دانلود فیلم خارجی رایگان

راهنمایی خرید نوار تیپ کشاورزی

دسته بندي : معرفی بازار
تاريخ : 12 آوریل

نوار تیپ ها یکی از پر مصرف ترین نوع محصول در زمینه آبیاری کشاورزی میباشد. با استفاده از این نوع محصولات میتوان آبیاری تحت فشار انجام دهیم، این نوع محصولات در مدلهای مختلف در بازار موجود میباشد در ادامه به انواع آن و راهنمایی خرید، قیمت نوار تیپ  آن بیشتر میپردازیم.

راهنمایی خرید نوار تیپ کشاورزی, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

کاربرد نوار تیپ آبیاری

 خوشبختانه نوارهای آبیاری تیپ برای انواع کشت های متراکم وردیفی مورد استفاده قرار میگیرد . درسیستم آبیاری نوار تیپ ، آب در نزدیکی منطقه توسعه ریشه گیاه به زمین داده میشود تا مساحت و عمق کوچکی از سطح خاک خیس شود. این روش در گلخانه ها نیز قابل استفاده می باشد.

مزایای استفاده از نوار تیپ

نوار تیپ  را می توان در اکثر زمین ها و جالیزها به کار برد. نوار تیپ به فشار آب زیادی احتیاج ندارد و در مزارع دارای پستی و بلندی محدود نیز بدون نیاز به تسطیح زمین قابل استفاده است. همچنان میتوان نوار تیپ را هنگام کشت و به صورت مکانیزه با استفاده  از تراکتور نصب کرد. مهمترین مزایای نوار تیپ میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ۱- نصب سریع و آسان
  • ۲- قابلیت نصب نوار تیپ بر روی خاک ، زیرخاک یا حتی معلق
  • ۳- حمل و نقل آسان به دلیل سبک بودن وزن
  • ۴- جلوگیری از رشد علف های هرز در سطح زمین
  • ۵- صرفه جویی در مصرف آب که یکی از مزایای اصلی آن است

نوار تیپ چیست؟

نوار تیپ یکی از روش های آبیاری تحت فشار و نوعی از آبیاری قطره ای است که آب را بوسیله لوله آبیاری پلاستیکی با فشار کم در نزدیکی منطقه ریشه گیاهان ، به خاک و گیاهان می رساند . امروزه با محدوده بودن منابع آب از آبیاری قطره ای استفاده میکنند ، این روش مناسب برای صرفه جویی در مصرف آب است. تیپ یا نوار تیپ آبیاری قطره ای ، به طور معمولی از جنس پلی اتیلن بوده وبه صورت مسطح تولید میشود .

راهنمایی خرید نوار تیپ کشاورزی, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

انواع نوار تیپ

نوار تیپ کشاورزی در حالت کلی به سه دسته تقسیم میشوند و اینکه نوارتیپ ها در مدل های مختلفی تولید می شود که هرکدام براساس نیاز مشتری میتواند متفاوت باشد . در ادامه این مطلب هرکدام را به طور خلاصه توضیح خواهیم داد.

۱- نوار بغل دوخت یا درزدار

تا اینجا متوجه شدید که ما در حالت کلی سه مدل نوار تیپ داریم که پرمصرف ترین آن نوار تیپ بغل دوخت است . نوارتیپ بغل دوخت مسیر زیگزاک شکل در بغل آن وجود دارد. و از کنار تیپ آبیاری می کنند که به صورت زیپ مانند  خروجی آب میدهند پر مصرف ترین سایز این نوارتیپ بغل دوخت ۱۰ سانت و ۲۰ سانت است .

۲- نوار تیپ پلاکدار 

نوار تیپ پلاکدار از کیفیت خوبی برخودار می باشد دربین کشاورزان محبوبیت زیادی دارد ولی این نوار تیپ ها مانند نوارتیپ های بغل دوخت از کنار آبیاری نمی کنند بلکه  در داخل این نوار تیپ از قطره چکان استفاده شده است که آبدهی دقیق تری دارد ، نوار تیپ پلاکدار یا قطره چکان از ۱٫۲ الی ۲ لیتر در ساعت آبیاری میکند . نوارتیپ پلاکدار دارای قطره چکان تخت می باشد.

۳- نوار تیپ پلاکدار ممتد

نوارتیپ پلاکدارممتد یکی از نوار های آبیاری می باشد که در بین کشاورزان مصرف زیادی ندارد اما این نوار تیپ از کیفیتی خوبی برخوردار می باشد ، این مدل نوار تیپ نه به صورت نوارتیپ بغل دوخت نه به بصورت نوارتیپ پلاکدار تولید می شود . بلکه به صورت  زیگزاگی در وسط نوار تیپ تولید میشود که آب ازخارج می شود.

راهنمایی خرید نوار تیپ کشاورزی, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

خرید نوار تیپ کشاورزی

بسیاری از افراد به دنبال قیمت نوارتیپ ۱۰۰۰ متری یا قیمت نوارتیپ آبیاری قطره ای هستند فارغ از اینکه بدانند این نوارتیپ ها دارای فشار و ابعاد متفاوت هستند که همین موضوع باعث افزایش یا کاهش قیمت می شود. برای انتخاب درست نوارتیپ ها می توانید با شماره شرکت تماس بگیرید یا در واتس آپ پیام دهید.

قیمت انواع نوار تیپ شرکت رودینه

ما در این مقاله به نکات کلیدی نوار تیپ به شما توضیح دادیم که چند نوع نوار تیپ داریم و همچنین راهنمایی خرید آن را برای شما گفتیم، اگر به دنبال  خرید نوار تیپ هستید ما به شما پیشنهاد میکنیم تا سایت رودینه را مشاهده بفرمایید واینکه شرکت رودینه با نزدیک به ۳ دهه فعالیت حضورموفق در زمینه تولید و تامین تجهیزات آبیاری ، با کیقیت ترین محصولات تولیدی کشور را به شما معرفی و عرضه نموده تا بتوانید با بررسی و مقایسه قیمت  محصولات مختلف داخلی و خارجی و مشاوره  رایگان با مهندسین شرکت با شماره تلفن  ۰۹۱۳۴۲۱۱۰۹۸ تماس ونظرتان را با آسان ترین روش سفارش و تهیه فرمائید.

منبع:

Rodineh.com

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي