نکات مهم در خرید صندلی کنفرانسی

صندلی کنفرانس از لوازم ضروری در سازمان و شرکت‌ها می‌باشد و از آنجا که قرار است افراد ساعت‌های طولانی روی آن بنشیند پس باید در انتخاب صندلی کنفرانسی دقت کافی به خرج داد. صندلی کنفرانس موجب می‌شود تا افراد احساس راحتی بیشتری کنند و در طول جلسه تمرکز بالایی داشته باشند. 

نکات مهم در خرید صندلی کنفرانسی

اگر قصد خرید و انتخاب صندلی کنفرانسی را دارید اما نمی‌دانید برای انتخاب بهترین صندلی باید به چه نکاتی توجه کنید، نگران نباشید ما در این مقاله به بررسی نکات مهم در خرید صندلی کنفرانسی پرداخته‌ایم و در انتهای مقاله خواهید دانست که چه صندلی برای شما مناسب است پس تا انتهای آن با ما همراه باشید.

 هشت نکته مهم در خرید صندلی کنفرانس

 

نکات مهم در خرید صندلی کنفرانسی

انواع و اقسام صندلی کنفرانس با طرح‌های مختلف به بازار فروش عرضه می‌شوند که از جمله آنها می‌توانیم به صندلی کنفرانس کوچک، صندلی کنفرانس بزرگ، صندلی کنفرانس گردان و صندلی کنفرانس ثابت اشاره کنیم. شما می‌توانید بر اساس نیاز، بودجه و اندازه اتاق صندلی مورد نظر خود را انتخاب کنید. نکات مهم در قیمت و خرید صندلی کنفرانسی شامل موارد زیر می‌شوند:

طراحی ظاهری  متناسب با اداره

باید مدلی را انتخاب کنید که با سایر مبلمان اداری شما مطابقت داشته باشد تا یک فضای جذاب برای برقراری جلسات ایجاد شود. پس در هنگام خرید حتماً به مطابقت داشتن رنگ، جنس و طراحی صندلی کنفرانس با دیزاین اداره، سبک دکوراسیون و برند تجاری خود توجه کنید.

داشتن ارگونومی مناسب

یکی از ویژگی‌های صندلی کنفرانس استاندارد داشتن ارگونومی مناسب است و از آنجا که ممکن است جلساتی که در اتاق کنفرانس برگزار می‌شود طولانی شود باید یک صندلی به اندازه کافی راحت باشد تا افراد در طول جلسه خسته و کلافه نشوند. برای مثال باید یک صندلی در قسمت کمر، گودی مناسبی داشته باشد تا ستون فقرات فرد در شرایط مناسبی قرار بگیرد.

داشتن قابلیت‌های تنظیم 

یکی از مهم‌ترین موارد در هنگام خرید صندلی کنفرانس قابلیت‌های تنظیم می‌باشد که می‌تواند شامل قابلیت تنظیم ارتفاع و پشتی شود. حتماً مدل‌هایی را انتخاب کنید که افراد با توجه به سایز، قد و اندازه خود بتوانند ارتفاع صندلی و راحتی پشتی را تنظیم کنند.

جنس کفی و تکیه‌گاه با کیفیت

از آنجا که تعداد زیادی از صندلی کنفرانس برای یک شرکت نیاز است باید جنس کفی و تکیه‌گاه آنها با کیفیت باشد در غیر این صورت سریع خراب شده و در نتیجه هزینه‌های زیادی روی دست شرکت خواهند گذاشت. می‌توان به سراغ خرید صندلی‌های کنفرانس از جنس فوم سرد بروید که ضمن ایجاد نرمی و راحتی بالا، طول عمر زیادی نیز دارند و به شدت برگشت پذیر هستند و در طولانی مدت به اصلاح گود نخواهند شد.

دسته استاندارد 

از دیگر فاکتورهایی که باید در هنگام خرید صندلی کنفرانس به آن توجه کنید دسته صندلی می‌باشد. دسته باید به صورتی باشد که بتوان دست‌ها را با زاویه ۹۰ درجه روی آن قرار داد. یک صندلی کنفرانس ارگونومیک دارای دسته‌هایی از جنس انتگرال است و ارتفاع و پهنای استانداردی دارد. دست‌ها به هیچ وجه روی دسته‌هایی از جنس انتگرال سر نمی‌خورد.

اندازه متناسب صندلی با اتاق کنفرانس

صندلی‌های کنفرانس در اندازه‌های ۵۰ تا ۶۵ سانتی‌متر تولید می‌شوند. اگر اتاق کنفرانس کوچک است نباید صندلی‌هایی با اندازه بزرگ را انتخاب کنید همچنین برای یک اتاق کنفرانس بزرگ صندلی کنفرانس کوچک مناسب نیست.

نوع متریال صندلی کنفرانس و قابلیت شستشو

یکی از مهمترین عوامل که در کیفیت و استحکام یک صندلی تاثیر دارد نوع متریال به کار رفته در آن است پس به سراغ صندلی‌هایی با متریال با کیفیت بالا بروید همچنین باید متریال انتخابی شما در برابر لکه‌ها و آسیب‌های معمولی مقاوم باشد و قابلیت شستشو داشته باشد.

قیمت صندلی کنفرانس

مواردی چون متریال و جنس صندلی، نوع طراحی، قابلیت‌های گنجانده شده در یک صندلی کنفرانس( قابلیت چرخش، قابلیت تنظیم ارتفاع و غیره) روی قیمت صندلی تاثیرگذار خواهند بود. بهتر است که به سراغ خرید صندلی‌هایی با قیمت پایین نروید و راحتی و طول عمر بالا را فدای قیمت نکنید چون این صندلی‌ها با تعداد بالا خریداری می‌شوند.

صندلی کنفرانسی ثابت یا گردان

نکات مهم در خرید صندلی کنفرانسی

صندلی‌ها کنفرانس از لحاظ نوع چرخ به دو دسته‌ی ثابت و گردان تقسیم می‌شوند. شاید شما در هنگام خرید صندلی کنفرانس ندانید که باید به سراغ خرید کدام مدل بروید ما در این بخش شما را با مزایا و معایب صندلی کنفرانس ثابت و صندلی کنفرانس گردان آشنا می‌کنیم تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید. در حالت کلی انتخاب صندلی گردان و ثابت به موقعیت خاص هر کنفرانس و نیازهای شرکت کنندگان بستگی دارد.

مزایا و معایب صندلی کنفرانس ثابت

صندلی کنفرانس ثابت دارای چرخ نبوده و برای اتاق‌های کنفرانس با فضای رسمی مناسب هستند. مزایا و معایب صندلی کنفرانس ثابت شامل موارد زیر می‌شود:.

مزایا

  1. ایجاد حس پایداری و استحکام بیشتر
  2. بالا بردن تمرکز شرکت کنندگان در جلسه
  3. ایجاد فضای مرتب و منظم در جلسات مهم

معایب

  1. تعامل کمتر بین شرکت کنندگان در جلسه
  2. عدم انعطاف پذیری 

مزایا و معایب صندلی کنفرانس گردان

صندلی‌های کنفرانس گردان دارای چرخ‌های گردان هستند و به همین دلیل فرد می‌تواند بدون بلند شدن در قسمت‌های مختلف اتاق حرکت کند و برای تغییر جهت فرد به سمت دیگر افراد حاضر در اتاق کنفرانس نیز مناسب می‌باشد و یک فضای دوستانه ایجاد می‌کند. از مزایا و معایب صندلی کنفرانس گردان می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم:

مزایا

  1. انعطاف پذیری بالا و تغییر موقعیت فرد
  2. ایجاد فضای دوستان
  3. ایجاد ارتباط و تعامل بیشتر 

معایب

  1. ایجاد حس تمرکز محدود در برخی از افراد مخصوصا در صورت داشتن جلسه با موضوعات مهم
  2. ایجاد حس کمبود راحتی در برخی افراد به دلیل ثابت نبودن

نتیجه گیری

برای تجهیز کردن اتاق کنفرانس در شرکت و سازمان‌های مختلف یکی از تجهیزات مهمی که باید خریداری شود صندلی کنفرانسی می‌باشد. حتماً در انتخاب و خرید صندلی کنفرانس به نکات مهمی که در این مقاله گفتیم چون متناسب بودن طراحی ظاهری صندلی با دکوراسیون اتاق، داشتن ارگونومی مناسب، داشتن قابلیت‌های تنظیم، داشتن دسته استاندارد و غیره توجه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

همچنین جنس صندلی کنفرانس یکی از فاکتورهای مهم می‌باشد و چون تعداد بالایی از صندلی کنفرانس برای یک اتاق لازم است پس اگر جنس خوبی نداشته باشند سریع‌تر خراب خواهند شد و برای خرید مجدد نیاز به بودجه بالایی خواهد بود.

سوالات متداول

بهترین جنس صندلی کنفرانس چیست؟

امروزه صندلی کنفرانس در جنس‌های مختلف تولید و بازار فروش عرضه می‌شود که بهتر است به سراغ جنس‌هایی بروید که تعریق کمتری ایجاد می‌کنند. همچنین برای نشیمن، فوم سرد بهترین جنس است چون تعریق کمتری داشته و راحتی و نرمی بیشتری را ایجاد کند.

از کجا بدانیم که یک صندلی کنفرانسی ارزش خرید را دارد؟

در هنگام خرید صندلی کنفرانسی باید ویژگی‌هایی چون کیفیت و قیمت مدل‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید. عوامل مختلفی چون میزان کیفیت، گارانتی و پشتیبانی پس از فروش، طول عمر، میزان راحتی و مواد استفاده شده در ساخت صندلی ارزش خرید آن را تعیین می‌کنند.

قیمت کدام جنس صندلی کنفرانس بالاتر است؟

قیمت صندلی با جنس چرم مصنوعی یا ورقه ملامینه بالاتر می‌باشد چرا که دوام و قدرت صندلی را بالا می‌برند.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه