ویژگی های سگ هاسکی

نژاد سگ هاسکی سیبری دارای پوششی زیبا و ضخیم است که در رنگ ها و نشانه های زیادی وجود دارد. چشمان آبی یا چند رنگ آنها و ماسک های صورت خیره کننده آنها فقط به جذابیت این نژاد که منشا آن سیبری است می افزاید.

ویژگی های سگ هاسکی

به راحتی می توان فهمید که چرا بسیاری به سمت گرگ گونه سیبری ها کشیده می شوند، اما مراقب باشید زیرا این سگ ورزشکار و باهوش می تواند به طور مستقل عمل کند و والدین سگی را که برای اولین بار در آن زندگی می کنند به چالش بکشد. هاسکی ها  را در هودینی قرار می دهند و برای جلوگیری از فرار به حیاطی با حصار بلندی نیاز دارند که تا انتها به داخل زمین می رود.

هاسکی های سیبری با ظاهر چشم نواز و استعدادهای الهام بخش خود تخیل توده ها و همچنین هنرمندان، نویسندگان و تهیه کنندگان فیلم را به خود جلب کرده اند. این سگ کار با جثه متوسط ​​دارای قدرت و ورزشکاری است. اولین بار به عنوان سگ سورتمه ساخته شد. غذای سگ رویال کنین بهترین غذا برای تامین نیاز های این نژاد سگ است.

1- برخی هنوز در این ظرفیت استفاده می شوند.

2- هاسکی ها سگ های قابل توجهی هستند.

3- و توانایی آنها در یادگیری خیره کننده است.

بسیاری عاشق طبیعت وحشی و غرور هاسکی شده‌اند، اما نمی‌دانند این نژاد واقعاً چگونه است. این نژاد برای همه نیست. زیبایی آنها اغلب مردم را به خرید آنها سوق می دهد، بدون اینکه از ویژگی های دشوار آنها آگاه باشند، که بسیاری از هاسکی های سیبری را کاندیدهای اصلی پناهگاه می کند.

محبوبیت فزاینده این نژاد باعث شده است که کارخانه های توله سگ و پرورش دهندگان حیاط خلوت که به درستی برای خلق و خوی تولید مثل نمی کنند. این تأثیر نامطلوب بر روی نژاد به طور کلی دارد و بسیاری از صفات منفی در این سگ های بد نژاد رایج شده است، از جمله برخی از صفات که برای هاسکی های سیبری طبیعی نیستند.

اگر به تمام نکات مثبت خلق و خوی آنها نگاه کنید، بدون هیچ شکی باقی می ماند که این نژاد شگفت انگیز است. آنها باهوش و مستقل هستند. آنها با همه محبت می کنند اما نیازی ندارند که دائماً شما را برای جلب توجه آزار دهند. آنها به عنوان تهاجمی شناخته نمی شوند و به طور کلی در خانه های چند سگ به خوبی عمل می کنند. آنها با بچه ها خوب رفتار می کنند و از همه افراد به خانه خود استقبال می کنند – بله، حتی مزاحمان.

با این حال، آنها اغلب از آن ذهن قابل توجه برای یادگیری چیزهای کمتر خوش طعم استفاده می کنند و بیش از حد مشتاق نیستند که صاحب خود را راضی کنند. آموزش آنها بسیار دشوار است، بنابراین صاحبان سگ برای اولین بار یا افراد ترسو باید نژادهای دیگر را در نظر بگیرند. سگ هاسکی با صاحبان سگ با اعتماد به نفس و با تجربه که قوانینی را تعیین می کنند و سازگاری را ارائه می دهند، بهترین تناسب را دارند.

ویژگی های سگ هاسکی

مانند همه نژادها، هاسکی ها به آموزش اطاعت نیاز دارند، اما به نظر می رسد که آنها توانایی عجیبی در تشخیص تفاوت بین خانه و کلاس دارند – رفتار زیبایی در کلاس در حالی که دستورات را در خانه نادیده می گیرند.

بزرگترین احتیاط در مورد هاسکی سیبری شهرت آنها به عنوان هنرمندان فرار است. آنها هر زمان که فرصت پیدا کنند از خانه دور می شوند. متأسفانه، تعداد زیادی از آنها در نتیجه گم شده یا مجروح شده اند. برای دارندگان هاسکی سیبری بسیار مهم است که دائماً حیاط خود را برای هر وسیله ای برای فرار بررسی کنند و اطراف حیاط خود را با حصاری فرو رفته در زمین محاصره کنند.

اگرچه آنها ویژگی های زیادی دارند که می تواند آنها را دشوار کند، هاسکی های سیبری هنوز یک نژاد فوق العاده هستند. طرفداران این نژاد با روحیه طبیعت شگفت انگیز آنها را در آغوش می گیرند. وقتی هاسکی ها به درستی آموزش ببینند و از آنها مراقبت کنند، همراهان خانوادگی فوق العاده ای می شوند.

نکات برجسته

بسته به آب و هوای شما، هاسکی های سیبری معمولاً ریزش کمی دارند به جز در مواقعی که کت خود را باد می کنند، به این معنی که به یکباره مقدار زیادی مو می ریزند. این تقریباً دو بار در سال اتفاق می‌افتد، اگر در آب‌وهوای گرم‌تری زندگی می‌کنید، بیشتر اتفاق می‌افتد، و زمانی که این اتفاق می‌افتد، نژاد به مدت سه هفته دچار ریزش شدید می‌شود.

ویژگی های سگ هاسکی

  • هاسکی سیبری برای آپارتمان نشینی توصیه نمی شود، اما برخی از آنها در آپارتمان ها به خوبی آموزش دیده و ورزش می کنند.
  • هاسکی های سیبری هنرمندان فراری شناخته شده هستند و به سرگردانی و ناپدید شدن مشهور هستند. آنها می توانند از نرده ها بپرند، زنجیرهای بسته را بشکنند، یقه ها را بلغزند و هر راه دیگری برای فرار پیدا کنند. آنها به یک حیاط حصارکشی بلند نیاز دارند و حصار نیز باید چندین اینچ زیر زمین دفن شود تا هاسکی نتواند راه خود را کند.
  • هاسکی سیبری هم در داخل و هم از بیرون می تواند بسیار مخرب باشد. اگر آنها در داخل محفظه نمانند، این نژاد می تواند خانه ای را خراب کند و آسیب های زیادی را به بار آورد. در بیرون، آنها از حفاری لذت می برند و حیاط ها و باغ های گل را به طور یکسان حفر می کنند. سگی که در حیاط به او مکانی برای حفاری می دهند بسیار خوشحال تر است و شما هم همینطور. هاسکی های سیبری در حالی که از زوزه کشیدن لذت می برند، به ندرت پارس می کنند و اگر کسی به ملک شما بیاید، به پارس هشدار نمی دهند. این باعث می شود آنها یک نگهبان نامناسب باشند. رپ در هاسکی ها این است که آنها قبل از هر گونه تهدید به سارق کمک می کنند.
  • هاسکی سیبری نژادی برای صاحب جدید یا ترسو نیست. آنها به یک مالک قوی نیاز دارند که موقعیت آلفا را در خانه حفظ کند. آنها از سنین پایین به آموزش اطاعت نیاز دارند و می توانند نژادی دشوار و سرسخت برای آموزش باشند.
  • هاسکی های سیبری بسیار کنجکاو هستند و ممکن است در حین کشف چیزهای جدید مجروح یا گم شوند.
  • مهربون و خوش اخلاق سگ هاسکی سیبری را توصیف می کند. به طور کلی، آنها با کودکان خوب رفتار می کنند، اگرچه کودکان خردسال هرگز نباید با هیچ نژادی تنها باشند. آن‌ها همچنین با مردم کنار می‌آیند و در خانه‌هایی که چندین سگ دارند به خوبی عمل می‌کنند.
  •  هاسکی های سیبری به گونه ای پرورش داده شدند که برای زنده ماندن به غذای بسیار کمی نیاز دارند. این هنوز هم امروزه صدق می کند و هاسکی سیبری نیازی به کالری بالایی در روز ندارد. مهم است که از پرورش دهنده هاسکی سیبری خود بپرسید که آنها چه چیزی را برای یک خدمت توصیه می کنند و توصیه های آنها را دنبال کنید.
  • نمی توان به هاسکی ها اجازه داد که در حین پیاده روی از بند خود خارج شوند. آنها فرار خواهند کرد و حیوانات کوچک دیگر را نیز تعقیب خواهند کرد.

 

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه