هزینه عمل بینی پهن و گوشتی + سن مناسب جراحی بینی گوشتی

تاريخ : 4 اسفند

هزینه عمل بینی پهن و گوشتی را در این بخش به اطلاع شما عزیزان خواهیم رساند. عمل بینی یکی از جراحی های پرطرفدار در سراسر دنیا خصوصا ایران است اما با توجه به حساسیت این نوع این عمل و تغییرات محسوس پس از عمل، ممکن است هزینه آن نیز به نسبت بالا باشد. اگر بینی شما گوشتی است و به دنبال اطلاع از هزینه های آن هستند، این مطلب را بخوانند. 

هزینه عمل بینی پهن و گوشتی

هزینه عمل بینی پهن و گوشتی + سن مناسب جراحی بینی گوشتی, پورتال خبری فرهنگی گهر

هزینه عمل بینی گوشتی

هزینه عمل بینی گوشتی  در اسفند ماه ۱۴۰۲ حدود ۲۰ تا ۸۰ میلیون است.

این مبلغ چندان تفاوتی با عمل بینی استخوانی ندارد اما به دلیل حساسیت بیشتر کمی بالاتر است و باید حتما توسط جراح متخصص و خبره انجام شود.

نکته ۱: بعد از جراحی بینی، بینی‌های گوشتی نسبت به بینی‌های استخوانی دارای تورم شدیدتر و نیازمند دوران نقاهت طولانی‌تر هستند. در نتیجه بهبودی و درمان دیرتر انجام می‌‌گیرد.

نکته۲: توصیه می‌شود برای آن‌که تورمات ناشی از جراحی، سریع‌تر رفع شود، به پهلو نخوابید و سعی کنید به‌صورت طاق‌ باز بخوابید. دو بالشت در کناره‌های سر خود قرار دهید تا به سر شما اجازه چرخیدن ندهند.

سن مناسب جراحی بینی گوشتی

سن مناسب جراحی بینی بعد از ۱۸ سالگی و قبل از ۵۰ سالگی است.

بهبودی بینی استخوانی سریع‌ تر است یا بینی گوشتی؟

جراحی در بینی­‌های استخوانی به­‌منظور اصلاح بزرگی و فرم استخوان‌های بینی انجام می­‌شود که روند بهبودی سریع‌تر اتفاق می‌افتد. در بینی­‌های گوشتی، جراحی روی بافت نرم بینی که دارای پوست ضخیم (بینی گوشتی) است، انجام می‌­شود که روند بهبودی را طولانی‌تر خواهد کرد.

همچنین مدت زمان انجام عمل زیبایی بینی استخوانی معمولاً طولانی نیست و به پیچیدگی‌های حین عمل بستگی دارد. بیمار پس از گذشت چند ساعت از عمل، از محل جراحی مرخص شده و اغلب بیماران درد چندانی پس از عمل احساس نمی‌کنند. گفتنی است، جراحی بینی استخوانی از عمل بینی گوشتی آسان‌تر بوده و نتایج معمولاً بهتر هستند.

شناخت بینی گوشتی

بینی گوشتی دارای ساختمان استخوانی – غضروفی ضعیف با پوست ضخیم و دارای غدد چربی متعدد است. پوست بینی گوشتی به دو دسته بینی با پوست معمولی و بینی با پوست ضخیم تقسیم‌بندی‌ می‌شود. جراحی بینی گوشتی به‌دلیل جنس پوست آن، کمی‌ سخت‌تر و فنی‌تر از جراحی بینی استخوانی است. در ادامه به صورت خلاصه مشخصات اصلی بینی گوشتی را برشمرده‌ایم:

پوست بینی: ضخیم، چرب به همراه منافذ وسیع

نوک بینی: پهن (استخوانی در زیر آن احساس نمی‌شود)

پره‌ های بینی: بلند، پهن و ضخیم

غضروف و استخوان بینی: ضعیف

ورم بینی گوشتی بعد از جراحی

هزینه عمل بینی پهن و گوشتی + سن مناسب جراحی بینی گوشتی, پورتال خبری فرهنگی گهر

تورم بعد از عمل بینی و کبودی خفیف زیر چشم بعد از راینوپلاستی، در هفته اول کاملاً طبیعی است. البته میزان ورم در افراد متفاوت است. ورم بینی در بینی‌های گوشتی نسبت به‌ بینی‌های استخوانی به‌دلیل ضخامت پوست بیشتر است و ورم بینی گوشتی بعد از عمل جراحی، موضوعی است که بیماران را نگران می‌کند. هرچند ۶۰ تا ۷۰ درصد ورم‌های شدید هم بعد از دو ماه از بین می‌روند و ۸۰ تا ۹۰ درصد هم تا یک سال بعد رفع می‌شوند. البته بهبودی کامل ورم‌ها دو الی سه سال طول می‌کشد.
 
 
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي