دانلود فیلم خارجی رایگان

تاثیر هوای سرد و گرم روی عملکرد گوشی های آیفون

تاريخ : 9 ژانویه

تاثیر تغییرات آب و هوایی بر روی گـوشی های آیفون موضوعی است که امروزه تمامی دارندگان این گوشـی ها باید از آن اطلاع داشته باشند. زیرا که قیمت بالای تعویض قطعات و به خصوص باتری گـوشی های آیفون همیشه برای کاربران آن دردسر ساز بوده است.

علاوه بر این با تعویض دستگاه شما پروسه راه اندازی و ساخت اپل ایدی را دوباره باید از سر بگیرید. شما با شناخت دمای مناسب برای گـوشی آیفون خود به صورت آگاهانه جلوی از بین رفتن دستگاه را می‌ گیرید. در ادامه با نکات مهم استفاده از گوشـی آیفون در دماهای مختلف بیشتر آشنا می شویم.

تاثیر هوای سرد و گرم روی عملکرد گوشی های آیفون, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

تاثیر تغییرات دما روی کارایی گـوشی های آیفون

سازنده گـوشی ‌های آیفون در صفحه پشتیبانی این محصولات در موضوع تغییرات دمایی می‌نویسد: «شرایط دمای پایین یا بالا ممکن است باعث تغییر رفتار دستگاه برای تنظیم دمای خود شود. استفاده از گـوشی های آیفون در شرایط خیلی سرد خارج از محدوده عملیاتی آن ممکن است برای زمان موقتی عمر باتری را کاهش دهد.».

تاثیر هوای سرد روی گوشـی های آیفون

مقاومت گـوشی های آیفون در برابر سرما بیشتر از هوای گرم است؛ اما سردی بیش از حد هوا هم گوشـی های آیفون را تحت تاثیر قرار می دهد. در ادامه شما را با تاثیرات هوای سرد بر گوشـی های آیفون آشنا می کنیم.

تاثیر هوای سرد و گرم روی عملکرد گوشی های آیفون, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

عملکرد منفی باتری گوشـی ‌های آیفون

گوشی ‌های امروزی از باتری ‌های لیتیوم یونی استفاده می‌کنند و چون این باتری‌ ها حاوی یک مایع الکترولیت هستند در هوای خیلی سرد این مایع متبلور نمی شود. در نتیجه جریان برق به درستی از باتری عبور نمی کند. این بدان معناست که زمان کارکرد باتری به شکل قابل توجهی کاهش پیدا می کند. هوای سرد همیشه باعث شکایت کاربران آیفون مبنی بر کاهش عمر باتری بوده است.

چند راهکار برای جلوگیری از تاثیر سرما بر باتری گـوشی آیفون
 • – فعالسازی حالت ‌Battery Saving
 • – گرم نگه داشتن گوشـی برای مثال بیرون از خانه در معرض هوای سرد گـوشی را از جیب خود خارج نکنید
 • – استفاده از قابل محافظ ضخیم برای گوشی
 • – به کارگیری یک محافظ حرارتی با تکنولوژی بالا
 • – خاموش کردن گوشـی آیفون خود

عملکرد ناخوشایند صفحه نمایش گوشـی

صفحه نمایش گـوشی آیفون در هوای سرد به لمس کاربر با تاخیر واکنش می دهد. در این زمان هم نسبت به سرما سفت شده و بیشتر شکننده و حساس می شود.

تاثیر هوای سرد و گرم روی عملکرد گوشی های آیفون, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

ایجاد آسیب فیزیکی

سرمای شدید منجر به منجمد شدن اجزای گوشی و شکستن بی هوای برخی از اجزای آن مانند صفحه نمایش می شود. اگر گوشی آیفون شما در این شرایطی قرار بگیرد و سپس با زمین برخورد کند، ممکن است در اجزای داخلی آن ترک های کوچکی ایجاد گردد و یا قطعات آن از جای خارج شده و مشکل آفرین شود.

چگونه از گـوشی های آیفون در برابر دمای گرم محافظت کنیم؟

گوشی آیفون شرکت اپل برخلاف محصولات الکترونیک دیگر این کمپانی همانند لپتاپ یا پی‌سی فن داخلی ندارند تا بتوانند دما دستگاه را در شرایط گرما کاهش دهند. از این رو در روزهای گرم باید بیشتر به گوشی ‌های آیفون توجه کرد.

مشکلات ناشی از گرمای هوا برای گوشـی های آیفون

در بیشتر مواقع گوشی ‌های آیفون بعد از تجربه دمای بالا و پروسه خنک شدن، بدون مشکلی خاصی به روند قبلی باز می گردد. در اصل، در طراحی گوشی‌ های آیفون یک حالت Cool Mode وجود دارد که در شرایط گرمای هوا، در دستگاه فعال گشته و پیام‌ های هشدار را روی صفحه نمایش دستگاه ظاهر می کند.

چند راهکار در جهت محافظت از گـوشی آیفون در برابر گرما

 • ۱- گـوشی آیفون را در طولانی مدت زیر نور مستقیم آفتاب قرار ندهید. حتی در روزهای سرد هم، نور مستقیم خورشید دمای داخلی دستگاه را افزایش می دهد.
 • ۲- در فصل گرم تابستان، گـوشی خود را داخل خودرو رها نکنید. دمای داخلی اتومبیل، به دلیل نبود جابجایی هوا در روزهای گرم، به حد غیر قابل ‌تحملی بالا می ‌رود و منجر به آسیب گوشـی آیفون شما می شود.
 • ۳- در لحظه ای که گوشـی آیفون شما حالت Overheating را پشت سر می گذارد، دستگاه را در مکان های بسته نظیر جیب لباس یا داشبورد ماشین قرار ندهید. حتی باید قاب محافظتی را نیز از گوشی جدا کنید.
 • ۴- از راه ‌های محافظت از گوشـی آیفون در روزهای گرم، محدود کردن استفاده از برنامه هایی است که منجر به گرم شدن گـوشی می شوند.
 • ۵- وای ‌فای را خاموش و حالت هواپیما را فعال کنید. وصل بودن همیشگی به اینترنت گرمای دستگاه را بالا می برد.
 • ۶- زمانی که دمای دستگاه آیفون بالا می ‌رود، راه حل مناسب برای کاهش دما، کنار گذاشتن گوشـی تا زمان برگشت دستگاه به حالت عادی می باشد.

تاثیر هوای سرد و گرم روی عملکرد گوشی های آیفون, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

دمای پیشنهادی اپل برای استفاده از آیفون ها

تاثیر سرما روی گـوشی های آیفون در دماهای پایین تر از ۳۲ درجه فارنهایت یا صفر درجه سانتی گراد و کمتر از آن خود را نشان می دهد. دمای پیشنهادی پشتیبانی اپل برای استفاده از آیفون، صفر تا ۳۵ درجه سانتی گراد است؛ با این حال وبسایت Battery University دمای صفر تا ۴۵ درجه سانتی گراد را بهترین بازه برای استفاده از تلفن های هوشمند می داند و همچنین برای جلوگیری از آسیب های همیشگی به گوشی آیفون خود و تاثیر سرما بر باتری از شارژ کردن آنها در دماهای کمتر از صفر خودداری کنید.

سخن پایانی

برای استفاده از گوشــی های آیفون نیاز به داشتن اکانت معتبر برای شناسایی خود دارید. شرکت اپل برای ارتقای امنیت کاربری گـوشی های خود کاربران را موظف به داشتن اپل ایدی کرده؛ اما از آنجا که کشور ایران با تحریم های جهانی رو به رو است بهتر است شخصا اقدام به ساخت اپل آیدی نکرده و از سایت های واسطه‌ معتبر استفاده نمایید. سایت اپل آیدی ۲۴ با پشتیبانی همیشگی و حفظ اطلاعات شخصی شما در تمامی مراحل ساخت اپل ایدی شخصی یا معمولی در کنار شماست.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي