مطالب پيشنهادي

ایران در صدر جدول آمار کرونا در خاورمیانه

دسته بندي : اجتماعی,اخبار
تاريخ : ۲۱ شهریور
بازديد : 61

متاسفانه ایران بیشترین آمار مبتلایان به کرونا را در منطقه خاورمیانه به خود اختصاص داده است. در ادامه فهرست آمار مبتلایان به کرونا در خاورمیانه را مشاهده می کنید

ایران در صدر جدول آمار کرونا در خاورمیانه

iran coronavirus reuters 1582585202 ایران در صدر جدول آمار کرونا در خاورمیانه

سازمان بهداشت جهانی  اعلام کرد شمار مبتلایان به کرونا در کل خاورمیانه، از مراکش تا پاکستان، از مرز دو میلیون نفر گذشت. ایران بیشترین موارد مبتلا به کرونا را در منطقه به خود اختصاص داده است. شمار مبتلایان در منطقه خاورمیانه از اول ماه ژوئیه تاکنون، در عرض دو ماه و نیم، دو برابر شده است.

احمد ماندهری، مدیر منطقه‌ای سازمان بهداشت جهانی هشدار داده حتی کشورهایی مثل اردن، لبنان، مراکش و تونس که توانسته بودند شمار مبتلایان خود را کنترل کنند، در حال حاضر با افزایش قابل توجه شمار بیماران مواجه شده‌اند.
بیشترین موارد ابتلا در خاورمیانه در ایران گزارش شده که بر اساس آمار ارائه‌شده دولتی، بیش از ۳۹۳ هزار نفر است.این در حالی است که درستی آمار دولتی در ایران از سوی منابع مستقل مورد تردید جدی قرار دارد و دست‌کم شمار قربانیان، چندین‌برابر آمار رسمی تخمین زده می‌شود.
عربستان سعودی با بیش از ۳۲۰ هزار نفر، پاکستان با کمی کمتر از ۳۰۰ هزار نفر و عراق با حدود ۲۷۴ هزار نفر در رتبه‌های بعدی این فهرست قرار دارند.
به گفته مدیر منطقه‌ای سازمان بهداشت جهانی، افزایش سفرها، بازگشایی مدارس و آغاز فصل شیوع آنفلوآنزا، خطر همه‌گیری کرونا را افزایش داده است.
از شش ماه گذشته تاکنون، حدود ۲۸ میلیون نفر در سراسر جهان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي