مطالب پيشنهادي

روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی

دسته بندي : سلامت,سلامت جسمی
تاريخ : ۶ اسفند
بازديد : 161

ضرب دیدگی و یا کبودی قسمت های مختلف بدن بر اثر آسیب دیدن مویرگ ها و یا پیچ خوردگی به وجود می آید. ضرب دیدگی معمولا با درد و همچنین ورم همراه است. اگر ضرب خوردگی شدید نباشد به مرور زمان و با وجود برخی از درمان های طبیعی بهبود می یابد. در ادامه مطلب روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی را برای شما همراهان همیشگی خواهیم گفت.

روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی

zarb didegii 1 روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی

بالا نگه داشتن ناحیه ضرب دیده

اگر ضرب دیدگی در قسمت پاها ایجاد شده است می توانید در حالت دراز کشیده پاهایتان را روی سطح بلند تری قرار دهید، این روش سبب کاهش فشار روی قسمت آسیب دیده می شود در نتیجه ورم و کوفتگی پا نیز سریع تر درمان می شود.

552921 Gahar ir روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی

کمپرس آب گرم

یکی از روش هایی که به بهبود ضرب دیدگی کمک می کند گرم نگه داشتن محل آسیب دیده می باشد بنابراین برای این منظور از کیسه آب گرم، حوله گرم و یا دوش آب گرم استفاده نمایید.

418341 Gahar ir روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی

گیاه مومیایی

گیاه مومیایی یکی از گیاهان قدیمی می باشد که به منظور رفع ضرب دیدگی مورد استفاده قرار گرفته می شود بنابراین مقداری از مومیایی را در کوهان شتر یا روغن شتر آب کنید سپس ترکیب به دست آمده را بر روی محل آسیب دیده بمالید به منظور رسیدن به نتیجه دلخواه روزی سه بار محل مورد نظر را چرب نمایید.

932610 Gahar ir روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی

زرد چوبه و زرده تخم مرغ

از دیگر روش های درمان خانگی ضرب دیدگی استفاده از زرد چوبه و زرده تخم مرغ می باشد، بنابراین این ترکیب را بر روی محل آسیب دیده به مدت یک شب تا صبح قرار دهید سپس با تکه ای باند یا پارچه روی آن را ببندید تا از ریختن آن جلوگیری شود.

گیاه دم اسب

گیاه دم اسب چه خون ریزی داخلی و یا خارجی باشد خاصیت بند آورنده خون دارد و برای درمان ضرب دیدگی گزینه بسیار مناسبی می باشد، بنابراین استفاده از جوشانده دم اسب ( به نسبت یک کیلو گرم گیاه دم اسب داخل یک لیتر آب) به منظور کمپرس بر روی ضرب دیدگی ها مورد استفاده قرار گرفته می شود.

680942 Gahar ir روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی

سرکه

از دیگر روش های درمان طبیعی ضرب دیدگی این است که سرکه را با عسل ترکیب کنید سپس مخلوط به دست آمده را بر روی ناحیه آسیب دیده بمالید.

پیاز

استفاده از پیاز یک روش بسیار موثر در درمان ضرب دیدگی، رگ به رگ شدن و ورم ها می باشد بنابراین یک عدد پیاز را به همراه نمک آسیاب کنید سپس بر روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید و اجازه دهید یک شب بماند.

374467 Gahar ir روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی

روغن نارگیل

از دیگر روش های موثر جهت برطرف کردن ضرب دیدگی استفاده از روغن نارگیل می باشد بنابراین محل آسیب دیده را به مدت هفت روز ماساژ دارید، همچنین می توانید از روغن میخک یا روغن بادام تلخ نیز استفاده کنید.

 روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی

ریشه گیاه پامچال

استفاده از ریشه گیاه پامچال  یکی دیگر از روش های طبیعی بهبود ضرب دیدگی می باشد بنابراین صد گرم از این گیاه را داخل یک لیتر آب بجوشانید تا زمانی که مقدار آن به یک سوم کاهش پیدا کند سپس محل مورد نظر را با آن شست و شو دهید.

بستن ناحیه ضرب دیده

از روش های رایج درمان ضرب دیدگی بستن ناحیه آسیب دیده می باشد زیرا این کار از خونریزی بیشتر مویرگ ها جلوگیری می کند در نتیجه شدت کبودی، درد و ورم را کاهش می دهد.

822385 Gahar ir روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی

کمپرس سرد

استفاده از کمپرس سرد نیز برای درمان ضرب دیدگی گزینه بسیار مناسبی می باشد، بنابراین یک کیسه محتوی تکه های یخ را بر روی ناحیه آسیب دیده به مدت ده الی بیست دقیقه قرار دهید  استفاده از این روش خونریزی، ورم و کبودی را به شدت کاهش می دهد، در صورت ضرب دیدن این روش را انجام دهید.

335087 Gahar ir روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی

آلوئه ورا و جعفری

برای درمان ضرب دیدگی و کبودی، آلوئه ورا و جعفری را بشویید سپس گوشه ها را ببرید و آلوئه ورا را پوست بگیرد و هر دوی آن را آسیاب کنید، ترکیب به دست آمده را بر روی کبودی بمالید برای رسیدن به نتیجه مطلوب روزی سه بار از این روش استفاده کنید.

سرکه سیب

از دیگر روش های درمان کبودی استفاده از سرکه سیب می باشد بنابراین چند تکه پیاز را برش دهید سپس با سرکه سیب مخلوط کنید و بر روی ناحیه مورد نظر قرار دهید همچنین می توانید سرکه سیب را با سفیده تخم مرغ ترکیب نمایید و بر روی کبودی قرار دهید.

183894 Gahar ir روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی

پیازچه

از دیگر روش های درمان کبودی استفاده پیازچه می باشد بنابراین ۲۰۰ گرم پیازچه تازه را بشویید و قسمت پایینی آن را که سفید است را برش دهید و له کنید سپس بر روی کبودی ها قرار دهید.

948770 Gahar ir روش های طبیعی درمان ضرب دیدگی

علائم ضرب دیدگی

  • درد درناحیه تورم
  • تغییر رنگ ناحیه جراحت به رنگ آبی ارغوانی

عامل ایجاد کننده ضرب دیدگی

  • افتادن روی زمین یا برخورد بدن بر روی زمین
  • ضربه شدید اندام های بدن به اجسام
  • خونریزی داخل قابل توجه
  • افتادن اشیاء سنگین بر روی اندام های گوشتی بدن مانند باسن یا ران ها

درمان کبودی و ضرب دیدگی به مدت چند هفته طول می کشد تا درمان شود بنابراین در طول این مدت از کبودی مراقبت نمایید تا روند بهبود آن سریع تر انجام شود اما اگر با استفاده از روش های گفته شده تغییری در بهبودی محل آسیب دیده احساس نکردید و همچنین در صورتی که کبودی بی دلیل در بدنتان مشاهده کردید حتما به پزشک مراجعه نمایید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي