هزینه بیمه ورزشی ۱۴۰۲ + نحوه خرید و جزییات کامل

دسته بندي : ⚽ ورزش,اخبار ورزشی
تاريخ : 9 سپتامبر

بیمه ورزشی برای کاهش هزینه ها و خسارت های وارد شده به فرد ورزشکار به کار می رود به همین دلیل ما این مقاله را به موضوع هزینه بیمه ورزشی ۱۴۰۲ اختصاص داده ایم تا ورزشکاران اطلاعات کامل را در این زمینه کسب کنند.

خرید و هزینه بیمه ورزشی ۱۴۰۲

.

هزینه بیمه ورزشی ۱۴۰۲ + نحوه خرید و جزییات کامل, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

هزینه بیمه ورزشی ۱۴۰۲

هزینه حق بیمه ورزشی بسته به نوع پوشش از ۶۵ هزار تومان شروع می شود ، در پوششهای بالاتر تا ۴۰۰ هزار تومان می باشد. بیمه ورزشی به مدت یک سال اعتبار دارد و داشتن این کارت، به معنای قرارداد بیمه نامه با فدراسیون ورزشی و پزشکی و قبول همه شرایط این قرارداد است.

نحوه خرید آنلاین بیمه ورزشی

هم اکنون ارائه بیمه ورزشی به صورت آنلاین انجام می گیرد ، برای خرید آنلاین می توانید در گوگل خرید بیمه ورزشی را سرچ کنید و از سایتهای معتبر اقدام به خرید بیمه آنلاین ورزشی نمایید.

هنگام خرید بیمه به سقف تعهدات شرکت بیمه توجه فرمایید چرا که شرکت بیمه گر، فقط با توجه به سقف خسارت های تعیین شده، اقدام به پرداخت خسارت به افراد بیمه شده می کند و در صورتی که خسارت های وارد شده به فرد بیمه شده، بیشتر از سقف تعیین شده باشد، خود فرد بیمه شده می بایست بقیه خسارت را شخصا پرداخت کند.

بیمه ورزشی

بیمه ورزشی، یکی از انواع بیمه نامه هایی است که گاهی به صورت اختیاری، مانند بیمه عمر و گاهی به صورت اجباری، خریداری می شود. در این نوع از بیمه نامه ها، پوشش های مختلفی برای فرد ورزشکار، در نظر گرفته می شود تا فرد ورزشکار، بتواند در صورت بروز حوادث جانی ورزشی، خسارت های مالی مربوط به این اتفاقات را دریافت کند.

بیمه ورزشی، یک قرارداد میان ورزشکار و فدراسیون پزشکی کشور، می باشد تا در صورت بروز اتفاقات غیر قابل پیش بینی در ورزش های حرفه ای، هزینه های ناشی از این اتفاقات به فرد ورزشکار، پرداخت شود. بیمه ورزشی، عموما خسارت های بیمارستانی، خسارت های پاراکلینیکی و از کارافتادگی ورزشکاران را پرداخت می کند؛ اما مانند تمامی بیمه نامه های دیگر، دارای سقف پوشش مختلفی می باشد.

ورزشکاران حرفه ای، باید به صورت اجباری، اقدام به خرید بیمه ورزشی ۱۴۰۲ نمایند؛ چرا که بیمه ورزشی، یک بیمه نامه اجباری و لازم، برای این افراد، محسوب می شود. این افراد می بایست به صورت ماهانه، حق بیمه ورزشی خود را به شرکت بیمه گر، پرداخت کنند تا بتوانند، خسارت های ناشی از درمان خود را دریافت نمایند. اجباری بودن بیمه ورزشی برای این افراد، باعث شده است که ورزشکاران حرفه ای، نتوانند بدون داشتن کارت بیمه ورزشی در باشگاه های ورزشی حضور پیدا کنند.

اما، ورزشکاران غیر حرفه ای می توانند به صورت اختیاری، همانند بیمه تکمیلی درمان، بیمه ورزشی را خریداری کنند. بیمه نامه ورزشی صادر شده برای این افراد، در زیر گروه بیمه حوادث انفرادی، قرار می گیرد که البته به صورت تخصصی برای ورزشکاران صادر می شود. خرید بیمه ورزشی ۱۴۰۲ به صورت اختیاری، منوط به پرداخت هزینه بیمه نامه به صورت یک جا و یا اقساطی می باشد و بدیهی است که اشخاص، هزینه بیشتری را نسبت به بیمه اجباری پرداخت می کنند.

 

مراحل و نکات خرید بیمه ورزشی ۱۴۰۲

بیمه ورزشی، یک تعهد میان شرکت بیمه گر و فرد بیمه شده می باشد و بر اساس این بیمه نامه، تمامی خسارت های ناشی از قطع عضو، فوت در اثر حوادث و یا هزینه های پزشکی تا سقف تعیین شده، پرداخت خواهد شد. در حال حاضر، شرکت های بیمه گر مختلفی وجود دارند که می توانند اقدام به ارائه بیمه ورزشی به ورزشکاران مختلف، حرفه ای و غیر حرفه ای کنند.

افرادی که قصد دارند برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کنند، ابتدا می بایست از شرایط ثبت نام بیمه بیکاری، مطلع شوند.

اما، شرایط خاصی برای خرید بیمه ورزشی ۱۴۰۲ وجود دارد که لازم است اشخاص، به این شرایط توجه داشته باشند و بر اساس این شرایط، ثبت نام خود را انجام دهند. در ادامه، شرایط خرید بیمه ورزشی ۱۴۰۲، برای متقاضیان دریافت این بیمه نامه، آورده شده است.

خرید بیمه ورزشی ۱۴۰۲ برای افراد بالای ۵ سال امکان پذیر بوده و ورزشکاران غیر حرفه ای بالای ۵ سال، می توانند اقدام به خرید بیمه ورزشی خارج از فدراسیون ورزشی و از طریق شرکت های بیمه گر کنند.

حداکثر سن خرید بیمه ورزشی ۱۴۰۲ در نظر گرفته شده، ۷۵ سال، می باشد. بدیهی است که افراد بالای ۷۵ سال، مجاز به خرید بیمه نامه ورزشی ( حتی به صورت آزاد ) نیستند.

به طور کلی، دو روش برای خرید بیمه نامه ورزشی وجود دارد. در اولین روش، افراد می توانند از طریق فدراسیون های پزشکی، اقدام به خرید بیمه نامه ورزشی نمایند. معمولا برای خرید این نوع بیمه نامه، می توان قیمت بیمه نامه را به صورت اقساطی پرداخت کرد. در روش دوم، افرادی که جز, ورزشکاران حرفه ای نیستند و نمی توانند از طریق فدراسیون های پزشکی اقدام به خرید بیمه ورزشی ۱۴۰۱ کنند، می توانند به صورت اینترنتی و یا حضوری، از طریق شرکت های بیمه گر، اقدام به خرید بیمه نامه ورزشی نمایند.

پس از خرید بیمه نامه ورزشی، فقط خسارت های جانی وارد شده به فرد ورزشکار، پرداخت خواهد شد. این خسارت ها، فقط در صورت رخ دادن حوادث ورزشی، به فرد بیمه شده، پرداخت خواهند شد.

 

خرید بیمه ورزشی آنلاین ۱۴۰۲

بیمه ورزشی، از جمله بیمه نامه هایی است که برای ورزشکاران غیر حرفه ای، می تواند به صورت اختیاری خریداری شود. ورزشکاران حرفه ای، به اجبار باید برای حضور در باشگاه های ورزشی، هزینه ماهانه بیمه ورزشی را پرداخت کنند. همچنین، این گروه از ورزشکاران، فقط از طریق فدراسیون پزشکی باشگاه خودشان، می توانند اقدام به خرید بیمه نامه ورزشی نمایند.

افرادی که قصد دارند تحت پوشش بیمه سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرند، ابتدا می بایست از شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی، مطلع شوند.

اما، افرادی که جزو ورزشکاران حرفه ای محسوب نمی شوند، می توانند اقدام به خرید بیمه ورزشی آنلاین و غیر حضوری نمایند. بیمه ورزشی، زیر مجموعه ای از بیمه حوادث انفرادی بوده که غرامت های ناشی از فوت و از کار افتادگی را پرداخت می کند. همچنین، هزینه های پزشکی ناشی از حوادث ورزشی، از طریق این بیمه نامه ها، قابل پرداخت خواهد بود.

بیمه ورزشی، یک نوع بیمه خاص بوده و در زیر گروه بیمه حوادث قرار می گیرد. در حال حاضر، سایت های فروش بیمه نامه های آنلاین، اقدام به فروش بیمه حوادث انفرادی می کنند؛ افراد متقاضی، می توانند برای خرید بیمه ورزشی ۱۴۰۲، از طریق خرید بیمه حوادث انفرادی اقدام نمایند و با توجه به پوشش های مد نظر خود، این نوع بیمه نامه را به صورت غیر حضوری، خریداری کنند. برای خرید بیمه ورزشی ۱۴۰۲ به صورت غیر حضوری، از طریق لینک سایت ثبت نام آنلاین، می توانید اقدام کنید.

نکات تکمیلی در مورد خرید بیمه ورزشی ۱۴۰۲

خرید بیمه ورزشی ۱۴۰۲، یکی از اموری است که برای ورزشکاران حرفه ای، اجباری محسوب می شود؛ اما ورزشکاران غیر حرفه ای، می توانند در صورت نیاز، اقدام به خرید بیمه نامه ورزشی اختیاری نمایند. خرید بیمه نامه ورزشی، به صورت آزاد و از طریق شرکت های بیمه گر مختلف، برای افراد غیر حرفه ای؛ اما ورزشکار، امکان پذیر می باشد.

افرادی که قصد دارند بیمه اختیاری خویش فرما تامین اجتماعی را دریافت کنند، می بایست به شعب سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمایند.

متقاضیانی که قصد خرید بیمه نامه ورزشی را دارند، بهتر است که اقدام به خرید آنلاین بیمه ورزشی نمایند تا بتوانند تمامی طرح های ارائه شده در شرکت های بیمه گر را با هم مقایسه کنند و در صورت نیاز، یکی از این طرح ها را خریداری نمایند.

در هنگام خرید بیمه نامه ورزشی، به پوشش های این بیمه نامه توجه داشته باشید. به طور کلی، پوشش های ناشی از بیمه ورزشی به سه گروه پوشش ناشی از فوت، غرامت ناشی از کارافتادگی و هزینه های پزشکی، تقسیم بندی می شوند.

با توجه به اینکه خسارت های وارد شده به فرد ورزشکار، معمولا در گروه هزینه های پزشکی قرار می گیرد، لازم است که افراد، به سقف خسارت های قابل پرداخت هزینه های پزشکی، توجه داشته باشند و در صورت نیاز، اقدام به خرید این نوع بیمه نامه به صورت غیر حضوری کنند.

لازم به ذکر است که شرکت بیمه گر، فقط با توجه به سقف خسارت های تعیین شده، اقدام به پرداخت خسارت به افراد بیمه شده می کند و در صورتی که خسارت های وارد شده به فرد بیمه شده، بیشتر از سقف تعیین شده باشد، فرد بیمه شده می بایست بقیه خسارت را شخصا پرداخت کند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

  1. شرکت آب پیکران

    هزینه ها چقدر بالا رفته

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي