هزینه ثبت نام کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳

دسته بندي : دانشگاه,⭐ اخبار
تاريخ : 6 آذر

همانطور که می دانید کنکور فرهنگیان مدتی است از کنکور سراسری جدا شده است. این کنکور هزینه و  شرایط جداگانه ای دارد. از این رو ما در این بخش از گهر، هر آنچه باید در مورد هزینه ثبت نام کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳ و زمان برگزاری این کنکور بدانید را در اختیار شما قرار می دهیم.

هزینه ثبت نام کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

هزینه ثبت نام کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳

برای ثبت نام و ورود به دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۳، داوطلبان می توانند سازمان سنجش واحد فرهنگیان نشانی sanjesh.org  مراجعه کنند. در صورتی که متقاضیان به عنوان دانشجو در این دانشگاه پذیرفته شدند باید فرم های ثبت نام را تکمیل و در سایت اصلی دانشگاه فرهنگیان بارگذاری کنند.

هزینه ثبت نام کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳ به این شرح است:

 

  • نام آزمون 
  • هزینه
  • آزمون اختصاصی فرهنگیان
  • ۲۰۸ هزار تومان
  • مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی
  • ۳۳۰ هزار تومان
  • هزینه ثبت نام جاماندگان آزمون
  • ۴۰۰ هزار تومان

نکات مهم درباره کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳

قبل از اقدام به ثبت نام دانشگاه فرهنگیان داوطلبان می توانند دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه تربیت معلم را دانلود و مطالعه کنند.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در دو نوبت همزمان با ثبت نام کنکور سراسری صورت می گیرد. زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان و یا کنکور سراسری بسته به اینکه در نوبت اردیبهشت و یا تیر ماه برگزار شود متفاوت است.

کلیه مراحل ثبت نام دانشگاه فرهنگیان از طریق سایت سنجش قابل پیگیری می باشد. داوطلبان می توانند بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری و اطلاع از پذیرش قطعی در دانشگاه فرهنگیان جهت تکمیل ثبت نام خود در دانشگاه مذکور به سامانه گلستان پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان مراجعه کنند. 
 
یکی از نکات بسیار مهم برای شرکت در آزمون دانشگاه فرهنگیان، شرایط بومی می باشد که در زمان ثبت نام باید داوطلبان دقت کافی را داشته باشند.

شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳

  در سال گذشته، حداکثر سن برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان ۲۴ بوده که مطابق رای دیوان عدالت اداری، حداکثر سن شرکت در آزمون دانشگاه فرهنگیان لغو و به ۴۰ سال تمام ارتقا یافته است.

•  داشتن حداقل معدل کل ۱۵ برای داوطلبان انسانی و حداقل ۱۴ برای سایر رشته ها در دوره متوسطه دوم (پایه دهم، یازدهم و دوازدهم)

کسب حداقل نمره علمی ۷۰۰۰ و به بالا مطابق تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی.

بومی بودن داوطلب در کد رشته محل انتخابی (با هدف بومی گزینی دانشگاه فرهنگیان)

موفقیت در مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت های عمومی و ارزیابی تکمیلی

با توجه به شرایط در نظر گرفته شده، داوطلبان باید تمامی این شرایط را با هم دیگر داشته باشند، تا بتوانند برای ثبت نام کنکور اختصاصی تربیت معلم ۱۴۰۳ اقدام نمایند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي