دانلود فیلم خارجی رایگان

علت بوی خوش بدن نوزاد چیست ؟

تاريخ : 21 اکتبر

اکثر افراد علاقه بسیاری به بوی بدن نوزادان دارند ؛ هر نوزاد تازه متولد شده تا مدتی از بوی خوشایند و مطبوعی برخوردار است ؛ اما راز بوی خوش بدن نوزاد چیست؟ در ادامه مقاله ای جامع در این خصوص برای شما کاربران گرامی منتشر کرده ایم.

علت بوی خوش بدن نوزاد چیست ؟

علت بوی خوش بدن نوزاد چیست ؟, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

 بدن نوزادان بوی خوشی دارد که سبب برقراری رابطه عاطفی عمیق بین نوزاد و اطرافیان خصوصا پدر و مادر آنها خواهد شد. بسیاری از افراد بوی خوش نوزاد را یکی از دلنشین ترین و بهترین عطرهای که تا به حال بو کرده اند، می دانند.

بوی بدن نوزادان بسیار متفاوت‌تر از بوی بدن کودکان در سنین بالاتر است. بوی بدن این فرشته‌های کوچک به قدری مطبوع است، که  برخی شرکت‌های عطر سازی به دنبال ساخت عطر با رایحه نوزاد بوده‌اند و چندین شرکت، عطرهایی به این نام را وارد بازار کرده‌اند. تحقیقات نشان می دهد نوزاد واقعا بوی خوبی دارد و این یک روشی بیولوژیکی با ارزش برای بقا و زنده ماندن نوزاد است.
در یک تحقیق، واکنش و پاسخ خانم ها به بوی بدن نوزاد تحقیقات گسترده ایی انجام دادند. در این تحقیق ۳۰ خانم را مورد بررسی قرار دادند. ۱۵ خانم قبلا مادر شده بودند و ۱۵ خانم تجربه مادر شدن را اصلا نداشتند. همه آنها نوزادانی که نمی شناختند و کمتر از دو روز سن داشتند را بو کردند. به نظر آنها بوی نوزاد می تواند آنها را هیپنوتیزم کند.
علت بوی خوش بدن نوزاد چیست ؟, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر
آزمایشاتی که روی مغز شرکت کنندگان در این بررسی انجام شد، نشان داد بویی که از بدن نوزاد دو روزه ساطع می شود، بخش مرتبط با حس بویایی را در مغز خانم ها فعال می کند. در نتایج این بررسی هر دو گروه بوی نوزاد را مانند عطری خوشبو  و آرامبخش توصیف کردند.

علت بوی خوش نوزادان چیست؟

یکی از دلایل خوشبویی بدن نوزادان ترشح ماده ای شیمیایی است که از غدد عرق نوزاد ترشح می شود.
از آنجایی که ماندگاری این رایحه تنها چند هفته بر رو ی بدن نوزاد به طول می انجامد می تواند تحت تاثیر متابولیسم بدن نوزاد باشد که وقتی وی شروع به خوردن و نوشیدن می کند و دیگر برای تغذیه به شیر مادر وابسته نیست، تغییر می کند.
علت بوی خوب نوزادان را به دلیل بوی ماندگار ورنیکس کازئوزا  میدانند. ورنیکس کازئوزا ماده ای است که بدن جنین در رحم با آن پوشیده شده است و پس از تولد بیشتر آن جذب شده و مقدار باقی مانده با شستن نوزاد از بین می رود.

فواید بوی خوش بدن نوزادان:

علت بوی خوش بدن نوزاد چیست ؟, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

دلیل آن هرچه که باشد، به نظر می رسد این موضوع بخشی از هوشمندی طبیعت است که باعث می شود ما بی درنگ عاشق این موجود کاملا وابسته و نیازمند بشویم. این رایحه به مادر کمک می کند که فرزند خود را شناسایی و با وی پیوند عاطفی بر قرار کند.
تحقیقات نشان می دهد که وقتی مادر فرزند خود را بو می کند، مرکز لذت و شادی در مغزش فعال می شود. این بدان معناست که ذات و طبیعت مادرانه می خواهد تا وقتی مادر زمانش را در کنار فرزند سپری می کند حس فوق العاده ای داشته باشد.
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي