دانلود فیلم خارجی رایگان

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایران چیست؟ راهنمای تاسیس و ثبت

دسته بندي : اقتصاد,⭐ اخبار
تاريخ : 8 ژانویه

شرکت مسئولیت محدود چیست شاید یکی از سوالاتی باشد که برای افرادی که قصد دارند کسب و کار خود را به تازگی راه‌اندازی کنند، پیش آید؛ از این رو باید با شرایط، مدارک و هزینه‌هایی که باید برای راه‌اندازی شرکت با مسئولیت محدود لازم است، آشنا شوند. راهنمای مدارک مورد نیاز و شرایط تاسیس این نوع شرکتها را در این نوشتار با هم بررسی خواهیم کرد و به معرفی ۲ روش کلی برای ثبت فوری و سریع آن خواهیم پرداخت.

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایران چیست؟ راهنمای تاسیس و ثبت, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

شرکت مسئولیت محدود چیست؟

ثبت شرکت با مسئولیت محدود یکی از متداول‌ترین روش هایی است که در تمام دنیا افراد برای کسب و کار خود از آن استفاده می‌کنند که نیازمند تهیه مدارک، هزینه ها و اطلاع از شرایط و مراحل آن دارد.

بر اساس تعریف قانون تجارت ایران، شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای کارهای تجاری تشکیل خواهد شد. هر کدام از این شرکا‌ نیز بدون اینکه سرمایه خود را به عنوان سهام تقسیم کنند اندازه سرمایه در شرکتی که دارند مسئول و متعهد هستند. در اسم شرکت با مسئولیت محدود باید عبارت مسئولیت محدود را قید کنید؛ در غیر این صورت شرکت در مقابل اشخاص ثالث یک شرکت تضامنی به حساب خواهد آمد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت مسئولیت محدود

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایران چیست؟ راهنمای تاسیس و ثبت, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود شامل موارد زیر خواهد شد:

 • کارت ملی و شناسنامه تمام شرکا و اعضا
 • اساسنامه با امضای تمام اعضا
 • شرکت نامه شرکت با مسئولیت محدود با امضای همه شرکا
 • نام و مشخصات مدیر یا مدیران شرکت
 • دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره با امضای تمامی شرکا بازرسان و مدیران
 • دو برگ تقاضانامه شرکت با مسئولیت محدود با امضای همه شرکا
 • گواهی مدیر شرکت مبتنی بر تادیه تمام سرمایه شرکت و ارائه اسناد آن اگر آورده‌ها به صورت غیر منقول باشند
 • مجوز فعالیت از مراجع قانونی

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود چقدر است؟

برای اینکه بتوانید شرکت با مسئولیت محدود را به ثبت برسانید لازم است تا هزینه‌هایی را از این بابت پرداخت کنید. اما به این نکته دقت داشته باشید که همیشه این هزینه‌ها یکسان نیست و حتی بر اساس سالی که شما می‌خواهید شرکت مورد نظر خود را ثبت کنید، تغییر خواهد کرد؛ اما به صورت کلی می‌توانیم برای هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود موارد زیر را بیان کنیم:

 • از جمله هزینه‌هایی که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود لازم است، پرداخت شود هزینه مرتبط با تنظیم سند شرکتنامه است. هزینه آن چیزی حدود ۱۰۰ هزار تومان است.
 • هزینه حق الثبت هم از دیگر مبالغی است که باید برای پرداخت آن اقدام کنید. این هزینه چیزی حدود ۱۲ هزار تومان پیش‌بینی شده است.
 • هزینه تعیین نام که باید به شماره حساب سیبای بانک ملی پرداخت شود هم مبلغ خیلی بالایی نیست و حدود ۴ هزار تومان خواهد بود.
 • از دیگر هزینه‌های مرتبط با شرکت مسئولیت محدود هزینه است که شما باید برای چاپ آگهی ثبت پردازید. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود لازم است در دو نوبت در روزنامه محلی و رسمی این آگهی ثبت شود. به صورت متداول هزینه‌ای که باید برای هر نسخه پرداخت کنید ۱۴ هزار تومان است.
 • هزینه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار هم از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا پس از درج در روزنامه محلی باید اقدام به چاپ آگهی در روزنامه رسمی کنید که این مبلغ در حدود ۱۷۵ هزار تومان در نظر گرفته شده است.
 • از دیگر هزینه‌هایی که متقاضیان برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود لازم است پرداخت کنند، هزینه پلمپ دفاتر شرکت است. بر اساس بررسی‌های صورت گرفته به صورت میانگین این هزینه چیزی حدود ۱۵ هزار تومان خواهد بود.

لازم است به این نکته اشاره داشته باشیم که این هزینه‌ها همواره می‌تواند دستخوش تغییراتی شود. مبالغی که بیان شد مبالغی حدودی است تا به صورت کلی بدانید چقدر هزینه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیاز دارید. فراموش نکنید که هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود در تهران و سایر شهرها تفاوت دارد. هزینه‌هایی که بیان شد تنها بخشی از هزینه‌های مربوطه است هزینه‌ای که بابت حق الثبت پرداخت کنید بر اساس سرمایه اولیه است که دارید.

 

روش‌های ثبت و تاسیس شرکت با مسئولیت محدود

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایران چیست؟ راهنمای تاسیس و ثبت, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

برای اینکه شرکت با مسئولیت محدود را به ثبت برسانید، لازم است روش‌های آن را هم مطلع شوید. برای ثبت شرکت پس از اینکه مدارک لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود را آماده کردید، می‌توانید از طریق شیوه‌های زیر این کار را انجام دهید.

ثبت شرکت از طریق سامانه اداره ثبت شرکت‌ها

یکی از شیوه‌هایی که می‌توانید شرکت با مسئولیت محدود را به ثبت برسانید این است که وارد سامانه اداره ثبت شرکت‌ها بشوید. پس از ورود به سامانه، اطلاعاتی که لازم است مانند: مشخصات شرکا، موضوع فعالیت، اطلاعات شرکت و مواردی این گونه را باید وارد کنید. در مرحله بعدی از شما خواسته می‌شود که نام‌های پیشنهادی خود را ارائه دهید. پس از آن مدارک شرکت را هم از سامانه باید دریافت کنید و باید آنها را امضا نمایید. پس از آن مدارک را با پست به اداره ثبت شرکت‌ها بفرستید و در مرحله آخر هم پیش نویس آگهی ثبت شرکت را اخذ کنید.

 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سامانه دنیای ثبت

یکی دیگر از روش هایی که برای تاسیس و ثبت شرکت مسئولیت محدود وجود دارد، پیگیری از طریق سامانه و موسسه حقوقی دنیای ثبت است. این فرآیند برای افرادی که نیاز به پیگیری توسط افراد حقوق دان و با تجربه دارند، پیشنهاد می شود. پروسه ثبت و تاسیس شرکت با مسئولیت محدود در این موسسه حقوقی، شامل : پیگیری تهیه مدارک و مجوز های لازم، تشکیل پرونده، پیگیری خدمات حسابداری، مالیات، روزنامه رسمی و … می شود.

 

مشاوره رایگان ثبت شرکت‌های مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود راحت نیست و ممکن است برخی افراد را با چالش‌هایی روبرو کند. به همین خاطر لازم است تا پیش از اقدام به ثبت شرکت حتما با افرادی که در این زمینه تخصص‌های کافی را دارند صحبت کنید. ما در سامانه دنیای ثبت این امکان را فراهم کرده‌ایم تا شما بتوانید به راحتی بدون اینکه به مشکلی بر بخورید به صورت کاملاً رایگان مشاوره‌های لازم را دریافت کنید. در طی این مشاوره‌ها بهترین شیوه ثبت شرکت را به شما ارائه خواهیم داد و تنها کافیست سوالات خود را به صورت شفاف بیان کنید تا بهترین مشاوره را بتوانیم برای شما داشته باشیم. برای این کار می‌توانید از طریق شماره‌های مربوطه که در سایت قرار دارند با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

 

نتیجه گیری

برای ثبت شرکت این نوع شرکت، لازم است تا مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود را به صورت کامل آماده کنید تا در حین به ثبت رساندن شرکت با مشکل روبرو نشوید. بهترین گزینه برای این که بتوانید به راحتی شرکت مورد نظر خود را به ثبت برسانید این است که تمامی کارهای ثبتی و حقوقی شرکت را به‌دست وکلای سامانه دنیای ثبت بسپارید. کارشناسان و وکلایی که کارهای شما را پیگیری می‌کنند همگی در این کار حرفه‌ای هستند و تجربه‌های لازم را دارند. خدمات ما به صورت غیر حضوری به شما عزیزان ارائه می‌شود؛ به این طریق در زمان و هزینه‌ صرفه‌جویی‌های لازم را به عمل خواهید آورد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي