مطالب پيشنهادي

۳ کار اصلی چین برای مقابله با کرونا ویروس

دسته بندي : اخبار,حوادث
تاريخ : ۵ اسفند
بازديد : 210

کرونا ، ویروسی که کل جهان را تحت تاثیر قرار داده است شروع آن از کشور چین بوده است . در این مطلب نکاتی را درباره نحوه مقابله با کرونا ویروس در کشور چین را می خوانید

اقدامات عمومی چین برای مقابله با کرونا ویروس

corona viruss 3 کار اصلی چین برای مقابله با کرونا ویروس

۱- تعطیلی همه اماکن

در اولین اقدام این کشور تمامی مدارس ، دانشگاهها و ادارات و کارخانجات و حتی بانکها را تعطیل کرد. ( این امر کاملا منطقی است چرا که اگر یک پدر یا مادر به اداره برود امکان این را دارد که از همکارانشان کرونا بگیرند و قطعا اگر فرزندانشان به مدرسه هم نروند مستعد این هستند که از پدر و مادر کارمندشان بگیرند ) متاسفانه در ایران فقط مدارس تعطیل شده است.

۲-  استفاده از ماسک

در کشور چین به همه اعلام کردند که ماسک بزنند ، حالا چرا ؟؟؟ این مورد بیشتر برای افراد دارای کرونا بود ، چرا که اگر فرد سالم ماسک زده باشد و فرد بیمار ماسک نزده باشد قطعا فرد سالم با وجود دارا بودن ماسک ۹۰% بیمار خواهد شد ، اما اگر فرد سالم و بیمار ماسک داشته باشند احتمال بیمار شدن فرد سالم ۱۰% خواهد بود.

۳- نوار مخصوص افراد سالم و بیمار

در کشور چین سه نوع نوار برای افراد تعیین شده . نوار سبز :وضعیت سلامت کامل  ،  نوار زرد : مشکوک به کرونا   نوار قرمز : دارای ویروس کرونا  را نشان می دهد.  و جالب اینکه از طریق اپلیکیشنهای تردد می توان وضعیت ترافیکی افراد پیاده را به همراه نوار آنها تشخیص داد ، مثلا اگر فردی با نوار قرمز نزدیک شما باشد می توانید مسیر خود را تغییر دهید تا نزدیک وی نشوید!

بخوانید :   آمار مبتلایان کرونا 7 فروردین 99

این سه مورد از کارهای ویژه ای بود که کشور چین به صورت رسمی اعلام و یا انجام داده است.

حالا کرونا در ایران

حالا کرونا در ایران از ۴۸ نفر که جواب کرونا ویروس آنها مثبت بوده ۸ نفر فوت کرده اند ، این یعنی ۱۷% افراد مبتلا فوت شده اند که در مقایسه با آمار چین و دیگر کشورها که نهایتا ۲% است یک آمار وحشتناک است!

خیلی ساده تر بخواهیم بگوییم در چین از هر ۱۰۰ نفر مبتلا به کرونا ویروس فقط ۲ نفر فوت می کنند اما در ایران از هر ۱۰۰ نفر مبتلا به کرونا ۱۷ نفر فوت می کنند!  یعنی ۸ برابر چین!!

امیدواریم مسئولین مربوطه سریعتر چاره ای بی اندیشند و تا حد امکان اکثر کارخانه ها و ادارات را تعطیل کنند.


آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي