مطالب پيشنهادي

قیمت تخم مرغ تا شب عید چقدر می شود ؟

دسته بندي : اخبار,اقتصاد
تاريخ : 12 ژانویه
بازديد : 234

اتحادیه مرغداران در خصوص قیمت تخم مرغ تا شب عید چنین بیان کرد :  قیمت تخم ‌مرغ تا شب عید کاهش پیدا نمی ‌کند. چنانچه دولت قیمت‌ها را دستوری تعیین کند، قیمت مرغ همین رویه را دارد. جزییات خبر را در ادامه بخوانید

قیمت تخم مرغ تا شب عید چقدر می شود ؟

قیمت تخم مرغ تا شب عید چقدر می شود ؟, جدید 1400 -گهر

سخنگوی اتحادیه مرغداران می‌گوید: به دلیل شیوع آنفولانزا مرغی تا به حال ۵۰۰ هزار مرغ را معدوم کردیم. واکسن آنفولانزا در بازار موجود و تزریق واکسن آنفولانزا برای مرغ‌ها اجباری است.
در دو هفته اخیر قیمت تخم‌مرغ رقم جدیدی را ثبت کرد. در آن زمان قیمت برخی از تخم‌‌مرغ‌های شناسنامه‌دار به شانه‌ای ۵۰ هزار تومان رسید که البته این تخم‌مرغ‌ها، معمولی نیستند.
حال بعد از گذشت دو هفته قیمت تخم‌مرغ فعلا ثابت باقی مانده است. برخی از فعالان بازار علت افزایش قیمت تخم‌مرغ را آنفولانزای مرغی عنوان کردند.

به گفته سخنگوی اتحادیه مرغداران میهن، در دو هفته اخیر قیمت تخم‌مرغ از سوی دولت دستوری تعیین شده است. قیمت تخم‌مرغ از محل درب مرغداری کیلویی ۱۴ هزار تومان و در بازار آزاد هم با کیلویی ۱۷ هزار تومان فروخته می‎شود. یعنی قیمت تخم‌مرغ در بازار شانه‌ای ۳۵ هزار تومان است.

ناصر نبی‌پور در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت تخم‌مرغ به دلیل افزایش آنفولانزا گران شده است؟ به تجارت‌نیوز می‎‌گوید: بخشی از گرانی قیمت تخم‌مرغ به دلیل آنفولانزا مرغی است. بابت آنفولانزا مرغی کادر دامپزشکی هیچ موضوعی را پنهان نمی‌کند. فعلا پنج مرغداری بزرگ در خراسان جنوبی درگیر آنفولانزا شده است.

او اظهار می‌کند: به دلیل شیوع آنفولانزا مرغی تا به حال ۵۰۰ هزار مرغ را معدوم کردیم. البته مقصر افزایش شیوع آنفولانزا سازمان دامپزشکی نیست بلکه مقصر خود مرغدارها هستند.

سخنگوی اتحادیه مرغداران میهن معتقد است: واکسن آنفولانزا در بازار موجود و تزریق واکسن آنفولانزا اجباری است. متاسفانه در این زمینه مشکل فرهنگی وجود دارد. هر چند که قیمت واکسن‌ها هم بالاست.

قیمت تخم‌مرغ ارزان نمی ‌شود

نبی‌پور می‌گوید: سه دوز واکسن برای هر مرغ شش هزار تومان تمام می‌شود، یعنی یک واحد مرغداری با ۱۰۰ هزار قطعه مرغ باید ۶۰۰ میلیون تومان بابت واکسن مرغ‌ها هزینه کند. البته این بخشی از هزینه مرغداران است. برای مرغ‌ها سایر واکسن‌های دیگر تزریق می‌شود که هزینه را بالاتر می‌برد!

سخنگوی اتحادیه مرغداران میهن درباره قیمت تخم‌مرغ تا شب عید بیان می‌کند: قیمت تخم‌مرغ تا شب عید کاهش پیدا نمی‌کند. چنانچه دولت قیمت‌ها را دستوری تعیین کند، قیمت مرغ همین رویه را دارد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي