پیگیری پاسپورت از طریق اینترنت

دسته بندي : بین الملل,⭐ اخبار
تاريخ : 25 آگوست

اگر شما قصد پیگیری پاسپورت از طریق اینترنت را دارید می توانید از طریق برنامه پلیس من با کد ملی و استعلام شماره پاسپورت گذرنامه خود را پیگیری کنید. در ادامه به طور کامل انواع روش های پیگیری پاسپورت شرح داده شده است.

آموزش پیگیری پاسپورت از طریق اینترنت

پیگیری پاسپورت از طریق اینترنت, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

 

روش‌­های پیگیری گذرنامه

پیگیری گذرنامه نه یکی، بلکه چند راه مختلف دارد که در ادامه همه‌شان را بررسی می‌کنیم. اولین روش استعلام با کدملی شخص متقاضی است.

پیگیری پاسپورت از طریق اینترنت

در گذشته به علت عدم رشد استفاده از اینترنت در زندگی افراد، ارائه خدمات و پیگیری خدمات ارائه شده، تماما به صورت حضوری انجام می پذیرفت و افراد برای هر امری، نیاز به مراجعه حضوری به نهاد ارائه دهنده آن خدمت داشتند. خوشبختانه امروزه به علت رشد استفاده از اینترنت در کشور ما، ارائه وپیگیری بسیاری از خدمات از قبیل استعلام و پرداخت خلافی خودرو، ثبت نام و استعلام وضعیت پاسپورت درخواستی و مواردی نظیر این ها، همگی به صورتاینترنتی، امکان پذیر می باشد.

اپلیکیشن پلیس من نیز، از جمله برنامه هایی است که خدماتی در خصوص امور مربوط به راهور، گذرنامه، آگاهی و پیشگیری ارائه می دهد. افراد متقاضی خدمات هر بخش، می توانند با دانلود این برنامه و انتخاب خدمت مورد نظر خود، از امکانات این اپلیکیشن استفاده نمایند. به عنوان مثال، چنانچه فردی بخواهد از وضعیت پستی گذرنامه خود مطلع شود یا بهشماره آن دسترسی داشته باشد، از بخش گذرنامه، می تواند اقدام به دریافت این خدمات نماید. یا چنانچه فردی قصد استعلام خودروی مکشوفه را دارد، می تواند از طریق گزینه راهور، اقدام به این استعلام نماید. شما می توانید جهت پیگیری گذرنامه با کد ملی، یا اطلاع از وضعیت پاسپورت خود و استعلام پاسپورت درخواستی، از این برنامه استفاده نمایید.

پیگیری پاسپورت از طریق اینترنت, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

پیگیری پاسپورت از طریق کد­ ملی

 • اولین و ساده‌ترین روش پیگیری گذرنامه، با استفاده از کد ملی در سامانه USSD پلیس ۱۰+ است. برای این کار از راهنمای تصویری زیر کمک بگیرید:
 • در قسمت Keypad گوشی موبایل­تان کد دستوری #۱۱۰* را شماره­‌گیری کنید.
 • اگر دو سیمکارت دارید، سیم‌­کارت مورد نظر را انتخاب کنید و منتظر بمانید. بعد از چند ثانیه وارد سامانۀ ۱۱۰ می­‌شوید.
 • در ادامه منویی برای شما باز می­‌شود که باید شماره ۲، گزینۀ خدمات در دست اقدام را انتخاب کنید.
 • سپس شماره ۱ یعنی گزینۀ پلیس ۱۰+ را انتخاب کنید.
 • چون قصد پیگیری گذرنامه را دارید، باید سراغ گزینۀ ۴ یعنی وضعیت مدارک بروید.
 • در ادامه شمارۀ ۳یعنی گزینه گذرنامه را انتخاب کنید.
 • در این مرحله کادری برای شما باز می­‌شود که باید کد ملی خودتان را بدون خط تیره وارد کنید و سپس گزینۀ ارسال (send) را کلیک کنید.
 • در آخر بعد از واردکردن شمارۀ گذرنامه‌تان، منتظر اعلام نتیجه از سوی سامانۀ ۱۱۰ باشید.

پیگیری پاسپورت از طریق سامانۀ اداره گذرنامه

 • برای پیگیری گذرنامه بوسیلۀ سامانه اداره گذرنامه، عدد ۱ را به سرشمارۀ ۱۱۰۰ ارسال کنید.
 • به محض ارسال، مشابه تصویر زیر پیامکی از طرف سامانۀ اداره گذرنامه دریافت می­‌کنید.
 • در ادامه برای تأیید و فعالسازی باید شمارۀ ۵ را به همین سرشماره ارسال کنید.
 • درصورتی­ که شمارۀ موبایل شما در سامانه ثبت شده باشد، پیامکی شامل کد ملی مرتبط با شمارۀ موبایل­تان را دریافت می­‌کنید. برای تأیید عدد صفر را ارسال کنید.
 • با انجام این کار شما در سامانۀ الکترونیکی انتظامی عضو می­‌شوید و پس از آن مرحله‌به‌مرحله خدمات تقاضاشده از سوی شما برای­تان پیامک می­‌شود. این خدمات علاوه‌بر استعلام وضعیت گذرنامه، شامل کارت پایان خدمت، معافیت، کارت هوشمند سوخت، صدور و تمدید گواهینامه، کارت خودرو و حتی گواهی عدم سوءپیشینه هم می­‌شود.
 • پس از پایان پیگیری گذرنامه، اگر تمایلی به فعال‌بودن سامانۀ گذرنامه ندارید، می­‌توانید عدد ۲ را به همین سرشماره ارسال کنید. لازم به یادآوری است تعرفۀ هر پیامک ۱۵۰ تومان است.

پیگیری پاسپورت از طریق سامانه ۱۱۰۰۳۰۰

یکی از طرح­‌های جدید جهت اطلاع از وضعیت گذرنامه، سامانۀ جدید ۱۱۰۰۳۰۰ است. شما با ارسال عدد ۱ به این سرشماره در هر لحظه و هر مکانی که هستید می­‌توانید پیگیر گذرنامۀ خودتان باشید. تعرفۀ هر پیامک برای این سامانه ۱۰۰ تومان است. توجه داشته باشید با همان شماره موبایلی که درخواست گذرنامه دادید، باید پیامک بزنید، در غیر این صورت پیامکی دریافت نمی­‌کنید.

پیگیری پاسپورت پست شده

وقتی شما مراحل اولیه برای درخواست گذرنامه را طی کردید و فرم‌­های مربوطه را تحویل دادید، گذرنامه از طریق پست برایتان ارسال می­‌شود. اول به کمک هر کدام از روش­‌های بالا مطمئن ­شوید که آیا گذرنامه پست شده است یا نه و بعد سراغ استعلام وضعیت ارسال از طریق سایت شرکت پست بروید.

اگر گذرنامه برایتان پست شده، باید کد مرسولۀ پستی (کد ۱۶ رقمی) را دریافت کرده باشید و مطابق تصویر زیر، وارد سامانۀ رهگیری مرسولات پستی شوید , در جایگاه مربوطه کد را وارد کنید. سامانۀ پستی به شما می­‌گوید که آیا گذرنامۀ شما تحویل اداره پست شهرستان­‌تان شده یا چند روز دیگر قراراست، برسد.

کلام آخر

بعد از درخواست گذرنامه، درصورتی­ که تا تاریخ مقرر یعنی حداکثر ۱۴ روز بعد از ارسال درخواست آن را دریافت نکردید، حتماً با یکی از روش­‌هایی که در این مطلب مرور کردیم، وضعیت پاسپورت را پیگیری کنید.

در صورتی هم که یکی از روش‌های بالا به نتیجه نرسید، سراغ روش‌های بعدی بروید. یادتان باشد که گاهی اوقات سامانه‌ها و سایت‌های مختلف با قطعی سرور و اختلال روبه‌رو می‌شوند. در نتیجه، توصیه می‌کنم چند ساعت بعد مجدد امتحان کنید!

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي