با این دمنوش قند خون را کاهش دهید

متاسفانه مشکل قند خون یا همان دیابت بین افراد مختلف شایع است . بر اساس نتایج جدید محققان ، دمنوش چای و زنجبیل می تواند میزان قند خون ناشتا را کاهش دهد. محققان بر این باورند که با مصرف برخی نوشیدنی ها و گیاهان دارویی می توان میزان قند خون را تا حدی کاهش داد.

با این دمنوش قند خون را کاهش دهید

با این دمنوش قند خون را کاهش دهید

هورمون انسولین مسئولیت تنظیم قند خون را بر عهده دارد اما در مبتلایان به دیابت، این مکانیسم مختل می شود. اما با بهبود سبک تغذیه و رعایت رژیم غذایی تا حد زیادی می توانید قند خونتان را کنترل کنید. از این رو، پژوهشگران عنوان کرده اند که نوشیدن چای زنجبیل می تواند این مکانیسم معیوب را بهبود بخشد.

ادویه زنجبیل عصاره حاصل از ریشه گیاهی بومی آسیاست که در قالب شربت، کپسول و عصاره های مایع قابل استفاده است. محققان در آزمایش های بالینی مختلفی اثرات ضددیابتیک زنجبیل را مورد بررسی قرار داده اند.

تحقیقات نشان می دهد که مکمل های زنجبیلی به طور قابل توجهی میزان قند خون ناشتا را پایین می آورد. میزان قند خون ناشتا، قند خون را به مدت حداقل دو تا سه ماه نشان می دهد.

با این دمنوش قند خون را کاهش دهید

بررسی ها نشان می دهد که زنجبیل کنترل طولانی مدت قند خون را برای مبتلایان به دیابت نوع ۲ بهبود می بخشد. محققان دانشگاه سیدنی استرالیا دریافتند که عصاره گرفته شده از زنجبیل غنی از نوعی ماده فعال است که بدون وجود انسولین، میزان دریافت گلوکز را به داخل سلول های ماهیچه ای افزایش داده و به مدیریت سطح قند خون کمک می کند.

زنجبیل شاخص گلیسمیک بسیار پایینی دارد که برای مدیریت میزان قند خون بسیار مفید است. آن گروه از موادغذایی که شاخص گلیسمیک پایینی دارند، به آهستگی تجزیه شده و گلوکز را تشکیل می دهند و در نتیجه، میزان قند خون را ناگهانی افزایش نمی دهند.

شاخص گلیسمیک نوعی سیستم درجه بندی برای غذاهای حاوی کربوهیدرات هاست. این شاخص نشان می دهد که هر مادع غذایی چگونه روی میزان قند خون تأثیر می گذارد.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه