ضد آفتاب رنگی پوست را تیره میکند (صفر تا صد استفاده از ضدآفتاب)

تاريخ : 29 بهمن

ضد آفتاب رنگی پوست را تیره میکند، این باور را بسیاری از افراد مخالف این محصول دارند. اما آیا واقعا این باور صحیح بوده و ضد آفتاب های رنگی روی تغییر رنگ پوست تاثیر منفی می گذارند؟ بسیاری از ما به سلامت و زیبایی پوستمان اهمیت زیادی می دهیم و حاضریم هزینه های زیادی در این زمینه بپردازیم.

ضد آفتاب رنگی پوست را تیره میکند (صفر تا صد استفاده از ضدآفتاب), پورتال خبری فرهنگی گهر

از خرید کرم فوق العاده قوی ضد لک سیسپرسا گرفته تا تهیه محصولاتی مثل ضدآفتاب ایزدین و … که هر کدام تاثیرات متنوعی بر روی پوست می گذارند، در صورتی که برند مناسبی از این محصولات تهیه نکرده باشید، شاهد تغییر رنگ پوستتان خواهید بود. دقت کنید ضد آفتاب ها بیش از آنکه رنگ پوست شما را تغییر دهند از آن مراقبت می کنند.

اما آیا واقعا ضد آفتاب رنگی پوست را تیره میکند؟ این سوالی است که در طول این مقاله قصد داریم به آن پاسخ دهیم.

ضد آفتاب رنگی پوست را تیره میکند، درست یا غلط؟

نور آفتاب در کنار تمام ویژگی ها و فواید مثبت، برخی ویژگی های منفی نیز دارد که از جمله آنها می توان به تولید اشعه های فرابنفش اشاره کرد. بسیاری از افراد از ضد آفتاب ها برای حفاظت پوست خود در برابر این اشعه های منفی بهره می گیرند. شما برای این محصولات باید بودجه های متفاوتی در نظر بگیرید مثلا قیمت ضد آفتاب ایزدین نسبتا مناسبتر از سایر مدل ها می باشد.

اما گاهی خرید یک ضد آفتاب رنگی پوست را تیره میکند، بنابراین باید در خرید این محصولات نهایت دقت را داشته باشید. اگر می خواهید دچار تیرگی پوست یا چین و چروک صورت نشوید، سعی کنید از بهترین محصولات بهره بگیرید.

انواع ضد آفتاب

ضد آفتاب ها در مدل های مختلفی تولید می شوند و در ۲ دسته بندی بی رنگ و رنگی قرار می گیرند. برای اینکه رنگ پوستتان بعد از استفاده از ضد آفتاب تغییر چندانی ننماید، بهتر است از محصولات شرکت های برند چون ضد آفتاب سیسپرسا استفاده نمایید تا هم از پوست صورتتان مراقبت کنید و هم مطمئن باشید آفتاب صدمه ای به آن نمی زند.

از مدل های بی رنگ کرم ضد آفتاب می توانید برای زیرساز آرایش استفاده کنید و مدل های رنگی نیز نیازتان را به کرم پودر، پنکیک و … برطرف می کند. بسیاری از مردم به مدل های بی رنگ و برخی نیز به مدل های رنگی علاقه دارند.

اما یک باور در مورد ضد آفتاب های رنگی وجود دارد که باعث کاهش میزان فروش آن می شود و آن این است که رنگ پوست را تغییر می دهد و تیره تر می نماید. اما آیا این موضوع واقعیت دارد؟ در واقع در صورتی که ساختار شیمیایی این محصول با پوست شما تطابق نداشته باشد، با مشکلاتی مثل تغییر رنگ و تیرگی آن مواجه خواهید شد. خرید ضد آفتاب هایی با میزان SPF نامناسب نیز می تواند باعث بروز چنین اتفاقی شود و با مشکلی به نام تیرگی پوست مواجه تان کند.

ضد آفتاب رنگی پوست را تیره میکند (صفر تا صد استفاده از ضدآفتاب), پورتال خبری فرهنگی گهر

نحوه جلوگیری از تیره شدن پوست با استفاده از ضد آفتاب

برای اینکه ضد آفتاب تاثیری بر روی تیرگی پوستتان نداشته باشد، پیشنهاد می دهیم که حتما به چند فاکتور مهم در تهیه و استفاده از آن توجه داشته باشید که در ادامه این نکات را لیست می کنیم و درباره آنها توضیح می دهیم:

میزان SPF مناسب

یکی از فاکتورهای مهمی که همیشه در حین خرید ضد آفتاب باید به آن توجه داشته باشید، میزان SPF محصول است. در واقع شما باید میزان SPF را بر اساس شرایط در نظر بگیرید. مثلاً اگر برای استفاده روزانه به دنبال کرمی مناسب می گردید، ضد آفتاب هایی با SPF30 نیازتان را برطرف خواهند کرد. در زمان تابش نور شدید خورشید نیز امکان استفاده از کرم هایی با SPF بالاتر را خواهید داشت.

نداشتن مواد مضر

مواد مضر موجود در محصولات مراقبتی نه تنها باعث تیرگی پوست می شوند بلکه تاثیرات منفی زیاد دیگری نیز دارند؛ بنابراین حتما توجه داشته باشید که ضد آفتاب خریداری شده تان بدون مواد مضر و حساسیت زا باشد تا مشکلی در طول مدت استفاده برایتان پیش نیاید.

سازگاری با جنس پوست

بسیاری از افرادی که می گویند ضد آفتاب رنگی پوست را تیره میکند، در واقع محصولی ناسازگار با جنس پوستشان را خریداری کرده اند و با این مشکل مواجه شده اند. شما باید پیش از هر اقدامی جنس پوستتان را بشناسید و متناسب با آن برای خرید به بازار بروید. مثلاً افرادی با پوست چرب حتماً باید ضد آفتاب های مخصوص پوست چرب را خریداری کنند.

ضد آفتاب رنگی پوست را تیره میکند (صفر تا صد استفاده از ضدآفتاب), پورتال خبری فرهنگی گهر

مشورت با پزشک

اگر پوست حساسی دارید و در صورت استفاده از کرم ها دچار تغییر رنگ می شود، در واقع این موضوع به دلیل بی کیفیت بودن ضد آفتاب نیست. شما باید در این زمان حتما به سراغ پزشک های حاذق بروید و زیر نظر آنها از کرم های مناسبی استفاده کنید تا مبادا روی پوستتان تاثیر منفی بگذارند.

استفاده از وسایل مراقبتی

برخی مواقع به قدری آفتاب شدید است که تاثیر نامطلوبی بر روی پوستتان می گذارد و باعث تیرگی آن خواهد شد؛ این اتفاق حتی زمانی که از ضد آفتاب ها استفاده می کنید نیز رخ می دهد. برای اینکه جلوی چنین اتفاقاتی را بگیرید، پیشنهاد می دهیم که حتما از وسایل و لباس های مراقبتی مثل عینک و کلاه آفتابی استفاده نمایید. این وسایل تاثیر مطلوبی در فرآیند مراقبت از پوستتان می گذارند و جلوی آسیب رسیدن به پوست بر اثر نور خورشید را می گیرند.

نحوه استفاده از ضد آفتاب برای تیره نشدن پوست

اگر می گویید ضد آفتاب رنگی پوست را تیره میکند، شاید با شیوه استفاده مناسب از آن آشنایی ندارید. البته پوشش دهی نامناسب و استفاده نادرست باعث می شود که اشعه های ماورا بنفش خورشید به پوست برخورد کنند و مشکلات زیادی را برایتان به بار بیاورند. به همین دلیل در ادامه نحوه استفاده از این محصول را برایتان توضیح می دهیم:

  • شما باید مقدار مناسبی از ضد آفتاب ها را (به اندازه ۶ بند انگشت) استفاده کنید.
  • نیم ساعت قبل از اینکه بخواهید زیر نور خورشید قرار بگیرید، حتما از ضد آفتاب استفاده کنید.
  • به طور مداوم این کرم را روی پوستتان تمدید کنید تا اثری از تیرگی به وجود نیاید.
  • در گردن، گوش ها و پشت دستانتان حتما از ضد آفتاب استفاده کنید.

ضد آفتاب رنگی پوست را تیره میکند (صفر تا صد استفاده از ضدآفتاب), پورتال خبری فرهنگی گهر

ضد آفتاب و تاثیر آن بر تیرگی پوست

ضد آفتاب رنگی پوست را تیره میکند، اما در صورتی که به شیوه نادرستی از آن استفاده کنید! شاهد تغییراتی در رنگ پوستتان خواهید بود، اگر با اصول استفاده از لوازم آرایشی از جمله ضد آفتاب آشنایی کامل داشته باشید، دیگر رنگ پوستتان چندان تغییر نخواهد کرد.

شما می توانید برای اطمینان کامل از اینکه ضد آفتاب رنگی پوست را تیره میکند یا خیر به یک پزشک پوست حرفه ای مراجعه کرده و در این زمینه از وی اطلاعاتی دریافت کنید. پزشکان نیز می توانند کرم هایی کاملا مطابق با جنس و رنگ پوستتان را معرفی کنند تا جلوی بروز هرگونه مشکلی را در ادامه بگیرند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي