مطالب پيشنهادي

آزادسازی اموال ایران در کره جنوبی

دسته بندي : اخبار,اقتصاد
تاريخ : 27 اکتبر
بازديد : 40

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در راستای آزادسازی اموال ایران در کره جنوبی اعلام کرد : با دیپلماسی پارلمانی این امر می تواند تاثیر گذار باشد. در ادامه شرح کامل خبر را بخوانید

آزادسازی اموال ایران در کره جنوبی

1643043 آزادسازی اموال ایران در کره جنوبی

محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به عمدم همکاری کره جنوبی برای آزادسازی اموال ایران در این کشور گفت: در شرایطی که کشور برای تامین اولویت های اساسی از جمله دارو و کالاهای اساسی نیاز به منابع ارزی دارد، قابل قبول نیست که کشوری مانند کره جنوبی مطالبات قانونی ایران را پرداخت نکند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بعضی از کشورها با ایران مراوداتی دارند و فضای تعاملی بین دو کشور حاکم است، اما با وجود چنین فضایی در تصمیم گیری هایشان، متناسب با مطالبات کشور و حق ایران رفتار نمی کنند و این ما را بیشتر ناراحت می کند.

این نماینده مجلس بیان کرد: برای تعیین تکلیف اموال ایران در کره ابزارهای مختلف وجود دارد که فعال کردن دیپلماسی پارلمانی می تواند یکی از آن ابزار باشد. اهمیت جایگاه مجلس کم نیست و می توان با پارلمان کره جنوبی مذاکرهکنیم  و تصمیم های لازم اتخاذ شود.

369744 Gahar ir آزادسازی اموال ایران در کره جنوبی

می‌توانیم ورود کالاهای کره‌ای به کشور را ممنوع کنیم

وی با اشاره به ظرفیت دیپلماسی اقتصادی گفت: دیپلماسی اقتصادی از جمله ظرفیت های  وزارت خارجه و مجموعه دیپلمات های ایران است که در رأس آن وزیر امور خارجه و رئیس جمهور قرار دارد، ظرفیت دیگری که می توان از آن بهره گرفت مرادوات تجاری و بازرگانی با کره جنوبی است، اگر کره جنوبی در ایران بازاری برای کالاهای خود دارد باید منافع ایران را نیز تامین کند در غیر اینصورت ما باید ورود کالاهای کره ای به کشور را ممنوع کنیم.

پورابراهیمی با تاکید براینکه دست جمهوری اسلامی ایران در مقابل کره بسته نیست و می تواند محکم در مقابل کره ایستادگی کند، گفت: این روزهای سخت می گذرد و کره جنوبی باید نسبت به ادامه روابط اقتصادی با ایران در آینده برنامه ریزی داشته باشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: اگر کره جنوبی می‌خواهد روابط خود را با ایران استمرار دهد، نمی تواند در روزهای سخت ملت ایران را رها کند، چرا که در آینده با تغییرات سیاسی در منطقه و در دنیا، ایران از فضای تحریم خارج می شود و تکلیف و روابط ایران با کره جنوبی در آن شرایط متفاوت از امروز خواهد بود زیرا امروز در این اوضاع سخت با ایران همکاری نکرد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي