خرید دستگاه جوجه کشی خانگی بلدرچین

برای انجام جوجه کشی بلدرچین به صورت صنعتی، مانند هر نوع جوجه کشی طیور دیگری لازم است تا از دستگاه جوجه کشی مناسب استفاده شود. در این صورت تلفات کمتری داشته و با گذشت هفده روز تعداد زیادی جوجه بلدرچین را به دست می آورید. امروزه با روی کار آمدن دستگاه های مدرن و پیشرفته شرایطی از نظر دمایی، رطوبت، تهویه و میزان اکسیژن رسانی به تخم ها فراهم آمده است که بیش از 75 درصد از تخم ها درون دستگاه به جوجه بلدرچین تبدیل می شوند. بنابراین با چنین روند تولیدی شما می تواند با سودآوری بالایی یکی از تولید کنندگان بلدرچین در کشور باشید.

خرید دستگاه جوجه کشی خانگی بلدرچین

خرید دستگاه جوجه کشی خانگی بلدرچین

دستگاه جوجه کشی خانگی

اگر می خواهید جوجه کشی بلدرچین را با استفاده از  دستگاه جوجه کشی خانگی انجام دهید قبل از هر کاری لازم است تا به اندازه ظرفیت دستگاه که معمولا بین 1 تا 150 عدد است، تعدادی تخم بلدرچین که حتما نطفه دار باشند را تهیه کرده و سپس توسط یک اسپری مخصوص ضد عفونی کنید. خوب است بدانید تخم بلدرچین ها هیچ گاه نباید شسته شوند چون ماده سطح پوست تخم از بین رفته و دیگر هیچ جوجه ای از تخم شسته شده تولید نمی شود. از طرفی تخم هایی که خونی هستند و یا آغشته به فضولات بوده و یا از شکل اصلی یک تخم بلدرچین خارج هستند برای جوجه کشی نمی تواند گزینه مناسبی باشد. بعد از تهیه کردن بهترین تخم های اولیه لازم است تا دستگاه جوجه کشی خانگی 6 ساعت از قبل گرم شود. معمولا دستگاه های جوجه کشی خانگی ساده ترین دستگاه های جوجه کشی هستند که تجهیزات ساده ای دارند و شما به راحتی می توانید در منزل با آن جوجه کشی را انجام داده و یک کسب و کار خانگی راه اندازی کنید.

خرید دستگاه جوجه کشی خانگی بلدرچین

شرایط لازم در دستگاه های جوجه کشی خانگی

قبل از قرار دادن تخم های بلدرچین بر روی شانه های دستگاه جوجه کشی خانگی لازم است تا شرایطی از دستگاه برآورد شود. یعنی زمانی که دمای دستگاه به میزان 37.5 درجه سانتی گراد تنظیم شد نوبت به رطوبت هوای درون دستگاه می رسد. این رطوبت که توسط یک ظرف آب و یا قطره پاشی در فضا  تامین می شود باید بین 55 تا 65 درصد باشد. قبل از قرار دادن تخم های بلدرچین ها  درون دستگاه جوجه کشی، حتما از تهویه هوا و میزان اکسیژن لازم در دستگاه مطمئن شوید. سپس هنگامی که تمامی شرایط مورد نیاز مهیا بود، دستگاه با  چرخش دادن تخم ها در زمان های مختلف پس از گذشت 17 روز به شما این امکان را خواهد داد تا ببینید  چگونه جوجه های بلدرچین، پوسته تخم را شکافته و بیرون از تخم می آیند.

جوجه کشی بلدرچین با انواع دستگاه جوجه کشی

امروزه با توجه به نوع کاربری و تعداد تخم هایی که در دستگاه جای داده می شود و تنوع تجهیزات آنها چندین دستگاه مدرن و پیشرفته برای جوجه کشی بلدرچین وجود دارد. ساده ترین دستگاه های جوجه کشی همان دستگاه جوجه کشی خانگی است. اما دستگاه های مدرن دیگری برای جوکه کشی بلدرچین وجود دارند که از جمله آنها دستگاه نیمه صنعتی نام دارد. این نوع دستگاه ظرفیتی معادل 150 تا 2000 تخم را در بر گرفته و  می تواند در صنایع کوچک بسیار کاربرد داشته باشند. از دیگر دستگاه های جوجه کشی بلدرچین دستگاه های صنعتی هستند که ظرفیتی بالای 2000 تخم را دارند و می توانند برای صنایع بزرگ و تامین غذایی استان ها و شهرهای بزرگ بسیار مورد استفاده قرار بگیرند.

چگونگی عملکرد انواع دستگاه های جوجه کشی بلدرچین

خرید دستگاه جوجه کشی خانگی بلدرچین

خوب است بدانید تمام دستگاه های مدرن جوجه کشی ، همگی به صورت مصنوعی دما و رطوبت مورد نیاز تخم ها را فراهم می آورند و پس از گذشت 17 تا 18 روز دسته ای از جوجه های بلدرچین را تحویل شما خواهند داد. نحوه قرار دادن تخم های بلدرچین در این دستگاه ها مانند دستگاه های جوجه کشی خانگی است با این تفاوت که در دستگاه های مدرن المنت های الکترونیکی فضای دستگاه را گرم می کنند و رطوبت دستگاه همچنین میزان اکسیژن موجود در دستگاه به طور هوشمند مورد بررسی قرار می گیرد. شما در زمان استفاده از چنین دستگاه هایی تنها مسئول قرار دادن تخم های بلدرچین درون شانه های دستگاه هستید پس از آن دستگاه به طور اتوماتیک هر چهار ساعت یک بار به طور 360 درجه کار چرخش تخم ها را انجام می دهد. پس شما تنها پس از گذشت 17 الی 18 روز  بدون هیچ دخالتی تعداد زیادی جوجه های بلدرچین را تحویل خواهید گرفت.

مرحله جوجه آوری بلدرچین

تخم های بلدرچین که به مدت 12 روز در مرحله ستر،  یعنی مراحل جوجه شدن را در دستگاه جوجه کشی طی کرده اند سپس باید  در روز سیزدهم وارد مرحله هچر یا همان جوجه شدن مصنوعی  شوند و لازم است تا درون دستگاه جوجه کشی هچر به مدت چهار روز دیگر در شرایط دمایی 37.2 درجه سانتی گراد و رطوبت 75 درصد قرار بگیرند و در روز هفدهم یا هجدهم جوجه های بلدرچین سر از تخم بیرون در می آورند.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه