آتیلا پسیانی درگذشت، علت فوت و جزییات خاکسپاری

آتیلا پسیانی بازیگر دوست داشتنی سینما و تلویزیون پس از تحمل یک دوره بیماری در گذشت ، این بازیگر در سالهای اخیر با بیماری دست و پنجه نرم می کرد و در پایان تسلیم شد.

آتیلا پسیانی درگذشت + علت فوت اتیلا پسیانی بازیگر

 

آتیلا پسیانی درگذشت، علت فوت و جزییات خاکسپاری

بیوگرافی و علت فوت آتیلا پسیانی

آتیلا پسیانی متولد اردیبهشت ‌ماه سال ۱۳۳۶ و فرزند جمیله شیخی، هنرپیشه معروف ایرانی بود که اخیرا به سرطان مبتلا شده بود.

آتیلا پسیانی طی چند هفته اخیر به گفته دخترش ستاره پسیانی برای سفر شخصی به فرانسه سفر کرده بود که به دلیل عوارض بیماری سرطان مجبور شده بود در بیمارستانی در آنجا بستری شود و همان جا درگذشت.

زمان خاکسپاری اتیلا پسیانی 

انجمن صنفی بازیگران سینما  اعلام کرد برای مراسم خاکسپاری هماهنگی ها انجام گرفته و منتظر انتقال پیکر این هنرمند به ایران هستیم و پس از آن متعاقبا زمان و مکان تشییع به اطلاع خواهد رسید.

عکس آتیلا پسیانی و مادرش جمیله شیخی

آتیلا پسیانی درگذشت، علت فوت و جزییات خاکسپاری

پسیانی چهره‌ای پرآوازه‌ در عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون شناخته می‌شد که در زمان حدود نیم قرن فعالیت هنری خود آثار ماندگاری را در عرصه بازیگری و نیز کارگردانی به جای گذاشته است.
«کشتی آنجلیکا»، «دو فیلم با یک بلیت»، «مسافران»، «خاکستر سبز»، «هیوا»، «گاوخونی»، «آب و آتش»، «شام آخر»، «فرزند صبح»، «پاداش سکوت»، «آتش بس»، «مجردها»، «کما»، «یک عاشقانه ساده»، «پل چوبی»، «زندگی خصوصی»، «نازنین»، «نیمه شب اتفاق افتاد»، «نگار»، «کارگر ساده نیازمندیم»، «جاده قدیم»، «سرخ پوست»، و «سیاه باز» تنها تعداد اندکی از فیلم‌های سینمایی او هستند که در همکاری با بسیاری از فیلمسازان مطرح سینمای ایران از جمله بهرام بیضایی، ابراهیم حاتمی‌ کیا، رسول ملاقلی‌پور، محمد بزرگ‌نیا، فریدون جیرانی، کمال تبریزی و مانی حقیقی ساخته شده است.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه