نحوه ثبت کارت بانکی در آپ (آموزش تصویری ثبت کارت در شاپرک اپ)

دسته بندي : اقتصاد,⭐ اخبار
تاريخ : 30 آگوست

نحوه ثبت کارت بانکی در آپ از طریق سایت شاپرک انجام نمی گیرد و در واقع شما با دانلود و نصب اپلیکیشن های موبایلی براساس آموزش تصویری ثبت کارت در شاپرک اپ می توانید این فرایند را انجام دهید. نرم افزارهای موبایلی زیادی مثل آپ وجود دارد که مجوز بانک مرکزی را برای ثبت کارت در سامانه شاپرک دارند.

نحوه ثبت کارت بانکی در آپ به همراه آموزش تصویری  

نحوه ثبت کارت بانکی در آپ (آموزش تصویری ثبت کارت در شاپرک اپ), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

نحوه ثبت کارت بانکی در آپ

همان گونه که اشاره کردیم، با جدی شدن ثبت چک در سامانه صیاد در سال ۱۴۰۰، باید کارتی که قرار است در ارتباط با این چک ها باشد، در سامانه شاپرک ثبت شده و از این طریق احراز هویت انجام گیرد. بانک مرکزی انجام این کار را از طریق برنامه های گوناگونی موبایلی حوزه پرداخت امکان پذیر کرده است. بنابراین، ثبت کارت در برنامه آپ، ۷۲۴ و سایر برنامه های مجاز در شبکه پرداخت باید انجام گیرد. اما برنامه آپ در بین سایر نرم افزارهای موبایلی حوزه پرداخت که توسط سامانه شاپرک هم مجاز شناخته می شوند، از شهرت بالایی برخوردار است. دلیل آن هم سابقه خوب فعالیت این برنامه و شناخت و استفاده گسترده مردم از آن می باشد. بنابراین، ثبت کارت در سامانه شاپرک آپ از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که افراد زیادی از این برنامه استفاده می کنند و می خواهند روش انجام این کار را بدانند.

با توجه به اهمیت موضوع ثبت کارت در اپلیکیشن آپ ما در این جا تصمیم گرفته ایم نحوه ثبت کارت در این برنامه را به طور مفصل برای شما بیان کنیم تا در صورت نیاز به ثبت کارت در برنامه آپ، هیچ گونه مشکلی نداشته باشید. البته در هنگام ثبت کارت در این اپلیکیشن یا سایر اپلیکیشن های حوزه پرداخت باید به یک سری نکات هم از جمله مطابقت داشت کارت توجه نمایید. زیرا عدم توجه به این موارد می تواند با وجود ثبت شدن کارت شما در این برنامه ها، باعث شود که شما نتوانید از آن استفاده کنید. بنابراین،  ما در این جا این نکات را هم برای شما عنوان خواهیم کرد تا با اطلاعات کاملی نسبت به ثبت کارت خود اقدام نمایید. اما قبل از آن، نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک آپ را بیان خواهیم کرد. پس اگر می خواهید نحوه انجام این کار را فرا بگیرید، در ادامه با ما همراه باشد.

 

آموزش تصویری ثبت کارت در شاپرک اپ

ثبت کارت در برنامه آپ از جمله مهم ترین روش هایی است که بانک مرکزی برای ثبت کارت در شبکه پرداخت یا همان شاپرک در نظر گرفته است. همان طور که بیان کردیم، روش ثبت کارت در همه برنامه ها یکسان نبوده و گزینه ثبت کارت به صورت مستقیم در برخی از آن ها وجود ندارد. اپلیکیشن آپ هم در دسته همان برنامه ها است و برای ثبت کارت در اپلیکیشن آپ باید از طریق بخش مربوط به سامانه چک صیادی اقدام نمود.در ادامه نحوه ثبت کارت در برنامه آپ را به صورت مرحله به مرحله برای شما توضیح خواهیم داد:

۱. ابتدا باید به اپلیکیشن آپ در گوشی خود وارد شده و در منو این برنامه گزینه «چک صیادی» را انتخاب نمایید.

نحوه ثبت کارت بانکی در آپ (آموزش تصویری ثبت کارت در شاپرک اپ), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۲. در ادامه از میان خدمات این بخش باید یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید. برای مثال، بر روی گزینه «ثبت چک» کلیک کنید. صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد.

نحوه ثبت کارت بانکی در آپ (آموزش تصویری ثبت کارت در شاپرک اپ), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۳. در ادامه باید شناسه چک صیادی خود را در کادر مربوطه وارد کنید تا در ادامه امکان ثبت کارت در سامانه شاپرک آپ برای شما وجود داشته باشد. (یک شماره چک صیادی استفاده شده بزنید)

نحوه ثبت کارت بانکی در آپ (آموزش تصویری ثبت کارت در شاپرک اپ), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۴. در مرحله بعد پیامی مانند شکل زیر مبنی بر احراز هویت کارت به شما نمایش داده خواهد شد. باید گزینه «تایید» را بزنید.

نحوه ثبت کارت بانکی در آپ (آموزش تصویری ثبت کارت در شاپرک اپ), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۵. صفحه جدیدی باز خواهد شد که باید در آن گزینه «اضافه کردن کارت» را بزنید.

۶. در ادامه باید اطلاعات کارت خود از جمله شماره کارت و رمز دوم را وارد نمایید. پیامی با عنوان «بر اساس قوانین بانک مرکزی لازم است تا کارت خود را در سامانه شاپرک ثبت کنید» به شما نمایش داده خواهد شد. بر روی گزینه «ادامه» کلیک کنید.

نحوه ثبت کارت بانکی در آپ (آموزش تصویری ثبت کارت در شاپرک اپ), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

سپس شما به سایت شاپرک هدایت خواهید شد. در این بخش باید کد امنیتی موجود را در کادر مربوطه قرار داده و گزینه «ادامه» را بزنید.

نحوه ثبت کارت بانکی در آپ (آموزش تصویری ثبت کارت در شاپرک اپ), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۸. یک پیام بر روی شماره ذخیره شده شما در سایت شاپرک ارسال خواهد شد. باید کد ارسال شده را در این بخش وارد کرده، شماره کارت و تاریخ انقضای آن را هم قرار دهید. در نهایت پس از زدن تیک مربوط به پذیرش شرایط و قوانین، گزینه «ادامه» را بزنید.

نحوه ثبت کارت بانکی در آپ (آموزش تصویری ثبت کارت در شاپرک اپ), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۹. اگر همه مراحل را به درستی طی کرده باشید، پیامی مبنی بر متن «کارت با موفقیت ثبت شد» دریافت خواهید کرد. در این مرحله کار ثبت شماره کارت در برنامه آپبه پایان می رسد.

نحوه ثبت کارت بانکی در آپ (آموزش تصویری ثبت کارت در شاپرک اپ), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

 

نحوه ثبت کارت بانکی در شاپرک آپ

یکی از راه های ثبت کارت در سامانه شاپرک ، انجام این کار از طریق ثبت کارت در اپلیکیشن آپ می باشد. در حال حاضر، ثبت کارت بانکی در برنامه شاپرک به دلایل مختلفی از جمله جهت استفاده از چک های صیاد باید انجام گیرد. این کار جهت احراز هویت کارتی انجام می شود که قرار است خدمات مربوط به چک های صیادی به وسیله آن انجام گیرد. البته جهت این امر نیازی به ورود و استفاده از برنامه شاپرک وجود ندارد، بلکه باید این کار را از طریق اپلیکیشن های موبایلی مجاز ماننند آپ، ۷۲۴، سکه، ایوا و سایر نرم افزارهای این چنینی انجام داد. نام برنامه های مجاز برای این کار در سایت شرکت شبکه الکترونیک پرداخت کارت یا همان شاپرک آورده شده است. ثبت کارت در برنامه آپ هم یکی از راه های مهم جهت ثبت کارت در شاپرک می باشد. در این جا به دلیل استفاده گسترده مردم از این برنامه، نحوه انجام این کار را توضیح خواهیم داد.

البته باید دقت داشته باشید که راه های ثبت کارت در شبکه شاپرک از طریق همه اپلیکیشن ها یکسان نیست. برای مثال، ثبت کارت در سامانه شاپرک آپ با برخی دیگر از نرم افزارهایی که امکان انجام این کار را برای شما فراهم می کنند، یکسان نیست. در برخی از این نرم افزارها گزینه ای به عنوان ثبت کارت قرار داده شده است. شما می توانید با انتخاب گزینه نسبت به ثبت کارت بانکی مورد نظر خود در سامانه شاپرک اقدام نمایید. اما ثبت کارت در برنامه آپ این گونه نیست و باید از روش دیگری جهت این امر استفاده نمود. به عبارتی، گزینه مستقیمی تحت عنوان ثبت شماره کارت در برنامه آپ تعریف نشده است. بنابراین، برای ثبت کارت در برنامه شاپرک از طریق آپ باید از روش غیرمستقیم استفاده نمود. این کار از طریق بخش مربوط به سامانه چک صیاد این برنامه انجام می گیرد. در ادامه به طور کامل نحوه ثبت کارد در آپ را برای شما بیان خواهیم کرد.

 

نکات نحوه ثبت کارت بانکی در شاپرک اپ

در هنگام ثبت کارت در اپلیکیشن آپ باید به یک سری نکات هم توجه داشته باشید. از جمله مهم ترین این نکات این است که کارتی را برای ثبت در شبکه شاپرک انتخاب کنید که با چک صیادی شما مطابقت داشته باشد. در واقع این کارت باید به همان حساب شما مربوط گردد. نکته دیگر در مورد ثبت کارت در سامانه شاپرک آپ این است که باید کارت به نام خودتان باشد که البته واضح است، اما برای تاکید ان را بیان کرده ایم. از طرف دیگر، باید به تاریخ انقضای کارت خود هم توجه داشته باشید. در صورتی که تاریخ انقضای کارت شما گذشته باشد، بهتر است ابتدا نسبت به تمدید آن و در ادامه جهت ثبت شماره کارت در برنامه آپ اقدام نمایید

 

جمع بندی

ثبت شماره کارت در اپلیکیشن آپ یکی از راه های مناسب ثبت کارت در شبکه شاپرک می باشد. بانک مرکزی برای استفاده از خدمات چک ها صیادی شما را موظف می کند که یک کارت متناسب را در سامانه شاپرک ثبت نمایید. البته این کار به صورت مستقیم از طریق سامانه شاپرک انجام نشده و از طریق برنامه های موبایلی حوزه پرداخت مانند آپ، سکه، ۷۲۴ و سایر نرم افزارهای مجاز انجام می گیرد. نحوه ثبت کارت در برنامه آپ و سایر اپلیکیشن ها با هم متفاوت است. برخی از این برنامه ها گزینه ثبت کارت را را دارند، اما برخی دیگر به طور مستقیم این گزینه را نداشته و باید از طریق بخش خدمات چک صیادی برای این کار اقدام نمود. ما در این جا روش ثبت کارت در سامانه شاپرک آپ را به طور کامل برای شما بیان کردیم. بنابراین، به راحتی خواهید توانست نسبت به ثبت کارت از این طریق اقدام کنید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي