فاصله نوشهر تا تنگه دار چقدر است؟

دور شدن از هیاهو و هرج و مرج شهر و آرامش گرفتن از طبیعت و هوای زیبای جنگل تنها راه افزایش آرامش است و بهترین راه لذت بردن از زمانی است که می توان صرف چیزهایی کرد که مفید نیستند.

مازندران تنها محدود به اماکن گردشگری طبیعی و آبی نیست، بلکه جدای از اینها اماکن تاریخی زیادی در این استان وجود دارد که مورد بازدید علاقه مندان و مسافران این استان قرار می گیرد.

این استان در طول تاریخ به دلیل قرار گرفتن در ساحل از موقعیت استراتژیک بالایی برخوردار بوده است و به همین دلیل بناها و بنا های تاریخی زیادی ساخته شده است که به مسافران و علاقمندان به تاریخ فرصت بازدید از مکان های تاریخی را می دهد.

فاصله نوشهر تا تنگه دار چقدر است؟

چالوس قلب تپنده مازندران

همه مسافران و گردشگران باید به فکر رفتن به تعطیلات شمال و طبیعت ناب این منطقه باشند و از آرامش و لذت بی حد و حصر بهره مند شوند و از این تصمیم خود پشیمان نخواهند شد زیرا تعداد حضور افراد در تعطیلات در این جاذبه های گردشگری این موضوع را ثابت می کند.

حال به این مرحله می رسیم که کدام شهرها و نقاط گردشگری شمال کشور بهترین و پرطرفدارترین در بین گردشگران شمال کشور هستند و مسافران زیادی را به خود جذب می کنند. بدون شک اولین و بهترین مقصد گردشگری که به ذهن همه مسافرانی که قصد سفر به شمال را دارند، چالوس و طبیعت خوب جاده چالوس است.

همه مسافران و گردشگرانی که برای اولین بار به چالوس می آیند از فکر رفتن به این شهر دوری می کنند، اما عموماً به فکر خرید خانه در این شهر هستند زیرا مطمئناً مهمان نوازی اهالی چالوس آنها را مجذوب خود می کند به گونه ای که زیبایی این شهر بهترین خاطرات را برای او و خانواده اش زنده می کند.

جاده بکر و بی نهایت زیبای چالوس با پیچ ‌های فراوان در دامنه‌ های البرز شگفتی بی‌ نظیری را در طول مسیر به ارمغان آورد که گویی در جاده بهشت ​​راهی شده اید.

این مسیر علاوه بر این که برای تفریح، استراحت و پیاده روی در فصل بهار بسیار مناسب بوده، در تمام فصول سال حتی در زمستان و پاییز زیبایی منحصر به فردی دارد که در طول سال در ذهن مسافران باقی می ماند و ایجاد انواع امکانات و خدمات اقامتی مانند اقامتگاه های متنوع امکان اقامتی دلچسب در کنار خانواده و دوستان را در هر زمان و فصلی از سال ایجاد کرده است.

وقتی ایرانی ها از سفر در شمال صحبت می کنند، اولین نقطه گردشگری شمال ایران به نام جاده چالوس به ذهن همه آنها خطور می کند. درست است که جاده چالوس در فصل بهار بهترین مکان را برای مسافران به ارمغان می آورد تا آرامشی بی نهایت را تجربه کنند، اما جذابیت های چالوس به این جاده ختم نمی شود.

در بهار چالوس با چهار جنگل باغ مرزن آباد و چالوس و باغ جنگلی فین چالوس، دریاچه های داریوک، ولشت و حصارچال و آبشارهای زیادی به نام های آکاپل، هریجان، سواساره و… بهترین خاطرات را در بهترین فضا ها و جاذبه های به ارمغان می آورد.

فاصله نوشهر تا تنگه دار چقدر است؟

نوشهر از جذاب ترین شهر های مازندران

همه کسانی که برای اولین بار به نوشهر می روند، همانند سفر به منطقه و شهر زیبا و بکر چالوس فکر رفتن به این شهر را از خود دور می کنند، اما عموماً به خاطر خونگرمی و مهمان نوازی مردمانش به خرید خانه در این شهر فکر می کنند.

اکنون به این مرحله رسیده ایم که می توانیم بگوئیم که جاذبه های گردشگری نوشهر بهترین و پرطرفدار ترین جاذبه های گردشگری استان مازندران در کنار سایر جاذبه های گردشگری، تفریحی و طبیعی محسوب می شوند و مسافران زیادی را به خود جذب می کنند.

بدون شک اولین و بهترین مقصد گردشگری که به ذهن هر مسافری که قصد رفتن به نوشهر را دارد، تفریحات طبیعی و تور جنگلی این شهر است، اما جاذبه های نوشهر تنها به طبیعت بکر و پارک ها و مناطق جذاب جنگلی محدود نمی شود.

نوشهر از شمال به دریای خزر، از جنوب به رشته کوه البرز، از شرق به شهرستان نور و از غرب به شهرستان چالوس متصل است. این شهر زیبا در شمال کشور سالانه مقصد سفر گردشگران داخلی و خارجی های زیادی است.

از بهترین جاذبه های گردشگری نوشهر از شهر های زیبای استان مازندران می توان به جاذبه های بی نظیر بسیاری مانند دریاچه ارواح، جنگل سیسنگان، باغ گیاه شناسی نوشهر، پارک جنگلی خانیکان، دریاچه سد آبیدر، روستای کندلوس، آبشار چلندر، آبشار دارنو، دریاچه فراخین، دیو چشمه، دریاچه خضر نبی، چشمه گردوک، تنگه میخساز و علاوه بر این ها جاذبه ای بکر و بی نهایت زیبا به نام تنگه دار اشاره کرد.

تنگ دار کجاست؟

تنگ دار یکی از نقاط گردشگری نوشهر در استان مازندران است که در بین تپه ها و در میان جنگل سرسبز و در مجاورت شهر کوشک سرا قرار گرفته است.

عمق این رودخانه بسته به مسیر رودخانه متفاوت است. بنابراین برای 400 متر اول عمق خیلی عمیق نیست و تقریباً تا زانو در آب هستید. اما دیواره های رود زیبای تنگ دار باریک تر و به تدریج به یکدیگر نزدیک می شوند و در نتیجه عمق آب افزایش می یابد تا جایی که آب حداقل به سینه شما برسد.

به همین دلیل بهتر است با گروه به این منطقه رفته و در مناطق عمیق از طناب استفاده کنید. عمق آب در فصول مختلف سال متفاوت است و به دلیل روان شدن یخ ها در فصل بهار، سطح آب در پایان تابستان به بالاترین و کمترین حد خود می رسد.

فاصله نوشهر تا تنگه دار چقدر است؟

همان طور که در مطالب بالا گفته شد جاذبه و منطقه بکر تنگ سرا ما بین دو شهر زیبا و گردشگری چالوس و نوشهر در روستای زیبا و بکر کوشک سرا قرار دارد که می توان در سوال این که فاصله نوشهر تا تنگ دار چقدر است بگوئیم آدرس دقیق تنگ دار در روستای کوشک سرا در استان مازندران، شهرستان نوشهر، خروجی توشهر به چالوس قرار دارد.

فاصله نوشهر تا تنگه دار چقدر است؟

دنج ترین اقامتگاه ها در تنگ دار

پیدا کردن و انتخاب محل اقامت در شهر مقصد یکی از مهم ترین تصمیمات و چالش هایی است که در سفر با آن مواجه خواهید شد زیرا هرکسی بر اساس سلیقه و محل مورد نظر خود از قبل اقامتگاه را انتخاب می کند و در آنجا تجربیات متفاوتی خواهد داشت.

با این حال، یکی از بهترین راهنما ها برای انتخاب بهترین اقامتگاه در شمال از بین انواع و تعداد بالای اقامتگاه های شمال مانند سوئیت، ویلا، منزل و بسیاری اقامتگاه ها، کیفیت ارائه خدمات و اسکان در مکان و محیطی امن و آرام برای مسافران با خانواده و دوستان است که در زمان تصمیم به سفر به تنگ دار نوشهر می توانید بهترین، با کیفیت ترین، دنج و راحت ترین اقامتگاه را از اجاره ویلا سپنجا انتخاب و با بهترین قیمت رزرو کنید.

کلام آخر

در مطالب بالا به همراه سپنجا به بررسی تمامی جوانب زیبایی و جذابیت های چالوس، نوشهر، تنگ دار و علاوه بر این ها پاسخ دادن به سوال اینکه فاصله نوشهر با تنگه دار چقدر است پرداختیم.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه