بازی جدید و فکری با کاغذ در خانه

دسته بندي : معرفی بازار
تاريخ : 11 ژوئن

مطمئنا شما هم بارها می‌خواستید چند مدل بازی با کاغذ را بلد باشید تا در دورهمی‌ ها یا مسافرت خود و اطرافیان را سرگرم کنید. با یاد گرفتن چند بازی فکری چند نفره با کاغذ یا بازی‌های سرگرم‌کننده، خودتان و فرزندتان برای ساعاتی از موبایل و تلویزیون جدا می‌شوید و از کنار هم بودن لذت می‌برید. در ادامه این مطلب قصد داریم آموزش چند بازی با کاغذ را با هم بررسی کنیم. اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید که عاشق بازی‌های ساده و سرگرم‌کننده هستید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا با ساده‌ترین روش‌های بازی فکری چند نفره با کاغذ آشنا شوید.

بازی جدید و فکری با کاغذ در خانه, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

اسم فامیل؛ هیجان‌ انگیزترین بازی با کاغذ و خودکار

یکی از جذاب‌ترین مثال‌های بازی با کاغذ، اسم فامیل است و مسلما همه شما حداقل یک بار آن را بازی کرده‌اید. برای انجام این بازی فقط به خرید انواع کاغذ و چند خودکار نیاز دارید؛ البته جنس کاغذ مهم نیست، حتی با چرک‌نویس‌های یک دفتر هم می‌توان این بازی را انجام داد. هر چقدر تعداد افراد حاضر در بازی بیشتر باشد، هیجان بازی هم بیشتر می‌شود. با وجود این که شاید بسیاری از شما با روش بازی اسم فامیل آشنایی داشته باشید، بااین‌حال روش بازی را توضیح می‌دهیم.

هر بازیکن به یک برگه کاغذ و یک خودکار نیاز دارد؛ بازیکنان باید در برگه خود ستون‌های مختلفی را در نظر بگیرند و هر کدام را به یک مورد مشخص مثلا اسم، فامیل، غذا، میوه، نام شهر یا کشور، حیوان، اشیا، رنگ و موارد اینچنینی اختصاص دهند. در این بازی فقط ستون مربوط به اسم و فامیل ثابت است و دسته‌های دیگر را می‌توان با توافق هم‌بازی‌ها انتخاب کرد.

در ادامه، باید یکی از حروف الفبا را در نظر بگیرید و همه بازیکنان موظف به پر کردن ستون‌ها با کلمه‌ای هستند که با آن حرف الفبا آغاز می‌شود. هر کسی که زودتر از بقیه همه ستون‌ها را پر کند، برنده بازی خواهد بود. ستون‌هایی که با کلمه صحیح پر می‌شوند، ۱۰ امتیاز، ستون‌هایی که هیچ کلمه‌ای در آن‌ها نوشته نشده ۰ امتیاز و ستون‌هایی که فقط یک نفر موفق به حدس زدن آن شده است، با ۱۵ امتیاز پر می‌شود.

بازی Sim؛ یک بازی با کاغذ و مداد دونفره فکری جذاب

یکی از مثال‌های بازی با کاغذ و مداد دونفره که یکی از بازی‌های فکری هندسی محسوب می‌شود، بازی Sim است. برای این بازی فقط به ۱ برگه کاغذ و ۲ خودکار یا روان‌نویس با ۲ رنگ متفاوت نیاز دارید؛ البته این بازی، به‌عنوان یک بازی فکری با کاغذ سه نفره هم جالب است، ولی مدت‌زمان آن کمتر می‌شود. به سراغ آموزش روش بازی Sim می‌رویم؛ ابتدا باید ۶ نقطه راس یک شش ضلعی را روی کاغذ رسم کنید. هر کدام از بازیکن‌ها با خودکار رنگی خود، به ترتیب دو نقطه را به هم وصل می‌کنند. بازنده این بازی کسی است که اضلاع یک مثلث را با خودکار رنگی خود کشیده باشد.

بازی جدید و فکری با کاغذ در خانه, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

اوریگامی؛ بازی با کاغذ رنگی و خلق اثر هنری

یکی از جذاب‌ترین بازی‌های کودکانه با کاغذ که بزرگسالان هم از انجام آن بسیار لذت می‌برند، اوریگامی است. اوریگامی یک هنر باستانی ژاپنی بوده که در آن با تا کردن کاغذ اشکال مختلفی ساخته می‌شود. برای ساختن اوریگامی فقط به خرید کاغذ رنگی نیاز دارید؛ همین! جذابیت این بازی دقیقا در سادگی آن خلاصه می‌شود.

احتمالا بارها سعی کرده‌اید که با کاغذ قایق‌، هواپیما و موشک بسازید، این دقیقا همان هنر زیبا و سرگرم‌کننده اوریگامی است. برای انجام این بازی با کاغذ و قیچی، به انجام حرکت‌های ظریف دست‌ها، قدرت انگشتان، دقت و خلاقیت نیاز دارید. با پیدا کردن الگوی ساختن اوریگامی در فضای اینترنت، می‌توانید ساعت‌ها سرگرم ساختن اوریگامی شوید.

دوز؛ یکی از سرگرم‌‌گننده‌ترین انواع بازی با کاغذ و مداد دونفره

دوز یک بازی با کاغذ و مداد دونفره است و همه افراد در هر گروه سنی، سریع این بازی را یاد می‌گیرند. روش بازی به این صورت است که ابتدا باید روی کاغذ، جدولی ۳ در ۳ یا ۳ مربع در طول و ۳ مربع در عرض، بکشید. هر یک از ۲ بازیکن، یک علامت مثلا ضربدر یا دایره را انتخاب می‌کنند؛ هر کدام از بازیکنان که بتواند در هر ۳ خانه در ردیف‌های عمودی یا افقی علامت خود را وارد کند، برنده خواهد شد. برای بالا بردن جذابیت بازی می‌توانید تعداد خانه‌های جدول را بیشتر کنید!

اسم روی پیشانی؛ یک بازی سرگرم‌کننده برای جمع‌های خانوادگی و دوستانه

در این بازی با کاغذ جذاب، باید یک کلمه را روی تکه‌ای کاغذ کوچک بنویسید و آن را روی پیشانی یک نفر بچسبانید. توجه کنید که او از کلمه نوشته‌شده روی کاغذ اطلاع پیدا نکند. حال او باید مانند بازی ۲۰ سوالی، شروع به پرسیدن سوال از حضار بکند و آن کلمه را حدس بزند. برای این که بازی جذابیت بیشتری داشته باشد، کلمه‌ای با ته‌مایه طنز یا یادآور خاطره‌ای مربوط به شخص انتخاب کنید.

بازی جدید و فکری با کاغذ در خانه, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

بازی پانتومیم؛ ساعت‌ها بازی کنید و بخندید!

همه با بازی پانتومیم آشنایی دارید؛ در این بازی که به آن ادابازی هم گفته می‌شود، باید یک کلمه را بدون حرف زدن و فقط با استفاده از حرکات بدن اجرا کنید. ارتباط این بازی با کاغذ این است که ابتدا چند کلمه را روی کاغذ می‌نویسید و درون ظرفی می‌ریزید؛ سپس یک نفر به‌عنوان اجراکننده حاضر می‌شود و یکی از کاغذها را از درون ظرف برمی‌دارد. بعد از خواندن کلمه باید با حرکات بدن به دیگران کمک کند که کلمه را حدس بزنند.

نقطه بازی؛ یکی از خاطره‌انگیزترین بازی‌های سرگرم‌کننده

یکی از ساده‌ترین و در عین حال سرگرم‌کننده‌ترین بازی‌ها با کاغذ، نقطه بازی است. برای ساخت بازی فکری چند نفره با کاغذ در نقطه بازی، فقط به یک کاغذ، چند خودکار یا روان‌نویس و تعدادی بازیکن نیاز دارید. برای شروع بازی چند نقطه را به صورت منظم روی کاغذ بکشید و هر بازیکن یک رنگ خودکار را برای خود انتخاب کند؛ سپس باید هر کدام از بازیکنان به نوبت فاصله بین دو نقطه را با خط پر کند. فردی که بتواند با کشیدن خطوط بین نقطه‌ها مربع‌های بیشتری بسازد، برنده بازی خواهد بود.

داستان نویسی؛ کاغذ و خودکار را بردارید و داستان بنویسید

یک نمونه بازی روی کاغذ کودکانه که قطعا برای بزرگسالان هم جذابیت دارد، داستان‌نویسی است؛ آن هم نه داستان‌نویسی معمولی! برای این بازی جذاب و سرگرم‌کننده یک کاغذ و چند خودکار (ترجیحا با رنگ‌های متفاوت) بردارید؛ سپس هر نفر شروع به نوشتن یک جمله کند. این جملات باید پشت سر هم و به صورت داستانی نوشته شوند. برای این که در حین بازی لحظات شادی را تجربه کنید، سعی کنید روند داستان را با طنز پیش ببرید. باور کنید در طول این بازی آنقدر می‌خندید که اشک از چشمانتان جاری می‌شود.

وسایل بازی با کاغذ را از ایران تحریر خریداری کنید

در این مطلب چند بازی با کاغذ جذاب را به شما معرفی کردیم. برای انجام دادن این بازی‌ها فقط به تعدادی برگه، کاغذ رنگی و انواع خودکار و روان‌نویس نیاز دارید. برای تهیه این وسایل نیز می‌توانید به سایت فروشگاه نوشت‌افزار ایران تحریر سر بزنید. در این فروشگاه انواع لوازم تحریر و وسایل دانش‌آموزی با قیمت بسیار مناسب  تنوع بالا به فروش می‌رسد. برای دیدن محصولات و خرید لوازم‌تحریر به سایت این مجموعه با نشانی irantahrir.shop سر بزنید. خرید بالای ۲۰۰ هزار تومان در این مجموعه به صورت رایگان ارسال می‌شود.

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي