تفاوت الکل طبی و صنعتی چیست؟ (الکل اتانول و متانول)

تاريخ : 9 مارس

در این مطلب خیلی خلاصه و مفید تفاوت الکل طبی و صنعتی یا همان اتانول و متانول را به شما توضیح می دهیم. متاسفانه این روزها که کشورمان درگیر بیماری منحوس کرونا است عده ای بی وجدان الکلهای صنعتی را با ترفندی به جای الکل طبی می فروشند و باعث مسمومیت و مرگ هموطنان می شوند.

تفاوت الکل طبی و صنعتی چیست؟ (الکل اتانول و متانول), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

تفاوت الکل طبی و صنعتی چیست؟

الکل صنعتی (الکل زرد) و طبی ( الکل سفید) از نظر ماهیت هیچ تفاوتی با هم ندارند چرا که هر دو دارای اتانول و الکل اتیلیک می باشند.

اما و اما بدلیل عدم سو استفاده از نوشیدن الکل سفید و همچنین گرفتن مالیات از کارخانجات نوشابه سازی کارخانجات تولید کننده الکل چند ترکیب به الکل سفید اضافه می کنند تا قابلیت خوردن نداشته باشد. (لازم به ذکر است که الکل های سفید طبی موجود در داروخانه غیرقابل خوردن هستند)

این کارخانجات مواد سمی همچون پریدن و مواد بدبو کننده مثل متانول یا عرق چوب را به الکل سفید اضافه می کنند. که در صورت نوشیدن اینگونه الکل ها خطر جدی مرگ را به همراه دارد و در صورت تماس زیاد پوست با آن باعث از کار افتادگی کبد و همچنین کوری چشم می شود.

پس اینگونه شد که الکل طبی فقط حاوی اتانول می باشد ولی الکل صنعتی حاوی مقداری هم متانول می باشد که برای انسان بسیار مضر است.

توجه: متاسفانه این روزها عده ای بی وجدان کمی وایتکس را با الکل صنعتی ترکیب می کنند تا رنگ آن سفید شود و به جای الکل طبی می فروشند!!  مواظب باشید که الکل طبی را فقط و فقط از مراکز مجاز تهیه کنید

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي