راهنمای جامع خرید بهترین قهوه ترکیبی

قهوه ترکیبی یا قهوه میکس به معنای ترکیب قهوه‌های معروف روبوستا و عربیکا است.  دنیای جذاب قهوه بسیار بزرگ است و تمام سلیقه‌ها را در بر می‌گیرد. هرچند همه ما قهوه را به تلخی زیاد آن می‌شناسیم اما اگر شما ذائقه شیرین پسندی دارید هم می‌توانید قهوه محبوب خود را پیدا کنید.    اا   

راهنمای جامع خرید بهترین قهوه ترکیبی

فروشگاه‌های خرید قهوه بسیار زیاد و  قیمت قهوه مخصوصاً قهوه ترکیبی بسیار متغییر است. دلیل آن نیز کیفیت‌های متفاوت  و  واسطه‌های زیاد خرید قهوه است.  پس قبل از خرید، نه تنها به قیمت بلکه به کیفیت قهوه هم توجه کنید.

قهوه روبوستا

قهوه روبوستا یک نوشیدنی تلخ و پرکافئین است. خرید این قهوه پر طرفدارتر و قیمت آن ارزان‌تر است. قهوه روبوستا معولاً در ترکیبات قهوه‌ی میکس، درصد بیشتری را شامل می‌شود. هرچند گاهی افرادی که به طور مداوم قهوه می‌نوشند از قهوه‌های تک خاستگاه استفاده می‌کنند.

راهنمای جامع خرید بهترین قهوه ترکیبی

خاستگاه‌های قهوه روبوستا

  • قهوه روبوستا اندونزی (جاوا)
  • اندونزی (سوماترا)
  • روبوستا هند پی بی
  • روبوستا هند چری
  • قهوه روبوستا ویتنام

بهترین ترکیب قهوه روبوستا

بهترین ترکیب قهوه روبوستا در حقیقت این است که مقداری قهوه عربیکا به دلیل عطر فوق‌العاده به آن اضافه شود. اما اگر مخاطب قهوه 100 درصد روبوستا هستید و به دنبال بهترین ترکیب قهوه 100 روبوستا می‌گردید در ادامه پیشنهادی  برای شما آوردیم.

شاید ترکیب قهوه هند(چری و پی بی) با قهوه اندونزی (سوماترا) بهترین ترکیب قهوه روبوستا باشد. البته اگر قصد دارید قیمت را کمی پایین‌تر بیاورید می‌توانید به جای قهوه اندونزی سوماترا از روبوستا‌ی ویتنام استفاده کنید.

همین طور که متوجه شدید، قیمت روبوستا ویتنام از قهوه اندونزی پایین‌تر است.

بهترین قهوه ترکیبی یا قهوه میکس

قهوه  ترکیبی یا قهوه میکس طرفداران خیلی بیشتری نسبت به قهوه‌های تک خاستگاه دارد. همان طور که از نامش پیداست، قهوه  میکس در واقع ترکیب‌های مختلف قهوه روبوستا و قهوه عربیکا است. اینکه بهترین قهوه میکس کدام است خیلی به ذائقه شما بر می‌گردد. اما در ادامه به توضیحات بیشتری پرداخته شده است تا بتوانید قهوه مناسب خود را پیدا کنید.

 

بهترین ترکیب عربیکا و روبوستا

بهترین ترکیب عربیکا و روبوستا به طور حتم با توجه به عوامل زیادی مانند سطح تحمل کافئین بدن شما تعیین می‌شود. اما به طور کلی چند توصیه می‌توان کرد.

  • اگر به طور معمول قهوه میل می‌کنید و اکنون برای هوشیار ماندن در طولانی مدت به کافئین نیاز دارید قهوه 80 20 روبوستا و یا حتی قهوه 90 درصد روبوستا مناسب شماست.
  • اگر معمولاً کافئین مصرف نمی‌کنید اما سن مناسبی دارید یعنی زیاد نوجوان و یا زیاد مسن نیستید. قهوه 50 50 گزینه بسیار مناسبی است.
  • در صورتی که قهوه را تنها برای عطر و رایحه آن میل می‌کنید و توقع کافئین بالا ندارید. یا اینکه سن مناسبی برای مصرف کافئین ندارد و به طور کل سطح کافئین بدن شما پایین است. سعی کنید قهوه 20 روبوستا و 80 عربیکا را امتحان کنید.

البته با وجود صحت تمام مطالب گفته شده، طرز دم آوری قهوه نیز بسیار مهم است.

 

بهترین میکس قهوه برای قهوه ترک

برای قهوه ترک معمولاً از درصد بیشتری از قهوه عربیکا استفاده می‌کنند. در بیشتر مواقع نیز از قهوه 100 درصد عربیکا استفاده شده است. اما اگر بخواهید پیشنهاد قهوه ترنج را بدانید، قهوه 70 عربیکا و 30 روبوستا مناسب است. به طور کلی، این ترکیب به شما یک قهوه با تعادل مناسب از طعم و اسیدیته خواهد داد. اما بهتر است خودتان با تست‌های مختلف نسبت دو نوع قهوه را تنظیم کنید تا به ترکیبی که بیشتر به سلیقه شما می‌خورد برسید. البته ناگفته نماند در کافه‌ها استفاده از قهوه 50 50 معمول است.

 

بهترین قهوه ترکیبی برای قهوه اسپرسو

برای تهیه اسپرسو، بهترین ترکیب عموماً شامل 50% عربیکا و 50% روبوستا است. عربیکا برای طعم و اسیدیته مناسب و روبوستا برای بادی قهوه و قدرت در کافئین اسپرسو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

البته، هر فردی سلیقه مخصوص خود را دارد و ممکن است دوست داشته باشید نسبت ترکیبات را تغییر دهید. بنابراین، پیشنهاد می‌شود خودتان با تست‌های مختلف تنظیم کنید تا به ترکیبی که بیشتر به سلیقه شما می‌خورد برسید.

 

بهترین ترکیب قهوه روبوستا و عربیکا برای قهوه‌های دمی

برای قهوه‌های دمی مانند کمکس و V60، بهترین میکس عموماً شامل 60-70% عربیکا و 30-40% روبوستا است.
با این حال، همیشه می‌توانید با تغییر نسبت دو نوع قهوه به سلیقه خودتان، به ترکیبی که بیشتر به دلتان می‌نشیند برسید. امتحان کنید و با تست‌های مختلف، به بهترین ترکیب برای قهوه دمی خود برسید.

راهنمای جامع خرید بهترین قهوه ترکیبی

قیمت بهترین قهوه

همان طور که در ابتدا گفته شد قیمت قهوه بسیار متفاوت است. قهوه ترنج به عنوان فروشگاه آنلاینی که قهوه‌های باکیفیت را در قیمت پایین عرضه می‌کند اینگونه نوشته است:

می‌دانیم که قهوه ترکیبی از مخلوط شدن 2 نوع قهوه عربیکا و روبوستا به دست می‌آید. از طرفی هم می‌دانیم که قهوه عربیکا به دلیل شرایط سخت کشت و نگه‌داری قیمت بالاتری دارد. بنابراین قابل پیش‌بینی است که هرچه مقدار عربیکای موجود در یک ترکیب قهوه میکس بیشتر باشد، احتمالا قیمت بیشتری هم دارد. اما فقط این موضوع تاثیر گذار نیست. بلکه بسته بندی و برند شرکتی که قهوه را روانه بازار می‌کند هم تاثیر زیادی بر روی قیمت می‌گذارد.

خرید بهترین قهوه ترکیبی

در انتخاب و خرید قهوه میکس، برخی نکات مهم وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند:

ترکیب قهوه:

 اگر قصد خرید قهوه دارید، حتماً به ترکیب دقت کنید و مطمئن شوید که نسبت مواد اولیه در ترکیب مناسب است و به سلیقه شما می‌خورد.

 نوع دانه قهوه:

انواع مختلفی از دانه‌های قهوه وجود دارند، از جمله عربیکا، روبوستا و …. انتخاب نوع دانه قهوه بستگی به سلیقه شما دارد.

روش دم آوری:

 بستگی به روش دم آوری قهوه مورد استفاده شما، ممکن است نیاز به ترکیب خاصی از قهوه داشته باشید. به عنوان مثال، برای اسپرسو نیاز به ترکیب دانه‌های خاصی دارید.

تاریخ برداشت و تاریخ تولید:

 مطمئن شوید که قهوه‌ای که خریداری می‌کنید تازه و با کیفیت است و تاریخ برداشت و تولید آن مناسب است.

نگهداری:

قبل از خرید، مطمئن شوید که قهوه به درستی نگهداری شده است تا طعم و کیفیت آن حفظ شود.

با رعایت این نکات، می‌توانید قهوه‌ای با طعم و کیفیت بالا را انتخاب کنید و لذت ببرید.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه