مطالب پيشنهادي

۳ کار اصلی چین برای مقابله با کرونا ویروس

دسته بندي : اخبار,حوادث
تاريخ : 5 اسفند
بازديد : 498

کرونا ، ویروسی که کل جهان را تحت تاثیر قرار داده است شروع آن از کشور چین بوده است . در این مطلب نکاتی را درباره نحوه مقابله با کرونا ویروس در کشور چین را می خوانید

اقدامات عمومی چین برای مقابله با کرونا ویروس

۳ کار اصلی چین برای مقابله با کرونا ویروس, جدید 1400 -گهر

۱- تعطیلی همه اماکن

در اولین اقدام این کشور تمامی مدارس ، دانشگاهها و ادارات و کارخانجات و حتی بانکها را تعطیل کرد. ( این امر کاملا منطقی است چرا که اگر یک پدر یا مادر به اداره برود امکان این را دارد که از همکارانشان کرونا بگیرند و قطعا اگر فرزندانشان به مدرسه هم نروند مستعد این هستند که از پدر و مادر کارمندشان بگیرند ) متاسفانه در ایران فقط مدارس تعطیل شده است.

۲-  استفاده از ماسک

در کشور چین به همه اعلام کردند که ماسک بزنند ، حالا چرا ؟؟؟ این مورد بیشتر برای افراد دارای کرونا بود ، چرا که اگر فرد سالم ماسک زده باشد و فرد بیمار ماسک نزده باشد قطعا فرد سالم با وجود دارا بودن ماسک ۹۰% بیمار خواهد شد ، اما اگر فرد سالم و بیمار ماسک داشته باشند احتمال بیمار شدن فرد سالم ۱۰% خواهد بود.

۳- نوار مخصوص افراد سالم و بیمار

در کشور چین سه نوع نوار برای افراد تعیین شده . نوار سبز :وضعیت سلامت کامل  ،  نوار زرد : مشکوک به کرونا   نوار قرمز : دارای ویروس کرونا  را نشان می دهد.  و جالب اینکه از طریق اپلیکیشنهای تردد می توان وضعیت ترافیکی افراد پیاده را به همراه نوار آنها تشخیص داد ، مثلا اگر فردی با نوار قرمز نزدیک شما باشد می توانید مسیر خود را تغییر دهید تا نزدیک وی نشوید!

این سه مورد از کارهای ویژه ای بود که کشور چین به صورت رسمی اعلام و یا انجام داده است.

حالا کرونا در ایران

حالا کرونا در ایران از ۴۸ نفر که جواب کرونا ویروس آنها مثبت بوده ۸ نفر فوت کرده اند ، این یعنی ۱۷% افراد مبتلا فوت شده اند که در مقایسه با آمار چین و دیگر کشورها که نهایتا ۲% است یک آمار وحشتناک است!

خیلی ساده تر بخواهیم بگوییم در چین از هر ۱۰۰ نفر مبتلا به کرونا ویروس فقط ۲ نفر فوت می کنند اما در ایران از هر ۱۰۰ نفر مبتلا به کرونا ۱۷ نفر فوت می کنند!  یعنی ۸ برابر چین!!

امیدواریم مسئولین مربوطه سریعتر چاره ای بی اندیشند و تا حد امکان اکثر کارخانه ها و ادارات را تعطیل کنند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي