مطالب پيشنهادي

روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی

دسته بندي : سلامت,سلامت جسمی
تاريخ : 6 اسفند
بازديد : 200

ضرب دیدگی و یا کبودی قسمت های مختلف بدن بر اثر آسیب دیدن مویرگ ها و یا پیچ خوردگی به وجود می آید. ضرب دیدگی معمولا با درد و همچنین ورم همراه است. اگر ضرب خوردگی شدید نباشد به مرور زمان و با وجود برخی از درمان های طبیعی بهبود می یابد. در ادامه مطلب روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی را برای شما همراهان همیشگی خواهیم گفت.

روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی

روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی, جدید 1400 -گهر

بالا نگه داشتن ناحیه ضرب دیده

اگر ضرب دیدگی در قسمت پاها ایجاد شده است می توانید در حالت دراز کشیده پاهایتان را روی سطح بلند تری قرار دهید، این روش سبب کاهش فشار روی قسمت آسیب دیده می شود در نتیجه ورم و کوفتگی پا نیز سریع تر درمان می شود.

روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی, جدید 1400 -گهر

کمپرس آب گرم

یکی از روش هایی که به بهبود ضرب دیدگی کمک می کند گرم نگه داشتن محل آسیب دیده می باشد بنابراین برای این منظور از کیسه آب گرم، حوله گرم و یا دوش آب گرم استفاده نمایید.

روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی, جدید 1400 -گهر

گیاه مومیایی

گیاه مومیایی یکی از گیاهان قدیمی می باشد که به منظور رفع ضرب دیدگی مورد استفاده قرار گرفته می شود بنابراین مقداری از مومیایی را در کوهان شتر یا روغن شتر آب کنید سپس ترکیب به دست آمده را بر روی محل آسیب دیده بمالید به منظور رسیدن به نتیجه دلخواه روزی سه بار محل مورد نظر را چرب نمایید.

روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی, جدید 1400 -گهر

زرد چوبه و زرده تخم مرغ

از دیگر روش های درمان خانگی ضرب دیدگی استفاده از زرد چوبه و زرده تخم مرغ می باشد، بنابراین این ترکیب را بر روی محل آسیب دیده به مدت یک شب تا صبح قرار دهید سپس با تکه ای باند یا پارچه روی آن را ببندید تا از ریختن آن جلوگیری شود.

گیاه دم اسب

گیاه دم اسب چه خون ریزی داخلی و یا خارجی باشد خاصیت بند آورنده خون دارد و برای درمان ضرب دیدگی گزینه بسیار مناسبی می باشد، بنابراین استفاده از جوشانده دم اسب ( به نسبت یک کیلو گرم گیاه دم اسب داخل یک لیتر آب) به منظور کمپرس بر روی ضرب دیدگی ها مورد استفاده قرار گرفته می شود.

روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی, جدید 1400 -گهر

سرکه

از دیگر روش های درمان طبیعی ضرب دیدگی این است که سرکه را با عسل ترکیب کنید سپس مخلوط به دست آمده را بر روی ناحیه آسیب دیده بمالید.

پیاز

استفاده از پیاز یک روش بسیار موثر در درمان ضرب دیدگی، رگ به رگ شدن و ورم ها می باشد بنابراین یک عدد پیاز را به همراه نمک آسیاب کنید سپس بر روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید و اجازه دهید یک شب بماند.

روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی, جدید 1400 -گهر

روغن نارگیل

از دیگر روش های موثر جهت برطرف کردن ضرب دیدگی استفاده از روغن نارگیل می باشد بنابراین محل آسیب دیده را به مدت هفت روز ماساژ دارید، همچنین می توانید از روغن میخک یا روغن بادام تلخ نیز استفاده کنید.

روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی, جدید 1400 -گهر

ریشه گیاه پامچال

استفاده از ریشه گیاه پامچال  یکی دیگر از روش های طبیعی بهبود ضرب دیدگی می باشد بنابراین صد گرم از این گیاه را داخل یک لیتر آب بجوشانید تا زمانی که مقدار آن به یک سوم کاهش پیدا کند سپس محل مورد نظر را با آن شست و شو دهید.

بستن ناحیه ضرب دیده

از روش های رایج درمان ضرب دیدگی بستن ناحیه آسیب دیده می باشد زیرا این کار از خونریزی بیشتر مویرگ ها جلوگیری می کند در نتیجه شدت کبودی، درد و ورم را کاهش می دهد.

روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی, جدید 1400 -گهر

کمپرس سرد

استفاده از کمپرس سرد نیز برای درمان ضرب دیدگی گزینه بسیار مناسبی می باشد، بنابراین یک کیسه محتوی تکه های یخ را بر روی ناحیه آسیب دیده به مدت ده الی بیست دقیقه قرار دهید  استفاده از این روش خونریزی، ورم و کبودی را به شدت کاهش می دهد، در صورت ضرب دیدن این روش را انجام دهید.

روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی, جدید 1400 -گهر

آلوئه ورا و جعفری

برای درمان ضرب دیدگی و کبودی، آلوئه ورا و جعفری را بشویید سپس گوشه ها را ببرید و آلوئه ورا را پوست بگیرد و هر دوی آن را آسیاب کنید، ترکیب به دست آمده را بر روی کبودی بمالید برای رسیدن به نتیجه مطلوب روزی سه بار از این روش استفاده کنید.

سرکه سیب

از دیگر روش های درمان کبودی استفاده از سرکه سیب می باشد بنابراین چند تکه پیاز را برش دهید سپس با سرکه سیب مخلوط کنید و بر روی ناحیه مورد نظر قرار دهید همچنین می توانید سرکه سیب را با سفیده تخم مرغ ترکیب نمایید و بر روی کبودی قرار دهید.

روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی, جدید 1400 -گهر

پیازچه

از دیگر روش های درمان کبودی استفاده پیازچه می باشد بنابراین ۲۰۰ گرم پیازچه تازه را بشویید و قسمت پایینی آن را که سفید است را برش دهید و له کنید سپس بر روی کبودی ها قرار دهید.

روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی, جدید 1400 -گهر

علائم ضرب دیدگی

  • درد درناحیه تورم
  • تغییر رنگ ناحیه جراحت به رنگ آبی ارغوانی

عامل ایجاد کننده ضرب دیدگی

  • افتادن روی زمین یا برخورد بدن بر روی زمین
  • ضربه شدید اندام های بدن به اجسام
  • خونریزی داخل قابل توجه
  • افتادن اشیاء سنگین بر روی اندام های گوشتی بدن مانند باسن یا ران ها

درمان کبودی و ضرب دیدگی به مدت چند هفته طول می کشد تا درمان شود بنابراین در طول این مدت از کبودی مراقبت نمایید تا روند بهبود آن سریع تر انجام شود اما اگر با استفاده از روش های گفته شده تغییری در بهبودی محل آسیب دیده احساس نکردید و همچنین در صورتی که کبودی بی دلیل در بدنتان مشاهده کردید حتما به پزشک مراجعه نمایید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي