هزینه درمان ریشه دندان عفونی (هزینه عصب کشی کانال های مختلف دندان)

اگر به دنبال اطلاع از هزینه ترمیم دندان هستید، این مطلب از گهر را دنبال کنید. هزینه های درمان ریشه دندان به عوامل مختلفی مثل چند کاناله بودن ریشه و نوع دندان و کلینیک دندانپزشکی بستگی دارد. از این رو قیمت های ثابت ترمیم ریشه دندان را به اطلاع شما خواهیم رساند.

هزینه درمان ریشه دندان

هزینه درمان ریشه دندان عفونی (هزینه عصب کشی کانال های مختلف دندان)

هزینه درمان ریشه دندان 1402

جدول هزینه های ترمیم ریشه دندان در سال 1402 را ملاحظه می فرمایید.

نوع درمان

شروع قیمت از

پالپوتومی اورژانس (دندان دائمی)

از 1 میلیون

درمان ریشه یک کانال

از 2 میلیون

درمان ریشه دو کانال

از 2.5 میلیون

درمان ریشه سه کانال

از 3 میلیون

درمان ریشه چهار کانال

از 3.5 میلیون

هزینه درمان ریشه دندان عفونی

ریشه دندان عفونی همان موقع قابل ترمیم نیست. بیمار باید پس از یک دوره مصرف آنتی بیوتیک، باید اقدام به ترمیم کند. هزینه این ریشه ها هم مانند ریشه دندان معمولی است.

چه عواملی بر هزینه دندانپزشکی تاثیر می گذارند؟

1- نوع و پیچیدگی درمان

یکی از عوامل اصلی که بر تعرفه خدمات دندانپزشکی تأثیر می گذارد، پیچیدگی درمان است. روش‌های ساده مانند جرمگیری و پر کردن دندان معمولاً در مقایسه با درمان‌های درگیرتر مانند درمان ریشه یا کاشت ایمپلنت هزینه کمتری دارند. پیچیدگی یک درمان دندانپزشکی، اغلب به شدت مشکل دندان و سطح تخصص مورد نیاز برای رسیدگی به آن بستگی دارد.

2- نوع مواد و تجهیزات بکار رفته

یکی دیگر از عواملی که بر نرخ دندانپزشکی تأثیر می گذارد، مواد و فناوری مورد استفاده در طی مراحل دندانپزشکی است. مواد و تجهیزات پیشرفته، مانند سیستم‌های تصویربرداری دیجیتال و فناوری‌های لیزر، می‌توانند به هزینه‌های بالاتر درمان منجر شوند. این فناوری‌ها اغلب نتایج دقیق‌تر و کارآمدتری ارائه می‌دهند، اما قیمت بالاتری دارند.

 

 

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه