نحوه شکایت به پلیس فتا (حضوری و اینترنتی)

تاريخ : 17 خرداد

شکایت به پلیس فتا در صورتی رخ می دهد که جرایم در فضای مجازی رخ دهد. شماره تلفن پلیس فتا و آدرس سایت پلیس فتا را در این مطلب برای شما همراهان عزیز قرار داده ایم.

آموزش شکایت به پلیس فتا

نحوه شکایت به پلیس فتا (حضوری و اینترنتی), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر


نحوه شکایت در سایت پلیس فتا

به طور کلی از دو راه می توان علیه جرایمی که بیان کردیم شکایت نمایید. شما می توانید هم به صورت اینترنتی و هم به صورت حضوری شکایت نمایید. نحوه طرح شکایت در سایت پلیس فتا به صورت اینترنتی و غیر حضوری صورت می گیرد. به این منظور به توضیح مراحل طرح شکایت به پلیس فتا می پردازیم.

۱) شکایت اینترنت

برای طرح شکایت به صورت اینترنتی باید مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا با مرورگر خود به سایت cyberpolice.ir مراجعه نمایید.
از نوار بالای صفحه قسمت «نوار خدمات الکترونیکی» را انتخاب نمایید. از لیستی که باز می شود قسمت «ثبت گزارش مردمی» را انتخاب کنید.
در قسمت بالای صفحه گزینه ثبت نام را انتخاب نموده و در سایت پلیس فتا ثبت نام نمایید تا بتوانید طرح شکایت کنید.
سپس وارد وبسایت شده و با توجه به موضوع شکایت خود یکی از موضوعات را انتخاب نمایید.
سپس صفحه ای برای شما باز می شود که باید در آن جا اطلاعات خود را وارد نموده ومتن شکایت خود را بنویسید. همچنین اگر مدارک و مستنداتی دارید ضمیمه نمایید.

۲) شکایت حضوری:

جهت شکایت حضوری باید به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه نمایید. در آن جا باید شکوائیه خود را که مرتبط با جرمی که صورت گرفته است ارائه کنید. در صورتی که شما می دانید این جرم توسط چه شخصی بوقوع پیوسته است، اعلام می کنید و قاضی نیز شخص مزبور را به دادگاه احضار می کند تا پاسخگو باشد. اما در شرایطی که شما نمی دانید جرم توسط چه کسی اتفاق افتاده است، پرونده به پلیس فتا ارجاع داده می شود تا در خصوص کشف جرم و مجرم تحقیقات و اقدامات لازم را به عمل آورند.

شماره تلفن پلیس فتا

یکی از راه‌های تماس با پلیس فتا ارتباط با مرکز تلفنی این سامانه با شماره ۰۹۶۳۸۰ است که شما می‌توانید از این شماره برای ارتباط با مرکز فوریت‎‌های پلیس فتا استفاده کنید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي