هزینه عمل دیسک کمر ۱۴۰۲ (هزینه آزاد و بیمه)

تاريخ : 24 دی

این مطلب در مورد هزینه عمل دیسک کمر در سال ۱۴۰۲ است. معمولا مشکل فتخ دیسک در کشور ما هر روز بیشتر می شود و کاندیداهای عمل دیسک کمر، معمولا به دنبال اطلاع از هزینه جراحی هستند.

هزینه عمل دیسک کمر ۱۴۰۲

 

هزینه عمل دیسک کمر را نمی توان به طور دقیق گفت. زیرا به عوامل زیادی بستگی دارد.

برای کسانی که بیمه نیستند و قصد عمل در بیمارستان خصوصی دارند، ممکن است هزینه این عمل از  ۵۰ تا ۸۰ میلیون تومان متغیر باشد.

کسانی که بیمه تکمیلی دارند، تنها ۲۰ درصد از این هزینه ها را پرداخت می کنند. بیمه شدگان عادی حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد از هزینه های بیمه را پرداخت می کنند. این هزینه ها در بیمارستان های خصوصی و دولتی تفاوت زیادی دارد.

فراموش نکنید این قیمت ها حدودی است و هزینه عمل به عوامل زیادی بستگی دارد.  

هزینه عمل دیسک کمر با لیزر چقدر است؟

هزینه عمل دیسک کمر با لیزر بین ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان بوده و قیمت آن بسته به شرایط فتخ و نوع کلینیک و جراح متفاوت است.

کدام بیمه هزینه عمل دیسک را پرداخت می کند؟

همانطور که در رابطه با عوامل تاثیرگذار در میزان هزینه عمل دیسک کمر صحبت شد، تنها بیمه ای که می تواند هزینه عمل جراحی شما را شامل شود و آن را پرداخت کند، بیمه تکمیلی می باشد که با توجه به شریاط ذکر شده می توانید آن را تهیه کنید.

این بیمه وابسته به قراردادی که برای آن وضع شده است، می تواند این هزینه را برای شما به حداقل برساند تا بتوانید این عمل جراحی را برای سلامتی خود انجام دهید و آن با پشت گوش نیندازید. در اصل بیمه تکمیلی است که جان شما را نجات می دهد و فرصت داشتن یک زندگی بدون درد را برای شما فراهم می کند. تا مجبور نشوید به دلیل نداشتن هزینه کافی از عمل سر باز زنید.

اقدامات قبل از عمل جراحی

هر فردی  که قصد جراحی دیسک کمر را دارد، باید قبل  و بعد از انجام آن آزمایشاتی را انجام دهد. معمولا پزشکان برای قبل از جراحی، ام آر آی یا سی تی اسکن، عکس رادیولوژی و آزمایش خون را توصیه می‌کنند. تمامی این موارد می‌توانند به نوعی روی هزینه جراحی دیسک کمر اثر بگذارند.

 

هزینه عمل دیسک کمر ۱۴۰۲ (هزینه آزاد و بیمه), پورتال خبری فرهنگی گهر

مراقبت‌های بعد از جراحی

این موارد شامل عکس برداری دوباره برای تعیین وضعیت دیسک، داروها و فیزیوتراپی می‌شود. هزینه جراحی دیسک کمر ممکن است با توجه به تعداد جلسات فیزیوتراپی تغییر کند. هر چه تعداد جلسات بیشتر باشد، هزینه بالاتری را خواهید پرداخت. برخی از داروها تحت پوشش بیمه نیستند برای همین ممکن است قیمت زیادی داشته باشند که آن هم هزینه عمل را بیشتر خواهد کرد.

آیا هزینه جراحی دیسک کمر در بیمارستان‌های مختلف متفاوت است؟

معمولا هزینه جراحی دیسک کمر در همه بیمارستان‌ها یکسان نیست و با توجه به مواردی که اشاره کردیم، قطعا با یکدیگر در مواردی تفاوت دارند. بیمارستان‌های خصوصی به دلیل امکانات بیشتری که ارائه می‌دهند، معمولا هزینه‌های بیشتری را برای عمل‌های جراحی در نظر می‌گیرند.

جراحی دیسک چقدر طول می‌ کشد؟

این جراحی معمولا بین یک تا دو ساعت زمان می‌برد.

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي