هزینه لیزر اربیوم + کاربرد، فواید و عوارض

دسته بندي : 💊 سلامت,پوست و مو
تاريخ : 30 دی

لیزر اربیوم یکی از بهترین روش ها برای درمان جوش و جای جوش است. اما هزینه لیزر اربیوم چقدر است؟ به دلیل اینکه این نوع روش درد کمتر و موفقیت بسیار بالاتری نسبت به سایر روش های جوانسازی پوست دارد، قطعا هزینه آن نیز بیشتر است.

هزینه لیزر اربیوم فرکشنال

 

هزینه لیزر اربیوم + کاربرد، فواید و عوارض, پورتال خبری فرهنگی گهر

لیرز اربیوم یک روش قدرتمند و موثر در ترمیم پوست است. از این جهت برای انجام این روش ممکن است یک جلسه کافی باشد.

هزینه لیزر اربیوم در سال ۱۴۰۲ برای هر جلسه ۵ تا ۱۰ میلیون تخمین زده شده است.

این قیمت ها در کلینیک های مختلف تقریبی است و به تعیین قیمت به شرایط پوست و تعداد جلسات لیزر بستگی دارد.

لیزر اربیوم بهتر است یا co2

سیستم لیزر CO2 برای بیماران مسن تر، چروکیدگی های عمیق تر، سفت کردن پوست های شل، جای جوش (شدید) و جای زخم ها مناسب است. لیزر فرکشنال CO2 در عمق بیشتری از پوست نفوذ می کند. این لیزر نسبت به سیستم های ضعیف فرکشنال آسیب بیشتری به پوست وارد می کند.
 لیزر اربیوم روش کمتر تهاجمی است. طول موج لیزر اربیوم  ۲۹۴۰nm  است و انرژی‌ که از آن گسیل می‌شود تماماً توسط آبی که در بافت پوست قرار دارد، جذب کامل می‌شود. با جذب تمام لیزر در آب میان بافتی روی سطح پوست، لایه‌هایی که در قسمت بالا قرار دارند شروع به تبخیر شدن می‌کنند و باعث می‌شود لیزر به لایه‌های عمیق‌تر پوست نفوذ نکند. این میزان طول موج لیزر در لیزر اربیوم فرآیند لایه برداری پوست را به صورت کامل تحت کنترل خود قرار خواهد داد.

پس به نظر می رسد دلیل گران تر بودن هزینه لیزر اربیوم عوارض کمتر این روش نسبت به لیزر  co2 باشد.

در نهایت میتوان مزایای لیرز اربیوم را شامل موارد زیر دانست:

تأثیر محسوس و قابل مشاهده

سرعت عمل بالا در اثرگذاری

امکان بهبود وضعیت پوست و جراحی بدون نیاز به تماس با پوست

تورم کم، پس از عمل

حداقل میزان درد ممکن

عدم نیاز به استفاده از بی حسی (در بیشتر موارد)

نداشتن عوارض نامطلوب پس از عمل

عکس های قبل و بعد از لیزر اربیوم

 

 

هزینه لیزر اربیوم + کاربرد، فواید و عوارض, پورتال خبری فرهنگی گهر

هزینه لیزر اربیوم + کاربرد، فواید و عوارض, پورتال خبری فرهنگی گهر

هزینه لیزر اربیوم + کاربرد، فواید و عوارض, پورتال خبری فرهنگی گهر

دوره نقاهت لیزر اربیوم

دوره بهبودی پس از انجام عمل لیزر اربیوم بسته به گستردگی محل انجام لیزر متفاوت است و می تواند بین ۱ تا ۲ روز تا نزدیک به ۲۰ روز باشد. در نتیجه با توجه به گستردگی کار این موضوع را برای دوره بهبودی خود در نظر بگیرید.

معمولا ناحیه لیزر شده حداقل برای چند روز صورتی رنگ، متورم و حساس است. در این دوره استفاده از کمپرس سرد و داروهای ضدالتهابی غییراستروئیدی مثل آسپیرین و ایبوپروفن با مشورت و تجویز پزشک، می تواند کمک کننده باشد.

نکات مهم بعد از لیزر اربیوم

اگر پوست اطراف دهان تحت درمان با لیزر اربیوم قرار گرفته باشد، ممکن است پزشک شما یک داروی ضد ویروسی به نام آسیکلوویر تجویز کند تا مانع ایجاد عفونت شود.

در مواردی که لیزر اربیوم در حالت قوی خود و برای بخش بزرگی از پوست بکار رفته باشد؛ تاول های کوچک در سطح پوست، نمناک شدن پوست، ترشحات زرد رنگ از پوست و احساس سوزش تا چند روز طبیعی است. در این دوره بهتر است روزانه چندبار پوست را با آب سرد شستشو داده، در صورتی که محل زخم پاسمان است آن را مرتب عوض کنیم و از کندن پوستههای ایجاد شده روی پوست اجتناب کنیم.

پس از پایان این دروه و ریزش پوست مرده و مشخص شدن لایه جدید پوست، شما با پوستی بسیار نازک، حساس و البته زیبا و یکدست روبرو هستید. در این مرحله باید تا جای ممکن از تحریک پوست جلوگیری کنید. هیچگونه مواد تحریک کننده مثل عطرها و اسپری ها به آن نزنید و تا جای ممکن در معرض نور خورشید قرار نگیرید و در صورت قرار گرفتن، از کرم های ضد آفتاب با SPF بالاتر از ۳۰ استفاده کنید.

در نهایت بهتر است در طول دوره بهبود پوست چند جلسه باری پیگیری وضعیت پوست نزد پزشک خود بروید.

چه کسانی نباید از لیزر اربیوم استفاده کنند؟

افرادی که قبلا توسط لیزر درمان شده و دچار مشکلاتی مثل تغییر رنگ پوست، ایجاد زخم روی پوست و یا زخیم شدن بافت روی پوست شده باشند، بهتر است از این درمان استفاده نکنند.

همچنین افرادی که دچار اختلالات پوستی، اختلالات خونی و مشکل در سیستم ایمنی بدن خود هستند، باید پیش از انجام لیزر با پزشک خود مشورت کنند. چراکه معمولا روند بهبود در این افراد سخت و کند است.

گروه دیگری که بهتر است درباره استفاده از لیزر اربیوم با پزشک خود مشورت کنند، افرادی هستند که در که طی ۶ الی ۱۲ ماه گذشته داروی ایزوترتینوئین را مصرف کرده اند. دلیل این مسئله هم آن است که این دارو خطر افزایش زخم پس از عمل را بالا می برد.

عفونت های باکتریایی و ویروسی روی پوست و داشتن سابقه زخم های غیرطبیعی مثل کلوئید و هایپرتروفیک، از جمله دیگر علت های خودداری از انجام لیزر اربیوم هستند.

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي