چگونه بفهمیم در زندگی مان خوشبخت هستیم یا نه؟

تاريخ : 23 جولای

ما آدم ها در زندگی خود به دنبال هدف های مختلف هستیم، اهدافی که می تواند مادی یا معنوی باشد و زمینه های مختلف را در بر بگیرد اما وقتی انگیزه پشت این اهداف را بررسی می کنیم متوجه می شویم اکثر انسان ها دنبال یک چیز هستند و آن خوشبختی یا شادی است.

چگونه بفهمیم در زندگی مان خوشبخت هستیم یا نه؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

ما می خواهیم خوشبخت باشیم و تمام کارهایی که انجام می دهیم در جهت رسیدن به این آرزو است، تمام تلاش های ما، تمام آموخته های ما، تمام تصمیمات ما … ما حتی در کتاب ها به دنبال توصیفی از خوشبختی هستیم. شعری که می خوانیم، فال حافظ آنلاین که می گیریم، فیلم هایی که تماشا می کنیم و …

اما واقعیت این است که هرگز نیازی به جستجوی خوشبختی نداشته ایم و بسیاری از ما در همین لحظه نیز هر آن چه برای چشیدن طعم خوشبختی و شادی نیاز است در وجود خود نهفته داریم.

شاید دیدن رگه های خوشبختی در زندگی صرفا به اصلاح افکار ما نیاز داشته باشد و صد البته حس قدردانی عمیق به خاطر همه نعمت هایی که از قبل در زندگی مان داشته ایم.

اگر می خواهید بدانید در زندگی تان خوشبخت هستید یا خیر نشانه های زیر را در وجودتان و زندگی خود دنبال کنید:

چگونه بفهمیم در زندگی مان خوشبخت هستیم یا نه؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۱- شما با صداقت زندگی می کنید

زندگی کردن بر اساس ارزش ها و باورها برای چشیدن طعم خوشبختی بسیار مهم است.

به گفته دیوید لئونهارت نویسنده، این به آن معنا است که چیزهایی که می گویید به آن ها اعتقاد دارید همان چیزهایی هستند که با توجه به آن ها رفتار می کنید. به عنوان مثال اگر خانواده برای شما مهم است آیا برای بودن در کنار آن ها وقت می گذارید؟

توصیه می شود از این به بعد هر آن چه برای تان مهم است را کشف کرده و بر اساس آن زندگی کنید.

۲- زندگی در لحظه را پذیرفته اید

شما انسانی کاملا بیدار و آگاه هستید و انرژی خود را به جای نگرانی در مورد گذشته یا آینده روی لذت بردن از زمان حال متمرکز می کنید.

در واقع همه چیزی که ما در زندگی داریم همین لحظه اکنون است و زندگی فقط از یک سری لحظات تشکیل شده است … پس از آن لذت ببرید.

۳- همواره شکرگزاری می کنید

قدردانی و شکرگزاری بابت همه چیزهایی که در زندگی دارید می تواند به احساس رضایت و شادی شما منجر شود.

اگر همواره داشته ها و موهبت هایی که در زندگی دارید را در ذهن خود مرور کرده و بابت تک تک آن ها حس شکرگزاری را در اعماق وجود خود احساس می کنید شما انسان خوشبختی هستید.

۴- کار شما باعث رضایت شما می شود

اگر از کارهایی که می کنید رضایت دارید به این معنا است که در مسیر یک زندگی شاد قرار گرفته اید. گفته شده هر چقدر بیشتر درگیر کاری شده باشید و این باور را داشته باشید که این کار بار معنایی قشنگ تری دارد شادتر خواهید بود.

البته این کار لزوما به یک شغل مرتبط نیست بلکه شما می توانید از فرزندان خواهر شاغل خود مراقبت کرده و احساس خوبی داشته باشید.

۵- از روابط خود لذت می برید

صلح با خود و دنیای اطراف تان چه در محل کار و چه در محیط خانواده راهی مطمئن برای یافتن خوشبختی است.

توصیه می شود در طول روز با خانواده، همکاران، همسر خود و هر کسی که به نوعی با او ارتباط دارید احترام و صبوری را تمرین کنید.

۶- منتقد درونی خود را خاموش کرده اید

اگر صدایی در ذهن شما وجود دارد که همواره می گوید هرگز به اندازه کافی خوب نیستید و احساس رضایت نخواهید کرد، باید بدانید تا زمانی که این صدای منفی را خفه نکنید شاید نتوانید طعم شادی و خوشبختی را بچشید.

چه بهتر که از همین امروز برای خاموش کردن این صدای درونی منفی تلاش کنید.

۷- از تغییر نمی ترسید

زندگی ما انسان ها همیشه در حال تغییر است. اگر این نکته مهم را بپذیرید بی شک برای پذیرش شادی و خوشبختی آماده تر خواهید بود.

سعی کنید به جای نشان دادن واکنش منفی به هر گونه تغییر و تحول در زندگی آن را بپذیرید. در این صورت بیشتر احساس می کنید روی شرایط موجود کنترل دارید و بهتر می توانید با همه این تحولات ریز و درشت سازگار شوید.

مطمئن باشید هر تغییر با خود فرصت هایی به همراه می آورد که می توانید از آن ها بهترین بهره ها را ببرید.

۸- از چیزهای ساده زندگی لذت می برید

لذت بردن از چیزهای کوچک زندگی به شما کمک می کند تا تصویر بزرگ تری از شادی بسازید.

بهتر است اوقاتی از زندگی خود را به لذت بردن از یک غذای خوشمزه، یک نقاشی زیبا، طبیعت دل انگیز و موارد این چنینی اختصاص دهید.

۹- شادی را به دیگران می بخشید

احساس شادی و خوشبختی یک احساس مسری است و آنانی که شادی درونی خود را به دیگران انتقال می دهند بیش از پیش احساس خوشبختی خواهند کرد.

به یاد داشته باشید آن چه که به جهان می بخشید (چه خوب یا بد) ده برابر به سوی خودتان بر می گردد.

بنابراین خواه خدمتی برای دیگران انجام دهید یا کاری کنید که موجب شادی آن ها باشید همه این موارد می تواند به شادی بیشتر خودتان منجر شود.

۱۰- زندگی را چندان جدی نمی گیرید

داشتن حس شوخ طبعی می تواند به شما کمک کند تا زندگی را آسان تر گرفته و حس خوشبختی و شادی بیشتری تجربه کنید.

همان طور که بزرگان گفته اند هر چه زندگی را سخت تر بگیرید سخت می گذرد و هر چه آن را جدی تر بدانید موانع و مشکلاتی که سر راه تان سبز می شود جدی تر و دشوارتر به نظر می رسند.

پس مطمئن شوید که همیشه زندگی سرشار از خنده داشته باشید و خوش بینانه به زندگی نگاه کنید.

بر گرفته از: readersdigest

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي