واکسن کرونای ایرانی چه زمانی تولید می شود؟

مسعود مردانی ( عضو کمیته ملی مبارزه با کرونا) در رابطه با زمان تولید واکسن کرونای داخلی به شرح ذیل بیان کرد .

طبق اظهارات وی : سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است واکسن کرونا به نتیجه می رسد اما تا نیمه نخست سال 2021 میلادی در دسترس عموم قرار نمی گیرد.

واکسن کرونای ایرانی چه زمانی تولید می شود؟

واکسن کرونای ایرانی چه زمانی تولید می شود؟

مردانی افزود:  به احتمال زیاد  در یک ماهه نخست سال 2021 میلادی زمان برای ورود واکسن کرونا به کشور است. درضمن برای تهیه واکسن کرونای داخلی نیز تلاش‌هایی انجام شده است. کمیته‌ای به ریاست دکتر گویا تشکیل شد، هرچند بر اساس تلاش‌های انجام شده بین شش ماه تا یکسال  برای تهیه این واکسن زمان باید صرف شود.

او درباره تزریق واکسن آنفلوآنزا گفت: تزریق این واکسن به کودکان 6 ماهه تا 6 ساله، بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، مبتلایان به دیابت و … پیشنهاد می‌شود. بر اساس دستورالعمل‌های کشوری آنفلوآنزا که سالی یکبار بازبینی می‌شود توصیه شده  تا  افراد در معرض خطر این واکسن را تزریق کنند. چون تعداد واکسن موجود اندک است.

عضو کمیته ملی مبارزه با کرونا تاکید کرد: بسیاری از  افراد علاقه‌ای به تزریق واکسن آنفلوآنزا ندارند. برای مثال فردی بدون بیماری زمینه‌ای در معرض واکسن آنفلوآنزا قرار نمی‌گیرد. در این شرایط افراد در گروه‌های خاص در اولویت تزریق واکسن آنفلوآنزا هستند.

مردانی ادامه داد: افراد بالای 60 سال، بیماران قلبی و ریوی، کلیوی، دیابت  و زنان باردار در اولویت تزریق  واکسن آنفلوآنزا هستند.

او درباره تزریق واکسن آنفلوآنزا به افراد سالم تاکید کرد: اگر این واکسن فراوان در دسترس باشد همگان می‌توانند آن را تزریق کنند، اما در وهله نخست توصیه می‌شود افراد در معرض خطر به تزریق این واکسن  بپردازند.

منبع
اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه