نحوه شستن بالش در ماشین لباسشویی بدون آسیب به آن

بالش‌ها منبع میکروب‌هایی هستند که باعث ریزش مو و ایجاد جوش صورت می‌شوند! شستن بالش به حفظ نظافت آن و جلوگیری از آسیب به پوست سر و صورت کمک می‌کند. با‌این‌حال، شستشوی نادرست بالش باعث خراب شدن الیاف و در‌نتیجه کوتاه شدن عمر آن خواهد شد. الیاف بالش بر اثر شست‌وشوی غیراصولی خراب می‌شوند؛ بنابراین قبل از شستن آن در ماشین لباسشویی، لازم است با بهترین روش شست‌وشو، آشنا شوید. در این مطلب به معرفی نحوه شستن بالش در ماشین لباسشویی و انواع آن می‌پردازیم. پیشنهاد می‌شود قبل از اقدام به نظافت بالش‌ها، حتما این مقاله را مطالعه کنید.

نحوه شستن بالش در ماشین لباسشویی بدون آسیب به آن

مطالعه برچسب راهنمای شستن بالش؛ اولین اقدام قبل از شستن بالش

برچسب راهنمای شست‌وشو یکی از مواردی است که روی کلیه وسایل پارچه‌ای مشاهده می‌شود. قبل از شست‌وشوی لباس، ملحفه، بالش و پارچه، ابتدا به برچسب شست‌وشو دقت کنید. دمای آب، نوع شست‌وشو (دستی یا ماشینی)، مواد شوینده و مدت زمان شست‌وشو برای انواع پارچه‌ها متفاوت است. دقت نکردن به نکات گفته شده روی برچسب، منجر‌به خرابی پارچه می‌شود. مطالعه برچسب بالش باعث می‌شود تا با کمترین آسیب مراحل شستشو را انجام دهید. این نکات برای شستن کلیه محصولات با الیاف طبیعی و مصنوعی اهمیت دارد. برای مثال، پیشنهاد می‌شود نوعروس‌ها برای شستن ست حوله عرروس و داماد نیز به نکات راهنمای شستشو توجه کنند.

بررسی سلامت بالش قبل از شست‌و‌شو؛ راهکار جلوگیری از آسیب بیشتر به بالش

پارگی بالش حتی به اندازه خیلی کوچک باعث آسیب دیدن آن در حین شستشو می‌شود. اگر خراشی در اولین رویه بالش وجود داشته باشد، مواد داخل آن به بیرون می‌ریزند و حتی به لباسشویی نیز آسیب می‌رساند. به‌طور‌کلی، اگر بالش شما آسیب دیده یا پاره شده است،، بهتر است به فکر خرید جنس نو باشید. به‌طور‌کلی، وقتی کالای خواب دچار پارگی می‌شود، نشان‌دهنده پایان عمر آن است. برای خرید انواع کالای خواب و وسایل خانه مانند رومیزی جدید جلو مبلی بهتر است به مغازه‌های معتبر مراجعه کنید. در فروشگاه‌های معتبر بالش‌ها با بهترین متریال عرضه می‌شوند که عمر بالایی نیز دارند.

نحوه شستن بالش در ماشین لباسشویی بدون آسیب به آن

انتخاب مواد شوینده مناسب برای تمیز کردن بالش را فراموش نکنید

یک نکته مهم برای قرار دادن بالش در ماشین لباسشویی، خیس کردن آن به مدت ۳۰ الی ۴۰ دقیقه قبل از شست‌وشو است. موضوع مهم دیگر برای شستن بالش به صورت ماشینی استفاده از مواد شوینده مناسب مثل است. به‌طور‌کلی برای شستن هرگونه روتختی ساده و شیک یا طراح‌دار و انواع بالش نباید از سفید‌کننده استفاده کرد. به‌جای سفید‌کننده‌ها، مواد شوینده صابونی با آنزیم‌های پایین را برای شستن بالش‌ها استفاده کنید.

تنظیم دمای آب؛ روش حفظ الیاف بالش

بالش‌ها را با گرم‌ترین دمای ممکن بشویید. البته الیاف به کار رفته در بالش یا جنس رویه بالش نقش مهمی در تعیین درجه آب شست‌وشو دارند؛ با این حال توصیه می‌شود که بالش‌ها را در آب گرم بشویید. آب گرم آلودگی‌ها را سریع‌تر و با عمق بیشتری از بین می‌برد.

خشک کردن بالش؛ ضروری برای حفظ حالت ارتجاعی بالش

در خشک کردن بالش‌ها پس از شست‌وشو در ماشین لباسشویی حتما از خشک‌کن استفاده کنید. یک راهکار ساده در هنگام خشک کردن بالش در ماشین لباسشویی، استفاده از توپک‌های خشک‌کن به شمار می‌رود. این توپک‌ها از گلوله شدن مواد داخل بالش جلوگیری می‌کنند. اگر توپک خشک‌کن در دسترس ندارید، از یک حوله گلوله شده نیز می‌توان استفاده کرد. همچنین برای حفظ حالت ارتجاعی بالش، بعد از خشک شدن، چند ضربه به آن بزنید.

به جنس بالش‌های برای شستن در ماشین لباسشویی توجه کنید

همه بالش‌ها در ماشین لباسشویی قابل شست‌وشو نیستند؛ این نکته با مطالعه برچسب بالش به‌راحتی قابل فهم است. در این قسمت انواع بالش قابل شست‌وشو در ماشین لباسشویی و نحوه نظافت آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

بالش پلی‌استر با الیاف با قابلیت شستشو در ماشین لباسشویی

پودر ماشین لباسشویی و مایع پاک‌کننده برای شست‌وشوی بالش پلی‌استر با الیاف یک گزینه مناسب به شمار می‌روند. فراموش نکنید که دمای آب ماشین لباسشویی را بالا قرار داده تا بالش به‌راحتی شسته شود. برای اینکه بالش به‌خوبی تمیز شود، پیشنهاد می‌شود تا قبل از شستشو با ماشین لباسشویی، آن را لکه‌زدایی کنید

نحوه شستن بالش در ماشین لباسشویی بدون آسیب به آن

شستن بالش پر در ماشین لباسشویی با برنامه مخصوص شستشوی لباس‌های نخی

برای شستن بالش در ماشین لباسشویی، برنامه شست‌وشو را روی درجه لباس‌های نخی و پشمی تنظیم کنید. استفاده از سفیدکننده در شست‌وشوی بالش پر ممنوع است چرا که بالش را در نهایت به یک توپ سفید تبدیل می‌کند.

برای خشک کردن، بالش را از ماشین لباسشویی خارج کرده و آن را به‌آرامی خشک کنید. استفاده از خشک‌کن برای گرفتن رطوبت بالش، توصیه می‌شود. برنامه خشک کردن لباسشویی را چند بار تکرار کنید تا بالش به شکل قبلی خود برگردد. در این مرحله ممکن است بالش بوی بدی داشته باشد که بعد از خشک شدن کامل از بین خواهد رفت.

شستن بالش فوم، پنبه، بامبو و پشم شیشه در لباسشویی ممنوع!

بالش‌های پشم شیشه، پنبه‌ای، فوم و بامبو را در ماشین لباسشویی نشویید؛ دیگر بالش برای شست‌وشو در ماشین لباسشویی مناسب هستند. بالش‌های پشم شیشه و پنبه‌ای درصورتی‌که در ماشین لباسشویی شسته شوند، جمع شده و شکل ظاهری خود را از دست می‌دهند.

باتوجه‌به محدودیت شست‌وشوی بعضی از بالش‌ها مثل فوم و بامبو، توصیه می‌کنیم تا از بالش‌هایی استفاده کنید که به‌راحتی در ماشین لباسشویی شسته می‌شوند. البته بعضی از بالش‌های فوم مموری قابل شست‌وشو در ماشین لباسشویی به شمار می‌روند که روی برچسب آن‌ها درج شده است.

بهترین برنامه شست‌وشوی بالش در ماشین لباسشویی چیست؟

برای شست‌وشوی بالش در ماشین لباسشویی باید دمای آب را بالا گذاشته تا با آب ولرم یا گرم بالش به‌طور‌کامل شسته شود. خشک شدن بالش ممکن است کمی زمان‌بر باشد به همین دلیل زمانی که برنامه را تنظیم می‌کنید، مطمئن شوید که حالت چرخش لباسشویی روی دور تند قرار دارد. قبل از شستن بالش در ماشین لباسشویی، حتما ظرفیت ماشین لباسشویی را چک کنید؛ مخزن ماشین لباسشویی باید ظرفیت دو بالش را داشته باشد تا پروسه چرخش بالش با اختلال روبه‌رو نشود.

بعد از اتمام شستن بالش، حتما یک حوله تمیز و خشک در خشک‌کن قرار دهید تا رطوبت بالش تا بیشترین حد‌ممکن گرفته شود. برای خشک کردن بالش با خشک کن، زمان را روی ۳۰ دقیقه تنظیم کنید. اگر بعد از اتمام کار خشک‌کن همچنان رطوبت باقی مانده بود، ده دقیقه دیگر بالش را در خشک‌کن قرار دهید.

نحوه شستن بالش در ماشین لباسشویی بدون آسیب به آن

انتخاب بالش قابل شست‌وشو؛ راهی مناسب برای حفظ سلامت و بهداشت شخصی 

برای کنترل بهداشت بالش لازم است تا حداقل ۴ مرتبه در سال، آن را بشویید. برای راحتی بیشتر و اطمینان از رفع کامل آلودگی پیشنهاد می‌کنیم تا از روش‌های دستی استفاده نکنید، چرا که زمان و انرژی بیشتری برای این کار لازم دارید و تمیزی بالش هم به‌صورت کامل اتفاق نمی‌افتد. به همین دلیل در این مطلب سعی کردیم تا نحوه شستن بالش در ماشین لباسشویی، به‌همراه نکاتی که در حین شست‌و شو لازم دارید را بیان کنیم.

برای سهولت در شستشوی بالش، حتما هنگام خرید به برچسب راهنما دقت کنید. شستشوی برخی از بالش‌ها نیز فقط توسط خشک‌شویی‌ها امکان‌پذیر است. در‌صورتی‌که بالش شما آسیب دیده است یا بیش از 18 ماه از آن استفاده کرده‌اید، زمان خرید یک محصول جدید است. شما می‌توانید برای خرید بهترین جنس بالش‌های ارگونومیک وارد سایت صفاهوم شوید. فروشگاه صفاهوم با بیش از 30 سال تجربه در فروش کالای خواب و آشپزخانه، همواره به‌دنبال عرضه بالاترین کیفیت محصولات برای جلب رضایت مشتریان خود بوده است.

 

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه