X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

جایگزین پروتکل IPV6 به جای IPV4 در ایران تا سال ۱۴۰۰

تاريخ : ۲۰ آبان
بازديد : 537

تا سال ۱۴۰۰ پروتکل IPV6 در ایران جایگزین IPV4 می شود

معاون وزیر ارتباطات اظهار امیدواری کرد تا سال ۱۴۰۰ پروتکل IPV6 در ایران جایگزین IPV4 شود که مقدمات اجرای این طرح توسط اپراتور‌های اصلی شرکت زیرساخت و در شبکه ملی اطلاعات در حال انجام است.

13930526000511 PhotoA جایگزین پروتکل IPV6 به جای IPV4 در ایران تا سال ۱۴۰۰

جایگزین پروتکل IPV6 به جای IPV4 در ایران تا سال ۱۴۰۰

نصرالله جهانگرد در همایش تشریح گذر به IPV6 در ایران اظهار داشت: به تدریج پدیده اینترنت اشیاء در فضای اینترنت باعث ایجاد مفهوم دیتا (دیتاهای بزرگ) می‌شود که این مفاهیم بر IPV6 مبتنی خواهد بود.

معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد: از نظر آدرس‌دهی اینترنتی ۵ محدوده جغرافیایی وجود دارد که ایران در محدوده اروپا و خاورمیانه سازمان آدرس‌دهی منطقه‌ای (RIPE) قرار دارد. ایران با انجمن IPV6 ارتباط منظمی دارد و در این انجمن شاخه IP ایران راه‌اندازی شده است.

وی توضیح داد: در سطح ملی طرح‌های پایلوت گذر از IP نسخه ۴ به نسخه ۶ اجرا شده است.

وی گفت: برای به کارگیری IPV6 در شبکه ملی اطلاعات تصمیمات فنی گرفته شده است در بخش شبکه نیز هماهنگی با اپراتور‌های اصلی و شرکت زیرساخت برای تامین تجهیزات انجام شده است.

جهانگرد اظهار امیدواری کرد: تا سال ۱۴۰۰ به طور کامل پروتکل IPV6 در کشور اجرایی شود.

بخوانید :   پشت پرده تلگرام طلایی و هاتگرام چیست ؟

رئیس سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به ابلاغ برنامه گذر از نسخه ۴ به نسخه ۶ IP گفت: تمهیدات لازم برای تجهیز شبکه ملی اطلاعات به IPV6 انجام شده و این برنامه در سال ۹۴ کاملتر می‌شود.

وی همچنین با اشاره به مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات در مورد مقررات IPV6 در کشور گفت: این کمیسیون مصوباتی در مورد مدیریت نام دامنه و مدیریت IP ها در کشور داشته که در این باره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

loading...
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي