریال گیلدخت

سریال تلویزیونی گیلدخت اولین تجربه حرفهای او در ساخت سریال بود که در سال ۱۳۹۸ تولید و در ۶۰ قسمت از شبکه آی فیلم و سایر شبکه های صدا و سیما پخش شد. این سریال توسط محمدرضا شفیعی تهیه کنندگی شد و در آن بازیگران شناخته شده‌ای همچون شقایق فراهانی و محمود پاک می گردد با ثریا قاسمی به ایفای نقش پرداختند.

تهیه کنندگی مجید اسماعیلی

اما جالب است بدانید که آقای اسماعیلی علاوه و کارگردانی و نویسندگی در عرصه تهیه کنندگی نیز فعالیت دارد.

اولین تجربه تهیه کنندگی او برای فیلم جیرجیرک ها را خدا دوست دارد بوده که کارگردانی اش را هم خودش بر عهده داشت

فیلم رقص روی یخ نیز که توسط خودش کارگردانی شده بود تهیه کنندگی هم شد.

فیلم صدای پای باران و اوقات مشترک  نیز از دیگر کارهای او به عنوان تهیه کننده می باشد.

جوایز مجید اسماعیلی

مجید اسماعیلی برای تهیه دو فیلم سینه سرخ و ماه جبین موفق به دریافت جوایز متعدد جسنواره جهانی شده است. او برای فیلم شاهزاده ایرانی نیر در جشنواره فیلم فجر موفق به دریافت سیمرغ بلورین شده است.

بیوگرافی مجید اسماعیلی داور عصر جدید, پورتال خبری فرهنگی گهر

مجید اسماعیلی در عصر جدید

آقای مجید اسماعیلی در فصل سوم عصر جدید به عنوان داور حضور پیدا کرده و جای بشیر‌ حسینی را گرفته است مجید اسماعیلی که جایگزین سید بشیر حسینی شده است، چهره کمتر شناخته شده این جمع داوری است.

اما در سابقه اش تهیه کنندگی ۱۰ فیلم سینمایی همچون «دلشکسته» ساخته علی رویین تن، «چراغ های ناتمام» مصطفی سلطانی و «آفریقا» به کارگردانی هومن سیدی که هر سه تجربه اولین فیلم بلند سازندگانش محسوب می شود به چشم می خورد. «شاهزاده ایرانی» دیگر فیلم این تهیه کننده در جشنواره فیلم فجر موفق به دریافت سیمرغ بلورین شده است.

باید زیبایی‌ های دین اسلام را با هنر به دنیا ارائه کنیم

دکتر مجید اسماعیلی در مراسم گرامیداشت هفته «هنر انقلاب اسلامی» که با حضور خانواده های معظم شهدا و هنرمندان استان همدان در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی هنری شهید آوینی برگزار شد، اظهار داشت: در این فضایی که آکنده از عطر و بوی شهداست و هنرمندانی که بزرگترین هنرهای دنیا را به نمایش گذاشته اند جا دارد که از آنها تقدیر و تشکر شود.

وی گفت: اساس کار هنر این است که آن چیزی را که معقول است به محسوس تبدیل کند و آن چیزی که از آسمان‌ها است به زمین نازل کند و ببیند چه چیزی این ارزش را دارد که به بیان عمومی تبدیل شود.

تهیه‌کننده فیلم «شکارچی شنبه» عنوان کرد: حق مسلم همه ما این است که روایت خودمان را به عهده بگیریم، یعنی خود را بشناسیم که این با تولیدات و آثار مکتوب انسان که تولید می‌کند مشخص می‌شود.

اسماعیلی افزود: اگر در دنیای امروز این اتفاق جابجا شود و افراد دیگری روایت ما را برعهده بگیرند قرائت های مختلفی از ما ارائه می دهند و این یک اتفاق خیلی سختی است که روایت ما را دشمنان به عهده بگیرند.

سوابق مجید اسماعیلی در دستیاری کارگردان

۱ – خدا نزدیک است

۲ – گمیچی

سوابق تهیه کننده

۱ – چراغ های ناتمام

۲ – آفریقا

۳ – شکارچی شنبه

۴ – دل شکسته

۵ – دایناسور

۶ – سینه سرخ

۷ – شاهزاده ایرانی

دستیار دکور و صحنه

بید مجنون

دستیار صحنه و لباس

غروب شد بیا

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي