آموزش طراحی پوستر تبلیغاتی

یکی از روش‌های کامل و موفق اطلاع ‌رسانی در بین مردم، استفاده از پوستر است. طراحی پوستر از میانه جنگ جهانی اول و دوم رونق گرفت تا انتقال پیام به شیوه مؤثرتری صورت پذیرد. به همین جهت کشورهایی که از این روش برای اطلاع ‌رسانی استفاده کردند، به موفقیت بیشتری دست یافتند.

از این رو اگر در طراحی پوستر، دقت و زیبایی به کار گرفته شود، می‌تواند ارتباطی قوی میان مردم و محتوای پوستر ایجاد کند و مفید واقع شود. این که «برای طراحی پوستر از چه برنامه‌ای استفاده کنیم؟» و یا «چطور پوستر تبلیغاتی بسازیم؟» دغدغه فکری بسیاری از شما است که ما در ادامه این مطلب به آن پرداخته‌ایم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

طراحی پوستر

آموزش طراحی پوستر تبلیغاتی

به طور قطع وقتی حرف از طراح پوستر به میان می‌آید این سوال در ذهنتان نقش می‌بندد که «برای طراحی بنر چه باید کرد؟». به یاد داشته باشید که اگرچه کاربرد پوستر بسیار مشابه بنرهای تبلیغاتی است اما عموماً در مسیرهای نصب می‌شوند که دارای تردد بیشتری هستند. پس قبل از این که شروع به طراحی پوستر کنیم، باید بدانیم که چطور پوستر طراحی کنیم؟ به منظور بررسی اصول طراحی پوستر، در ابتدا باید به سراغ المان‌ها و یا عناصر تشکیل دهنده یک پوستر برویم که شامل ایده‌پردازی درست و استفاده از تصویر مناسب است. این تصویر می‌تواند یک عکس صنعتی باشد که همان کالای مورد تبلیغ است و یا یک عکس تبلیغاتی باشد که به صورت غیر مستقیم، ذهن مخاطب را به سمت محصول یا کالای مورد تبلیغ می‌کشاند.

این که پوستر را چگونه درست کنیم، نیازمند آشنایی با اصول طراحی پوستر تبلیغاتی است که مجموعه‌ای از فونت، رنگ و فرم را شامل می‌شود. به عبارتی این سه عنصر، دست به دست هم داده و یک پوستر را با طرح گرافیکی زیبا خلق می‌کنند. به یاد داشته باشید که برای انتخاب فونت باید به موضوع مورد تبلیغ توجه داشته باشید. فرم نیز همان اشکال هندسی به کار رفته در پوستر است که دارای ماهیت احساسی متفاوتی هستند. رنگ‌ها نیز باعث انتقال احساس خاصی به مخاطب می‌شوند که بهترین حالت برای انتخاب رنگ در طراحی پوستر، استفاده از سه ترکیب رنگی است و بیش از آن توصیه نمی‌شود.

مهارت‌های مورد نیاز برای طراحی پوستر

یک پوستر زمانی ایده‌آل خواهد بود که تمامی عناصر آن با حفظ هماهنگی در کنار یکدیگر قرار گرفته باشند. آن وقت است که به هدف خود دست یافته‌ایم. در اینجا به بررسی مهارت‌هایی می‌پردازیم که برای بهتر شدن طراحی پوستر، آگاهی از آن‌ها ضروری است و مهارت ما را در خصوص این که چطور پوستر بسازیم افزایش می‌دهد.

آموزش طراحی پوستر تبلیغاتی

  • – انتخاب پس زمینه مناسب برای پوستر و حفظ تقارن در رنگ، متن، خطوط، سایز، وزن و …
  • – طراحی یک پوستر با تغییرات جزئی و جذاب برای یک شرکت یا سازمان در رویدادهای متعدد
  • – استفاده صحیح از رنگ‌ها و سازگاری آن‌ها در کنار یکدیگر برای خلق پوستری زیبا و چشم‌نواز
  • – انتخاب فونت‌های متناسب با هدف و نهایتاً استفاده از دو فونت و دقت در عدم شلوغی طرح
  • – حذف تصاویر و نوشته‌های غیر ضروری و تأثیرگذاری به واسطه استفاده از نوشته و طرح مینیمال
  • – درج اطلاعات خوانا به منظور درک مفهوم پوستر و برجسته کردن سوژه برای تمرکز مخاطب روی آن
  • – استفاده از شیوه‌ی خلاقانه بدون رنگ در طراحی و بهره‌گیری از فضای سیاه و سفید برای جلب توجه
  • – بهره‌گیری از تصاویر و نوشته‌های مناسب برای برانگیختن احساسات مخاطب و عدم افراط در این کار
  • – تجربه چیزهای جدید و خلق ترکیب‌های متفاوت و بی‌نظیر و استفاده از تضادها همچون عکس‌های آرام با رنگ‎هایی پُر هیجان

برنامه‌های کاربردی برای طراحی پوستر

این که با چه برنامه‌ای بنر تبلیغاتی بسازیم، بسته به علاقه خودتان دارد و اجباری به استفاده از یک برنامه خاص نیست. در این بخش لیستی از بهترین برنامه‌های را تهیه کرده‌ایم که می‌توانید با استفاده از آن‌ها پوستر مورد نظر خود را طراحی کنید. این برنامه‌ها عبارتند از :

برنامه Photoshop

یکی از نرم‌افزارهای طراحی گرافیکی است که می‌تواند برای پروژه‌های خلاقانه مورد استفاده قرار گیرد. این برنامه جزء بهترین و حرفه‌ای‌ترین برنامه‌های طراحی پوستر است. اگر به دنبال این هستید که با چه برنامه‌ای پوستر بسازیم، این نرم‌افزار یکی بهترین گزینه‌های موجود است.

برنامه  My Creative Shop

آموزش طراحی پوستر تبلیغاتی

یکی از برنامه‌های طراحی آنلاین پوستر است که برای ایجاد طرح‌ها ساده مورد استفاده قرار می‌گیرد. افرادی که تجربه قبلی از طراحی ندارند، می‌توانند به سادگی از این برنامه استفاده کنند. بیشترین کاربرد این برنامه برای خلق پوسترهای موسیقی، کمپین‌ها و کنسرت‌ها است.

برنامه Adobe Spark

یک ابزار محبوب برای طراحی پوستر است که کاربران را قادر می‌سازد تا ویدئوهای کوتاه، گرافیک‌های جذاب و … ایجاد کنند. همچنین برای ویرایش پوسترهای از پیش طراحی شده مورد استفاده قرار گرفته و به عنوان بخشی از طرح ابر خلاق Adobe نیز به کار گرفته می‌شود.

برنامه Poster My Wall

این برنامه به کاربر اجازه می‌دهد که برای طراحی پوستر از طرح‌های تصویری و ویدئویی استفاده کند. همچنین امکان تغییر اندازه و کار در حین حرکت را بدون داشتن مهارت حرفه‌ای برای کاربر فراهم و از چندین زبان پشتیبانی می‌کند.

سخن پایانی

در این مطلب با چگونگی طراحی پوستر آشنا شدیم و به بررسی نکات و مهارت‌های مورد استفاده برای طراحی آشنا شدیم. در ادامه نیز به این سوال پاسخ دادیم که «با چه برنامه‌ای پوستر طراحی کنیم؟». اگر شما هم به طراحی پوستر نیاز دارید اما زمان کافی برای انجام آن ندارید، می‌توانید با خیالی آسوده طراحی پوستر را به کارشناسان ما در این زمینه بسپارید و از نتیجه شگفت زده شوید. چرا که متخصصین ما با تجربه خود در این زمینه، پوستری متناسب با هدف شما طراحی خواهند کرد.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه